Філодендрон («дерево любові») — дивовижний тропічний гість, який поводиться в будь— якій кімнаті невимушено й невибагливо.
Втім, можливо, так назвали рослину через її любов до дерева, по якому вона любить повзати у вигляді ліани. Як доглядати за рослиною з такою яскравою назвою, щоб вона розкрила свою красу, розповість експерт «СонцеСаду» Тамара Бєлова, канд. с/г наук, проф. Полтавської державної аграрної академії.
Філодендрон поводиться в будь-якій кімнаті невимушено й невибагливо. Втім, це має бути добре освітлене приміщення, але без прямих сонячних променів. Тому його можна розмістити не на підвіконні, а поблизу вікна — за 1-2 м від нього (краще біля західного чи східного). Однак повна тінь буде сповільнювати зростання ліани та позбавить її красивого забарвлення.
⌂ Фото: Вологість повітря та ґрунту — комфортні умови для зростання філодендрону
Для повного комфорту ліані потрібна помірне тепло: + 15 – + 23 С. Короткочасна спека не згубить рослину, однак при цьому має бути забезпечена тропічна вологість — і в повітрі, і в ґрунті.
П’є філодендрон як слон, любить умивання під душем (якщо рослина невелика ви можете з цим впоратися) чи бодай обприскування. Використовуйте злегка теплу, м’яку воду.
✔ Важливо!
Ґрунт у горщику завжди має бути вологим, але без застою води!
Провітрювати приміщення також на користь ліані, якщо її не виставляти на протяги.
Взимку він воліє відпочити — може трохи скинути листочків, але нехай це вас не непокоїть. Спати, то й спати — створіть для цього комфортні умови (14-18 градусів тепла, нечасті поливи, але підтримують вологий ґрунт, і відсутність підживлення).
При пересадці треба увагу складу грунту — він має бути слабокислий або нейтральний, можете змішати для цього торф, листову, дернову землю (порівну) і додати річкового піску, помістивши на дно горщика гарний дренаж. Та і ємність для вирощування ліани має бути просторою.
Молоді ліани пересаджують раз на рік навесні, згодом — через рік, а якщо вже діжку з ліаною не підняти — щорічно замінюють верхній шар ґрунту.
Молоді рослини підгодовують двічі на місяць, коли вони досягли великих розмірів — можна вдвічі частіше. Строкатолисті сорти не варто підгодовувати добривами з високим рівнем азоту.
⌂ Фото: Опори для деяких видів стануть окрасою приміщення
✔ До уваги!
«Повзучим» сортам філодендронів необхідна опора — вертикальні сітки, дротяні каркаси тощо.
⇒ Сохнуть кінчики листя — мало вологи;
⇒ Стебло біля основи почорніло — загнивають корені.
⇒ Темні плями на листках — сонячні опіки.
⇒ Плаче листя — надмірна вологість.
⇒ Листя жовтіє — недостатньо харчування.
⇒ Листя опадає — ліані жарко.
⇒ Стовбур оголюється знизу — глибока тінь.
⌂ Фото: Проблеми при вирощуванні філодендрону
✔ УВАГА!
Сік філодендрона містить отруйні речовини, які подразнюють шкіру й слизові оболонки, тому коли проводите обрізку, не робіть це голіруч і добре вимийте руки
Рекомендовані товари!