Філодендрон: догляд за «деревом любові»

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
11.05.2022

Філодендрон («дерево любові») — дивовижний тропічний гість, який поводиться в будь— якій кімнаті невимушено й невибагливо.

Втім, можливо, так назвали рослину через її любов до дерева, по якому вона любить повзати у вигляді ліани. Як доглядати за рослиною з такою яскравою назвою, щоб вона розкрила свою красу, розповість експерт «СонцеСаду» Тамара Бєлова, канд. с/г наук, проф. Полтавської державної аграрної академії.

Умови вирощування

Філодендрон поводиться в будь-якій кімнаті невимушено й невибагливо. Втім, це має бути добре освітлене приміщення, але без пря­мих сонячних променів. Тому його можна розмістити не на підвіконні, а поблизу вікна — за 1-2 м від нього (краще біля західного чи східного). Однак повна тінь буде сповільнювати зростання ліани та позбавить її красивого забарвлення.

Вологість повітря і ґрунту — комфортні умови для зростання філодендрону

⌂ Фото: Вологість повітря та ґрунту — комфортні умови для зростання філодендрону

Для повно­го комфорту ліані потрібна помірне тепло: + 15 – + 23 С. Короткочасна спека не згубить рослину, однак при цьому має бути забезпечена тропіч­на вологість — і в повітрі, і в ґрунті.

П’є філодендрон як слон, любить уми­вання під душем (якщо рослина не­велика ви можете з цим впоратися) чи бодай обприскування. Використовуйте злегка теплу, м’яку воду.

 

Важливо!

Ґрунт у горщику завжди має бути вологим, але без застою води!

Провітрювати приміщення також на користь ліані, якщо її не виставляти на протяги.

Взимку він воліє відпочити — може трохи скинути листочків, але нехай це вас не непокоїть. Спати, то й спа­ти — створіть для цього комфортні умови (14-18 градусів тепла, нечасті поливи, але підтримують вологий ґрунт, і відсутність підживлення).

 

Як правильно пересадити та підгодувати філодендрон

При пересадці треба увагу складу грунту — він має бути слабокислий або нейтральний, можете змішати для цього торф, листову, дернову землю (порівну) і додати річкового піску, помістивши на дно горщика гарний дренаж. Та і єм­ність для вирощування ліани має бути просторою.

Молоді ліани пер­есаджують раз на рік навесні, зго­дом — через рік, а якщо вже діжку з ліаною не підняти — щорічно замі­нюють верхній шар ґрунту.

Молоді рослини підгодовують двічі на місяць, коли вони досягли великих розмірів — можна вдвічі частіше. Строкатолисті сорти не варто підгодовувати добривами з високим рівнем азоту.

Опори для деяких видів стануть окрасою приміщення

⌂ Фото: Опори для деяких видів стануть окрасою приміщення

До уваги!   

«Повзучим» сортам філоден­дронів необхідна опора — верти­кальні сітки, дротяні каркаси тощо.

 

Які є причини проблем при вирощуванні філодендрону

Сохнуть кінчики листя — мало вологи;

 Стебло біля основи почорні­ло — загнивають корені.

Темні плями на листках — со­нячні опіки.

Плаче листя — надмірна воло­гість.

Листя жовтіє — недостатньо харчування.

Листя опадає — ліані жарко.

Стовбур оголюється знизу — глибока тінь.

⌂ Фото: Проблеми при вирощуванні філодендрону

УВАГА!

Сік філодендрона містить отруйні речо­вини, які подразнюють шкіру й слизові оболон­ки, тому коли проводите обрізку, не робіть це голіруч і добре вимийте руки

 

Купити філодендрон

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Вічнозелена бруслина: посадка, догляд, підживлення
Цю рослину широко використовують в ландшафтному дизайні та цінують за різнобарвне декоративне листя. Сорти, агротехніка вирощування
Гіностема. 10 аргументів чому потрібно споживати і вирощувати траву безсмертя
Вирощуйте й ви траву безсмер­тя — живіть довше і щасливіше!
Як виростити літній кипарис – кохію? (журнал СонцеСад №4/2020)
Улітку – прикраса, восени – віник!

Рекомендовані товари!