Клематис: посадка та догляд

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
09.05.2022

Клематиси — непримхливі, виткі багаторічні ліани з прекрасними пишними квітками практично всіх відтінків. Поради щодо вирощування та догляду за цими чарівними квітучими ліанами від експертів «СонцеСаду» допоможуть прикрасити будь-який куточок саду.

Біологічні особливості клематисів

Ломиноси (клематиси) — переважно багаторічні чагарникові ліани, рідше прямостоячі кущі та трав’янисті багаторічники з пагонами від 30 см до 10 м завдовжки, які зимують або відмирають на зиму.

Квітки поодинокі або зібрані в суцвіття (волоті, напівкруглі); дрібно- (від 2 до 4 см) й великоквіткові (від 10 до 20 см у діаметрі); чашоподібної, трубчастої, глечикуватої, дзвоникуватої форми.

Пелюстки відсутні. Оцвітина складається з чотирьох- шести чашолистків різноманітного забарвлення: від пастельних тонів до яскраво- червоних і темно-фіолетових, майже чорних.

Трапляються сорти з махровими і напівмахровими квітками. Плоди — численні горішки, зібрані в пухнасту голівку.

Клематис Схід

⌂ Фото: Клематис Схід

 

Як правильно посадити клематис

Вони уживаються з різними рослинами. В нашому кліматі ці рослини досить морозостійкі. Садити потрібно на сонячне захищене від вітру місце, на родючі, гумусові, (рН від 6 до 7), помірновологі, але не заболочені ґрунти. Але деякі сорти краще почувають себе в напівтіні.

Важливо!

Клематиси люблять, якщо їх біля кореня притінити (замульчувати), а верхню частину залишити відкритою на сонці.

Для висадження клематисів краще та простіше використовувати рослини, вирощені в контейнерах, з добре розвиненою кореневою системою і здерев’янілими пагонами біля основи.

Рослини, вирощені в кон­тейнерах, можна садити упро­довж всього вегетативного сезо­ну, тобто з квітня до середини листопада.

Прямо перед висад­жуванням контейнери з рослина­ми необхідно занурити у воду (напр. у відро) приблизно на 10 хв — щоб просочилися.

 

Увага!

Обов’язково для клематисів потрібна опора.

Її встановлюють перед висадженням або відразу після висадження, щоб пізніше не по­шкодити кореневу систему.

Клематис — ліана, тому потрібне встановлення опори

⌂ Фото: Клематис — ліана, тому потрібне встановлення опори

 

Як доглядати за клематисом

Догляд за клематисами включає в себе: регулярний полив, розпушування ґрунту, видалення бур’янів, удобрення (найкраще органічними добривами) протя­гом вегетаційного періоду.

Важливо!

Рясному цвітінню та гарному розгалуженню сприяє обрізування ліани, яке слід проводити з кінця лютого до початку квітня. Запізніле обрізування призводить до затримки цвітіння.

Обрізати потрібно гострим секатором, 0,5-1 см над парою здорових, набряклих бруньок. Завжди обрізається все засохле і відмерле листя.

Клематис добре реагує на підживлення протя­гом вегетаційного періоду

⌂ Фото: Клематис добре реагує на підживлення протя­гом вегетаційного періоду

 

У перший рік всі клематиси треба обрізати не вище ніж 30 см від ґрунту. Це сприятиме виникнен­ню нових пагонів від основи ліани тобто кращому розгалуженню.

Купити саджанці клематису

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Виткі рослини для вертикального озеленення: правила посадки та догляду (журнал СонцеСад 2/2022)
Про виткі рослини та секрети догляду за ними «СонцеСаду» розповіла фахівець Юлія Назарчук
Ландшафтний дизайн — мистецтво, доступне кожному (журнал СонцеСад 2/2022)
Як знайти золоту середину, щоб ваша присадибна ділянка була гармонійна й приваблива, ще й створена власноруч? Допоможе вам у цьому наш експерт Олег Божко, ландшафтний дизайнер
Як створити магію кам’яних садів самотужки (журнал СонцеСад 2/2022)
Створити справжню магію кам’яних садів зможете самотужки, якщо озброїтеся знаннями в цій сфері. Скористайтеся рекомендаціями експерта «СонцеСаду» Олега Божка
Гіностема. 10 аргументів чому потрібно споживати і вирощувати траву безсмертя
Вирощуйте й ви траву безсмер­тя — живіть довше і щасливіше!
В’юнкі рослини: вертикальне озеленення саду
Вирощування та догляд за в'юнкими рослинами
Тамарикс, казковий кущ
Вирощування, догляд та користь

Рекомендовані товари!