В ряду красивоквітучих літніх кущів, серед гортензій, літньоквітучих спірей, будлей, лагерстремії, гібіскусів, перстач кущовий вирізняється розкішним золотавим тривалим цвітінням своїх численних квіток, які усівають кущ «з голови до ніг». У культурі він з 1700 року. Нині переважно вирощують сорти із жовтими квітками, але вже заслужену любов мають сорти з винятковими для перстачів білими, рожевими, жовтогарячими, червоними квітками; існують повні форми. Назва «курильський чай» виникла тому, що в Сибіру, на Камчатці, Курилах цю рослину споживають як сурогат чаю завдяки високому вмісту вітаміну С. У роді 500 видів.
Перстач кущовий, курильський чай (Рotentilla fruticosa) — чудова представниця родини розоцвітих (Rosaceae) родом з лісової та лісостепової зон Західної Європи, європейської частини Росії, Сибіру, Далекого Сходу, Середньої Азії, Монголії, Китаю, Японії, Північної Америки. Цей кущ заввишки майже 1 м із щільною, сильногалузистою, кулястою кроною та розлогим гіллям. Листки пірчасто-складні, складені зазвичай з 5 сіро-зелених листочків, пухнастих з обох боків. Квітки золотаво-жовті, діаметром до 3 см, поодинокі або зібрані в невеликі китиці, розпукуються з червня і до заморозків. Медонос.
Princess syn. Blink — компактний кущ заввишки 60 см, розростається до 1 м. Квітки блідо-рожеві, діаметром 2,5 см; розпукуються з травня до серпня. Влітку квітки вигоряють до майже білих. Підхожий для красивоквітучих бордюрів.
⌂ Перстач Princess syn. Blink
Goldstar — кущ заввишки 0,5–0,8 м з щільною кроною. Квіти яскраво-жовті, великі до 5 см в діаметрі. Цвіте з червня по жовтень. Листя навесні ніжно-зелене, влітку зелене з сріблястим відтінком через ворсисте опушення, до З см завдовжки. Віддає перевагу сонячним місцям, достатньо вологим, найкраще кислим, ґрунтам.
⌂ Перстач Goldstar
Перстач кущовий — зимостійка рослина, у декоративних форм лютої зими можуть обмерзати кінці однорічних пагонів, з віком і завдяки підгодівлі їхня морозостійкість зростає.
✔ Світлолюбна, посухостійка рослина, але на осонні влітку забарвлення квіток вигоряє, а в затінку перстач припиняє квітнути. Вимогливий до родючості та аерації ґрунту: не терпить його ущільнення, може виростати на вапнякових ґрунтах. Компактність кущів підтримується одноразовою обрізкою пагонів на 8–10 см за 3–4 роки в другій половині квітня. За потреби проводять осіннє формування: у вересні пагони обрізають на 1/3 їхньої довжини.
✔ Шкідниками, хворобами уражується рідко; інколи трапляється іржа.
✔ Перстач добре витримує стрижку, придатний для вільнозростаючих, красивоквітучих, медоносних і формованих, густих, гарних бордюрів і низьких живоплотів, які особливо гарні на тлі темних шпилькових порід. Він підхожий і для підбиття високих, оголених знизу, живоплотів. Перстач стане в пригоді як в поодиноких, так і в групових посадках. Він гармонійний в композиціях з багаторічниками, шпильковими рослинами.
✔ Краще перстач висаджувати до саду навесні. Для цього готують посадкову яму завглибшки 50–60 см. Пильнують, щоб коренева шийка рослини перебувала на рівні землі. Дренаж шаром 20 см обов’язковий; яму засипають листовою землею, перегноєм, піском у співвідношенні 2:2:1. При садінні вносять комплексне мінеральне добриво, а перед цвітінням — фосфорне та калійне згідно з інструкцією. Спекотного сухого літа 3-разовий полив є обов’язковим з розрахунку 10–12 л на рослину. Після чого проводять розпушування ґрунту на глибину 5–10 см, а потім його мульчують шаром 3–5 см.
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Перстач (Лапчатка) кущовий Меріон Ред Робін (ОКН-2803)
У наявності
Саджанець Перстач кущовий Snowbird (ОКН-2739)
У наявності
Саджанець Перстач кущовий Тілфорд Крим (ОКН-2892)
У наявності
Саджанець Перстач кущовий Танджерін (ОКН-2822)
У наявності
Саджанець Перстач кущовий Саттерс (ОКН-3053(5-7,5л))