Кущі самшиту — відмінний матеріал для живоплотів і окраси будь-якої території. Самшит — багаторічний вічнозелений кущ, який завдячує своїй популярності надзвичайною стійкості до мінливих погодних умов та універсальності у ландшафтному дизайні. З самшиту можна створювати живоплоти, а також топіарії, тобто садові скульптури.
⌂ Фото: Самшит використовують для створення живоплету
Самшит краще росте в теплих і сонячних місцях. Тоді кущі швидко та рівномірно загуснуть. Але вони без проблем ростуть і в тіні. Хоча самшит віддає перевагу родючому, вологому або помірно-вологому ґрунту з нейтральним або лужним pH, його також можна висаджувати на вапняних і кам’янистих ґрунтах. Кущі самшиту утворюють сильно розвинену кореневу систему. Вони відмінно витримують спеку і посушливі періоди.
Така декоративна культура ідеально підходить для міських умов, оскільки добре переносить жарке, сухе повітря та забруднення. Найбільш сприятливий період для посадки кущів самшиту — весна. Тоді в садових центрах і магазинах з'являється велика кількість готової розсади і красиво сформованих рослин.
Замовити саджанці самшиту будь-якого сорту можна у нашому інтернет-магазині. Ціна та швидкість доставки вас приємно здивує. Але, якщо ви не встигли посадити самшит навесні — не біда. Це можна зробити і восени. Придбані в спеціальних контейнерах саджанці самшиту спокійно витримують дещо знижену температуру і почуватимуться комфортно у ґрунті.
⌂ Фото: Самшит — невибаглива вічнозелена рослина
Висаджувати самшит можна практично цілий рік. На запланованому місці слід підготувати яму, як мінімум вдвічі глибше і вдвічі ширше кореневої системи. Деякі садоводи навіть рекомендують масштаб 3:1 Добре змішати викопану землю з піском і органічним компостом, особливо якщо ґрунт на ділянці не надто родючий. Після висадки саджанців слід потурбуватися про полив, а ґрунт навколо куща краще вкрити корою. Якщо рослина і не вимагає особливих погодних умов, то про підживлення та обробку кущів варто постійно пам’ятати.
Зазвичай самшит удобрюють 2-3 рази за сезон з регулярним додатковим внесенням у ґрунт спеціальних мікроелементів. Перше підживлення кущів проводиться після їх висадки у ґрунт. При цьому застосовують перегній і гумус. Весняне підживлення потребує внесення комплексних мінеральних добрив з вмістом азоту, калію та фосфору.
Самшит формує велику масу листя, тому вимагає великої кількості цих елементів. Найзручніше використовувати готові добрива, призначені для декоративних кущів з листя. Дози застосовують відповідно до інструкції на упаковці.
В осінній період варто уникати азотовмісних засобів. Натомість використовують суперфосфати та калійні солі. Не слід забувати, що підживлення мінеральними речовинами проводиться лише тоді, коли кущі повністю укорінилися. Добрива вносяться в ґрунт за 2-3 дні перед тим, як він буде перекопуватись навколо самшиту. Досвідчені садоводи нагадують, що надлишок добрив та занадто часте їх застосування принципово не рекомендується тому, що можуть призвести до загибелі або пошкодження кущів. Першою і головною ознакою того, що самшит потребує підживлення, є пожовкле листя, на яке варто звернути увагу заздалегідь.
⌂ Фото: Головною ознакою того, що самшит потребує підживлення, є пожовкле листя
Одним з найважливіших заходів догляду та декорування є стрижка. Цей етап вирощування самшиту дуже важливий, оскільки кущ не може довільно рости без формування. Природна форма самшиту виглядає досить неефектно, тому варто проводити доглядаючу і декоративну обрізку, хоча б двічі на рік.
Першу зрізку проводять на рубежі квітня-травня, коли рослині не загрожують низькі, мінусові температури, а другу — в кінці червня, щоб молоді прирости добре виглядали протягом усього сезону і встигли здерев'яніти до настання зими. Ви можете додатково виконати третю стрижку в кінці серпня, щоб завершити і окреслити форму фігури, запланованої для самшиту. Пам’ятайте, що третій зріз необов’язковий, і зазвичай його роблять найприскіпливіші шанувальники самшитової естетики.
⌂ Фото: Декоративне обрізання робить самшит чарівним
У разі перших двох зрізів ми вкорочуємо пагони максимум на 1/3 довжини. Не забуваємо обрізати тільки повністю розвинені кущі вранці або ввечері, щоб палюче сонце не пошкодило щойно вкорочені гілочки. Кожного разу, обрізаючи самшит, слід також надавати йому заплановану форму.
Найпростіше зробити кулю з самшиту, але, проявивши трохи креативності, можна сформувати конуси, куби, фігурки тварин або лабіринти (якщо у вас багато зелені, місця і часу). Якщо геометрична уява підводить або якщо ми формуємо фігуру вперше, варто скористатися готовими шаблонами, які можна придбати в інтернет-магазині з продажу продукції для ландшафтного дизайну.
Приклавши шаблон до куща, можна легко вирізати ножицями шишку, кулю, або милу тваринку.
⌂ Фото: Підстрижений самшит за шаблоном — шедевр у вашому саду
Під час зрізання добре використовувати спеціалізовані інструменти, щоб уникнути зношування, пошкодження або ламання пагонів. Для ручного різання використовуємо гострі садові ножиці та секатори. Такі інструменти добре справляються з невеликими породами самшиту, які не вимагають трудомісткої обрізки.
Якщо ми маємо справу з великими екземплярами самшитів, то найкраще вибрати виключно вертикальну стрижку, яка заощадить нам масу часу та сили по догляду за кущем. У разі вирощування цілої групи самшитів на великій території використовуються електроножиці, якими легко обробити навіть велику кількість рослин за короткий час. Обрізку самшиту потрібно проводити впевнено і швидко, так як повільна і невміла обрізка кожного пагона може поранити гілочки.
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Туя Смарагд Вітбонт (ОКН-2272)
320грн.
У наявності
Саджанець Туя західна Анек (ОКН-2489)
280грн.
У наявності
Саджанець Ялина сербська (ОКН-210)
280грн.
У наявності
Саджанець Кипарисовик Boulevard (ОКН-207(5-7,5л))
360грн.
У наявності
Саджанець Кипарисовик горохоплідний Filifera Aurea (ОКН-2490)
320грн.