Олег Шмілик, виконавчий директор кооперативу «Стрийський Ясь» стверджує, що страви з квасолі їхньої селекції мають неймовірний смак. Ми в цьому переконалися, скуштувавши деякі з них. Пропонуємо переконатись і вам
⌂ Фото: Олег Шмілик
Для начинки: 1 кг квасолі Стрийський Ясь, 1 літр води, 2 ст. ложки олії або 100 г сала, 2 великі цибулини, сіль до смаку.
Для тіста: 2-3 яйця, сіль — до смаку, борошно — скільки візьме тісто.
1. Квасолю замочити звечора у достатній кіль кості води Варити до готовності, орієнтовно 2-3 години — квасоля мас стати м'якою, без твердих грудочок.
2. Далі до квасолі зробити засмажку на олії або на нарізаному і витопленому салі. Цибулини: дрібно посікти та тушкувати до позолотіння на малому вогні.
3. Додати до гарячої квасолі й ретельно вим'яти її товкачем, як картоплю Додати солі до смаку. Даємо трохи вистигнути приготовленій начинці.
4. Замісити тісто з борошна і 2-3 яєць, посолити суміш до смаку. Робимо великі пироги — завбільшки з кулак або пів кулака.
5. Бритванку присипати борошном. Викладати на неї пироги та випікати при 200-250 С у пічці до готовності.
Подавати із мачанкою з відігрітого молока, яку готують так:
Сквасніле молоко ставимо на легкий вогонь, щоб відділилася сироватка. Сир, який сплив, збираємо і додаємо збирану сметану і трішки кип’яченого молока. Ретельно змішуємо і подаємо до пирогів.
1. Добре промити окіст (або гриби), покласти у каструлю з водою, поставити її на вогонь. Коли бульйон закипить, зняти піну, яка утворилася.
2. Варити окіст до готовності. Моркву натерти на середній тертці. Окремо зварити квашену капусту. Пшоно промити та додати його в каструлю приблизно через пів години, як звариться окіст.
3. Додати варену квашену капусту, цілу цибулину, корінь петрушки й натерту моркву.
4. Варити разом 15 хв. Посолити та поперчити.
5. Коли все зварилось додати квасолю.
Подавати з пирогами з квасолею.
⌂ Фото: Завдяки капусняку з квасолею ви будете неодмінно ситі /Автор фото: Кооператив «Стрийський Ясь»
1. Квасолю замочити у літрі води на ніч. Вранці квасолю промити, варити впродовж 1 год, заливши з водою у пропорції 1:2 Поки вариться квасоля, цибулю нарізати півкільцями, а моркву натерти на тертці.
2. У великій пательні розігріти олію. Додати цибулю і тушкувати її 10 хв до золотистого кольору. Потім покласти моркву і тушкувати ще 10 хв, помішуючи. До цибулі й моркви додати квасолю, бажано з юшкою, в якій вона варилася.
3. Посолити та поперчити до смаку. Тушкувати 15 хв.
Готову страву можна посипати зеленню або кунжутом.
⌂ Фото: До тушкованої квасолі з цибулею та морквою можна додати ще м'ясо / Автор фото: Кооператив «Стрийський Ясь»
1. Квасолю замочити у літрі води на ніч. Тоді воду зцідити, залити свіжою і варити у великій каструлі.
2. Квасолю викласти на дно, зверху — сушку грушки і яблук. Варити до готовності. Якщо сушка груші чи яблук не солодка, додати цукру до смаку. Коли квасоля буде готова, тоді вимішати. Страва готова!
Подавати на десерт у горнятках або у малих тарілках.
Для подачі:
Квасолю намочити на ніч. Додати ячмінної (обов'язково!) перловки. Варити до готовності, час від часу ретельно помішуючи. Сіль додати до смаку. Дати охолонути.
Подати із кип'яченим гарячим молоком.
Можна подавати із додаванням меду, цукру, варення або зі шкварками.