Догляд за рослиною заміокулькас, тропіками в горщику

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
21.05.2022

Експерти «СонцеСаду», подружжя Сульженків із Житомира, у своїй міській квартирі вирощує на підвіконнях багато різних вазонів. Але справжнім королем серед них є розкішний кущ заміокулькасу. Вони діляться своїм досвідом вирощування цієї екзотичної рослини.

Віталій Олек­сандрович Сульженко

⌂ Фото: Віталій Олек­сандрович Сульженко

— Ця тропічна рослина походить зі Східної Африки та Мадагаска­ру, — розповідає Віталій Сульженко. — А в нас її вирощують як кімнатну, жартома називаючи ще й «доларовим деревом».

Зазвичай у кімнатних умовах заміокулькас виростає заввишки не більше 70-80 сантиметрів. А в нашій квартирі він уже вимахав далеко понад метр! Тож тепер вазон на підвіконні майже впирається вершечком у стелю.

Господар каже, що вирощує цей вазон понад вісім років. Отримавши від знайомих як дарунок маленький листочок, чоловік посадив його в невеличкий горщик. І відтоді вже шість разів доводилося пересаджувати вазон — настільки розрісся!

Під час пересаджування найкраще вико­ристовувати придбаний у магази­нах ґрунт для кактусів, додаючи до нього гравію.

 

Порада!

Можна при­готувати ґрунтову суміш самому. Для цього використайте дернову та листяну земля, пісок і торф, взявши всі ці складники в однаковій пропорції.

Після кількох років росту «доладоларове дерево» схоже на справжній тропічний ліс — з десяток пружних стебел переплелися між собою, мовби пальми. Верхівку кожної такої «пальми» увінчують рядки овальних листочків.

— Раз на рік — у травні або черв­ні — ця рослина зацвітає, — ділиться Віталій Олек­сандрович. — З кореня з’являєть­ся маленька стрі­лочка, на кінчику якої непоказна квіт­ка, схожа чимось на калу. Така скромна краса милує око тиждень-другий. Ось не­щодавно вазон саме й потішив нас ніжною квіткою, яка вже за тиждень після свого цвітіння зів’яла, і тепер дове­деться чекати на нову аж рік.

Раз на рік заміокулькас зацвітає

⌂ Фото: Раз на рік заміокулькас зацвітає

А чи важко доглядати за «доларовим деревом»? — за­питуємо господарів.

— Жодних складнощів нема. За­міокулькас — досить невибагливий, особливих умов догляду не потре­бує, — пояснює Марина Сульженко. — Головне — не забувати вчасно поливати вазон. Але навіть пересушування цьому екзоту не шко­дить, бо корінь запасає достатню кількість вологи. Протяги також йому не страшні.

На відміну від багатьох рослин, що віддають перевагу певній стороні світу, заміокулькас може рости і на південних, і на північних вікнах. Хоча, якщо переставите в кут, де світла менше, листочки будуть слабкими та розміщеними рідко.

Важливо!

Сильною рослина буде лише за достатньої кількості світла.

Час від часу слід протирати листя від пороху та обприскувати вазон. А ще необхідною умовою для його доброго росту є дода­вання добрив. Можна використо­вувати для цього комплексні до­брива для декоративно-листяних рослин, а також для сукулентів або кактусів. Зазвичай удобрю­вати треба в періоди утворення листочків.

— А ще під час пересаджування в більший горщик ми щоразу дода­ємо до ґрунту компосту, приготов­леного на дачі з перегнилих яблук та листя, — ділиться досвідом Ма­рина Сульженко. — Також піджив­люємо землю у вазоні органікою. Можливо, саме тому наш заміо­кулькас і виріс таким чималим та гарним.

Спеціально для СонцеСад матеріал підготував Олександр ЛАРІН, фото автора

 

Купити заміокулькас

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Філодендрон: догляд за «деревом любові»
Філодендрон («дерево любові») — дивовижний тропічний гість, який поводиться в будь-якій кімнаті невимушено й невибагливо. Як доглядати за рослиною з такою яскравою назвою, щоб вона розкрила свою красу, розповість експерт «СонцеСаду» Тамара Бєлова
Гіностема. 10 аргументів чому потрібно споживати і вирощувати траву безсмертя
Вирощуйте й ви траву безсмер­тя — живіть довше і щасливіше!
Сантоліна — пухнаста окраса клумби
Вирощування та догляд за невибагливою сантоліною

Рекомендовані товари!