Бегонія в інтер'єрі будинку — завжди модно!

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
19.06.2022

Бегонії ніколи не виходили з моди. Навіть здобувши в минулому сторіччі славу «бабусиних квітів», вони не пішли в небуття. Їх і зараз продовжують успішно використовувати для оформлення інтер’єру в романтичному стилі. Історію виникнення квітки, про те, як виростити бегонію, а також як використовувати бегонію в інтер'єрі, розповість експерт «СонцеСаду» Л.І.Улейська.

Ботанічна довідка про бегонію

Рід Бегонія (Begonia) з однойменної родини бегонієвих налічує понад 900 видів напівкущів, ліан, трав’янистих рослин, подеколи епіфітів, що виростають у тропічних і субтропічних районах Америки, Південно-Східної Азії, Африки. Особливо популярними нині є ампельні бегонії. Серед них трапляються як красивоквітучі, так і декоративнолисті види й форми.

Особливо популярними нині є ампельні бегонії

Фото: Особливо популярними нині є ампельні бегонії

 

Бегонія: посадка, розмноження та догляд

Субстрат: земля листкова, торф, перегній, пісок (2:1:1:1). Поливання улітку — рясне, узимку — помірне з використанням води кімнатної температури, яка не містить вапна. Потребують високої вологості повітря. Для цього горщик кладуть у вологий торф. Температура в кімнаті тримання: 16-20°С, узимку — не нижче ніж 10-15°С, поливання — скорочене. Місцерозташування — освітлене, далеко від прямого сонячного проміння. Приміщення має бути добре провітрюване. Пересаджування — щороку навесні.

Слід пам’ятати

Для бегоній недостатнє поливання є менш небезпечним, ніж надмірне. Листя не можна обприскувати. Не витримують протягів.

Розмножують листковими, верхівковими, стебловими живцями, поділом рослини та бульб при пересаджуванні, рідше насінням.

Розмноження живцями

Фото: Розмноження живцями

 

Бегонія в інтер’єрі

Використовують у кімнатній культурі, теплих і помірно теплих теплицях, зимових садах у підвісних кошиках, кашпо як невибагливі красивоквітучі та декоративнолисті рослини. Бегонії завжди були невіддільним елементом вишуканого інтер’єру в романтичному стилі. Завдяки судовій транспірації листки бегонії сприяють видаленню отруйних речовин у помешканні. Доречно їх завести одразу ж після ремонту.

Бегонія в інтер'єрі надає романтики 

Фото: Бегонія в інтер'єрі надає романтики

 

Бегонія: історія походження

Рід бегонія названо на честь губернатора Гаїті М.Бегона, який жив у 1638— 1710 рр. Поза тим, цю назву пов’язують із історичним фактом втечі Наполеона з Росії в 1812 році, оскільки долішній бік листя схожий на відморожене вухо. Саме форма листя дала бегонії ще одну назву — слонове вухо.

Вважають, що багата палітра барв бульбових бегоній дарує людині тепло і втіху, що дає можливість забути про буденні проблеми, спонукає до нових ідей і бажань. Дія цих рослин дужчає, коли вони виростають групою. Поставте декілька горщиків бегоній поруч, а особливо там, де найчастіше відпочивають Ваші літні батьки. Ці рослини додадуть їм сили та покращать настрій.

Бегонія схожа на вухо, яке відмерзло

Фото: Бегонія схожа на вухо, яке відмерзло

Посадка цибулин бегонії восени 2022 року 

⌂ Фото: Посадка цибулин бегонії восени 2024 року 

Купити насіння бегонії

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Матусина квітка — глоксинія
Експерт «СонцеСаду» А.Л. Харченко розповість, як виростити глоксинію у себе на підвіконні, як розмножити глоксинію, якщо купити квітку в горщику
Майорці — квіти, які тішать око і не вимагають великого клопоту
Вашу клумбу прикрасять пишні на прямостоячих стеблах майорці вже з червня і до заморозків. Вони абсолютно невибагливі. Про різні види та сорти цієї милої рослини розповість експерт «СонцеСаду» Світлана Машковська, кандидат біологічних наук
Гіпеаструм — розкішний букет на вашому вікні
Голландська компанія «Jan de Wit en Zonen B. V.» експортує цибулини гіпеаструму (амариліса) більш як до 24 країн світу. Гарантує зразкову якість і стовідсоткову відповідність сорту.

Рекомендовані товари!