Кольквіція: посадка та догляд, щоб були краса й затишок в саду

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
14.06.2022

Якщо вам потрапить до рук закордонний журнал для садівників, то не побачите там статей про плодові дерева чи тим паче про вирощування овочів. У Європі люди звикли, що садову й городню продукцію вирощують фермери, тому її купують у магазинах. Проте журнали садівничої тематики за кордоном дуже популярні. Про що ж там ідеться? Про рослини декоративні. Як оформити ділянку біля будинку, щоб вона милувала око? Які рослини вибрати? Як за ними доглядати?

В українців тяга до краси не менша. Згадати хоча б приказки, наприклад: «Без верби й калини нема України», народні чи авторські пісні: «Цвіте терен», «Чорнобривців насіяла мати», «Червона рута» тощо. Тепер можемо саджати як традиційні для України рослини, так і вибирати із чималого асортименту «гостей» із різних куточків світу.

Адже дуже багато заморських декоративних рослин чудово почувається в українському кліматі. Про кольквіцію розповість експерт «СонцеСаду» Анастасія Голубенко, кандидат біологічних наук, співробітник ботанічного саду імені О. Фоміна (підрозділ Київського національного університету ім. Т. Шевченка).

 

Біологічні особливості кольквіції

Кольквіція (Kolkwitzia) — рід родини жимолостеві, єдиним представником якого є листопадний кущ кольквіція приємна, або чарівна, або прекрасна (Kolkwitzia amabilis), яка походить із гірських районів Центрального Китаю, а до Європи завезена в 1901 році. Кущі сягають заввишки до 2–3,5 м. Листя зелене, загострене, восени набуває жовтого забарвлення. Гілки вкриті червонувато-коричневою корою, що має здатність відшаровуватися. Кущі найбільш привабливі наприкінці весни — на початку літа, коли гілки густо вкриваються дзвоникоподібними ніжно-рожевими квітками.

Кольквіція — знахідка для ландшафтного дизайну

Фото: Кольквіція — знахідка для ландшафтного дизайну

 

Як правильно посадити кольквіцію

Висаджувати кольквіцію потрібно в добре прогрітий ґрунт, уникаючи місць, де може застоюватися зайва волога. Ділянку треба вибирати сонячну або ледь затінену, захищену від холодних вітрів. Рослина потребує нейтральних, легких, добре дренованих та родючих ґрунтів.

Занадто довгі корені перед висаджуванням вкорочують

Фото: Занадто довгі корені перед висаджуванням вкорочують

 

Посадкову яму, яка має бути дещо ширша за кореневу грудку, треба підготувати за два тижні до висаджування, заповнивши її сумішшю піску, дернової та листяної землі в рівних пропорціях із додаванням універсальних мінеральних добрив (близько 100 г на яму 50х50 см) або деревної золи. Занадто довгі корені перед висаджуванням можна вкоротити. Після висадження слід ущільнити субстрат та полити його, після чого замульчувати пристовбурове коло для збереження вологи.

 

Як доглядати за кольквіцією

Підживлюють кольквіцію розведеним перепрілим коров’яком навесні та розчином подвійного суперфосфату в першій половині літа (30 г на 10 л води).

Формувальне обрізування проводять після відцвітання куща, а восени вирізають молоді пагони, які не встигли визріти до зими. Основне санітарне обрізування застосовують навесні, до розпускання бруньок, позбуваючись хворих, пошкоджених пагонів та тих, що загущують крону. Також упродовж усього вегетаційного сезону потрібно вирізати кореневу порость.

Кольквіція добре реагує на підживлення органічними добривами

Фото: Кольквіція добре реагує на підживлення органічними добривами

 

Кольквіція — досить стійка до хвороб та шкідників, проте в сприятливу для їхнього розмноження погоду її можуть уражати сисні шкідники (попелиці, трипси, павутинні кліщі). Для їх знищення рослину обробляють тричі (що 10–12 днів) розчинами інсектицидів та акарицидів.

Для вдалої зимівлі кореневу систему утеплюють, засипаючи пристовбурове коло товстим (до 10 см) шаром мульчі (листя, кора, тирса тощо). Молоді кущі прикривають ялиновими гілками або обгортають агроволокном. Знімають укриття, коли встановиться стійка плюсова температура.

Купити саджанці кольквіції

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Аквілегія: агротехніка вирощування
Експерт «СонцеСаду» О. П. Перебойчук розповість, як і де посадити гарну квітучу аквілегію у себе в саду
Вічнозелена бруслина: посадка, догляд, підживлення
Цю рослину широко використовують в ландшафтному дизайні та цінують за різнобарвне декоративне листя. Сорти, агротехніка вирощування
Барбарис. Червоні намистинки в саду
Невибагливий корисний барбарис завоював серця багатьох його шанувальників, адже він такий декоративний і корисний. Правила вирощування цілющого барбарису

Рекомендовані товари!