Секрети високих врожаїв суперсолодкої кукурудзи

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
14.12.2020

Михайло Нагорняк, директор компанії «МНАГОР» – українського виробника насіння суперсолодкої кукурудзи, який за десять років діяльності накопичив неоціненний досвід. «Кагор — це солодке вино, а МНАГОР — солодка кукурудза», — жартує селекціонер. Він ознайомив «СонцеСад» зі своїми новинками, секретами вирощування суперсолодкої кукурудзи.

Щоб виростити гарний качан, слід дотримуватися низки важливих вимог.

 1. Коли орати? Треба проводити осінню зяблеву оранку (на глибину 25–27 см). За зиму ґрунт набереться вологи, і повесні отримаєте сприятливі умови для вирощування кукурудзи.
 2. Найкращі попередники — це зернові, картопля, буряки, помідори, огірки, кабачки, капуста, горох.
 3. Оптимальна температура посіву. Суперсолодку кукурудзу висівають у кінці квітня — на початку травня при температурі повітря від +12°С до +15°С.
 4. У який ґрунт і на яку глибину сіяти? Кукурудза любить вологий ґрунт. Кинеш у сухий – насіння не проросте. Щоб насінина потрапила у вологий ґрунт – треба або чекати дощу, або трішки заглибити, діставшись до вологи. Суперсолодку кукурудзу сіють на глибину 2,5–3 см.
 5. Густота посіву. Ця культура не любить загущення. Сіємо 500–550 рослин на сотку, з міжряддями 70 см.
 6. Боротьба з бур’янами. Солодка кукурудза добре реагує на кілька просапувань за сезон та підгортання.
 7. Що робити з пасинками? Михайло Нагорняк каже, що знищувати їх не обов’язково. Пасинки виконують певну регулятивну функцію: накопичують роси та поживні речовини. І коли починають наливатися качани, віддають їм накопичене, а самі всихають.
 8. Чи виламувати маленькі качанчики? Щоб виростити один великий качан, рекомендовано всі менші на рослині видаляти. Однак якщо не хочете одного велетенського качана, який не поміщається в каструлю, то краще виростити два качани помірної величини.
 9. Кукурудзяний стебловий метелик. В Україні з’явився досить агресивний кукурудзяний шкідник – діабротика, який їсть усе: і стебло, і листки, і коріння. Уже є подекуди на Вінниччині, Хмельниччині, Житомирщині. Найдоцільніше обробляти кукурудзу проти діабротики перед викиданням волоті. Якраз у цю пору цей шкідник відкладає яйця, тому обробка дасть максимальний результат. Для обробітку проти кукурудзяного стеблового метелика є як органічні (Трихограма), так і неорганічні засоби (Кораген).
 10. Коли збирати качани? Суперсолодку кукурудзу збирають у фазі молочно-воскової стиглості. Зерна мають бути соковитими (зморшки на зернах — ознака старіння качана). Збирати качани найкраще зранку — тоді кукурудза акумулює в собі максимум смакових властивостей.
 11. Цікаві лайфхаки. Аби якнайшвидше з’явилися сходи, насіння перед посівом рекомендовано прогріти на сонці протягом п’яти днів, потім вимочити в теплій воді. Щоб захистити сходи від приморозків, бажано накривати їх плівкою.

  Наталія Вишневська

  Відео «Як посіяти суперсолодку кукурудзу?». Розповідає селекціонер Михайло НАГОРНЯК:

  Читати ще:

Кукурудза: І суперсолодко, і смачно, і корисно!
Яка кукурудза смачна навіть сирою?
Суперсолодка кукурудза: колір має значення
LinkedIn
WhatsApp
Telegram