Експерти «СонцеСаду», подружжя Сульженків із Житомира, у своїй міській квартирі вирощує на підвіконнях багато різних вазонів. Але справжнім королем серед них є розкішний кущ заміокулькасу. Вони діляться своїм досвідом вирощування цієї екзотичної рослини.
⌂ Фото: Віталій Олександрович Сульженко
— Ця тропічна рослина походить зі Східної Африки та Мадагаскару, — розповідає Віталій Сульженко. — А в нас її вирощують як кімнатну, жартома називаючи ще й «доларовим деревом».
Зазвичай у кімнатних умовах заміокулькас виростає заввишки не більше 70-80 сантиметрів. А в нашій квартирі він уже вимахав далеко понад метр! Тож тепер вазон на підвіконні майже впирається вершечком у стелю.
Господар каже, що вирощує цей вазон понад вісім років. Отримавши від знайомих як дарунок маленький листочок, чоловік посадив його в невеличкий горщик. І відтоді вже шість разів доводилося пересаджувати вазон — настільки розрісся!
Під час пересаджування найкраще використовувати придбаний у магазинах ґрунт для кактусів, додаючи до нього гравію.
✔ Порада!
Можна приготувати ґрунтову суміш самому. Для цього використайте дернову та листяну земля, пісок і торф, взявши всі ці складники в однаковій пропорції.
Після кількох років росту «доладоларове дерево» схоже на справжній тропічний ліс — з десяток пружних стебел переплелися між собою, мовби пальми. Верхівку кожної такої «пальми» увінчують рядки овальних листочків.
— Раз на рік — у травні або червні — ця рослина зацвітає, — ділиться Віталій Олександрович. — З кореня з’являється маленька стрілочка, на кінчику якої непоказна квітка, схожа чимось на калу. Така скромна краса милує око тиждень-другий. Ось нещодавно вазон саме й потішив нас ніжною квіткою, яка вже за тиждень після свого цвітіння зів’яла, і тепер доведеться чекати на нову аж рік.
⌂ Фото: Раз на рік заміокулькас зацвітає
— А чи важко доглядати за «доларовим деревом»? — запитуємо господарів.
— Жодних складнощів нема. Заміокулькас — досить невибагливий, особливих умов догляду не потребує, — пояснює Марина Сульженко. — Головне — не забувати вчасно поливати вазон. Але навіть пересушування цьому екзоту не шкодить, бо корінь запасає достатню кількість вологи. Протяги також йому не страшні.
На відміну від багатьох рослин, що віддають перевагу певній стороні світу, заміокулькас може рости і на південних, і на північних вікнах. Хоча, якщо переставите в кут, де світла менше, листочки будуть слабкими та розміщеними рідко.
✔ Важливо!
Сильною рослина буде лише за достатньої кількості світла.
Час від часу слід протирати листя від пороху та обприскувати вазон. А ще необхідною умовою для його доброго росту є додавання добрив. Можна використовувати для цього комплексні добрива для декоративно-листяних рослин, а також для сукулентів або кактусів. Зазвичай удобрювати треба в періоди утворення листочків.
— А ще під час пересаджування в більший горщик ми щоразу додаємо до ґрунту компосту, приготовленого на дачі з перегнилих яблук та листя, — ділиться досвідом Марина Сульженко. — Також підживлюємо землю у вазоні органікою. Можливо, саме тому наш заміокулькас і виріс таким чималим та гарним.
Спеціально для СонцеСад матеріал підготував Олександр ЛАРІН, фото автора
Рекомендовані товари!