Для тих, хто хоче вже у червні смакувати соковитою морквою з молодого врожаю — варто потурбуватися про її озимий посів. Отже, купуємо ранні сорти моркви і восени приступаємо до роботи.
Термін посіву озимої моркви дуже важливий, адже, якщо це зробити зарано, то насіння зійде ще до настання заморозків і загине від холоду. Тому сіяти моркву на зиму варто у другій половині листопада, коли ґрунт вже достатньо холодний і сухий. Таким чином насіння моркви просто зберігатиметься в землі, але не зійде аж до весни.
Ділянку під озиму моркву потрібно обирати добре освітлену та без застою води. Землю потрібно скопати на глибину штика лопати та внести добрива. На 1 м2 беремо приблизно 3 кг гною, 25 г суперфосфату та 10 г калійної підживки. Варто пам'ятати, що велика кількість гною робить ґрунт занадто кислим, а морква цього не любить. У збиту важку землю потрібно додати трохи піску та торфу, адже культура полюбляє рихлий ґрунт.
⌂ Фото: Восени землю перекопують та удобрюють
Для моркви під зиму підійде ділянка, де раніше росли огірки, цибуля, або картопля. Оброблену грядку з попередньо зробленими борознами (глибиною 4-5 см) залишають до настання заморозків. І лише після стабільного похолодання сухе насіння моркви рівномірно розподіляють у ґрунт. Потім його варто присипати землею змішаною з торфом (некислим). Її варто підготувати раніше і залишити у відрах). Міжряддя має бути шириною не менше 30 см.
В 2024 роцірадить сіяти моркву під зиму 16, 18, 19, 20, 21, 23, 25, 27, 28, 29, 30 листопада.
⌂ Фото: Грядки готують заздалегідь і залишають до перших заморозків
Навесні, коли зійде сніг і прогріється земля, почнуть з’являтися паростки озимої моркви. Коли рослини підростуть до 3-4 см, варто їх прорідити, залишивши на відстані 2-3 см одна від одної. Наступне проріджування моркви роблять уже тоді, як коренеплоди досягнуть розміру олівця, лишаючи між морквинами відстань у 5-6 см. Поливати озиму моркву варто 1-2 рази на тиждень у засушливу погоду. Недостатня кількість вологи робить моркву жорсткою і менш соковитою. Аби запобігти шкідникам, а особливо морквяній мусі, попелиці, або молі, рекомендують садити біля моркви рядки цибулі, або часнику. Запах цих культур відлякує комах. На 4-5 тиждень після появи паростків варто підживити ґрунт. Для цього використовують розчин нітроамофоски.
⌂ Фото: На 4-5 тиждень після появи паростків варто підживити ґрунт
Молодою озимою морквою можна насолоджуватись уже з кінця червня, але повний збір урожаю варто провести до початку заморозків. Після того як моркву викопали, її слід залишити на добу в тіні. Зберігати моркву варто у підвалі (погребі) з хорошою вентиляцією і температурою повітря від нуля до 2°С.
Рекомендовані товари!
У наявності
Морква Хрумкий сніданок за 10 г (ЕМР-90Б)
18грн.
У наявності
Морква Карамелька за 20 г (ЕМР-84В)
38грн.
У наявності
Морква Дитяча солодка за 20 г (ЕМР-80В)
38грн.
У наявності
Морква Незрівнянна (ЕМР-89)
10грн.
У наявності
Морква Красавка (ЕМР-86)
9грн.
У наявності
Морква Червона троянда (ЕМР-87)
10грн.
У наявності
Морква Імператор за 3 г (ЕМР-88)
12грн.
У наявності
Морква Кузя лакомка за 20 г (ЕМР-81В)
32грн.