Гіностема — це мабуть найвідоміша «витка трава» з науково доведеними протираковими властивостями. Дехто відчуває приємний приплив енергії, як тільки поласує кількома її листочками. Інші вживають її регулярно, бо уже переконалися у тому, як гіностема стабілізує тиск та знижує стрес.
✔ У Японії цю рослину називають «ама чазуру», що означає «солодка витка чайна рослина» і її високо цінують як чайну і салатну рослину. У Японії і Китаї гіностема добре відома як лікарська рослина з властивостями женьшеню. Там її ще називають «жіночим женьшенем», тому що гіностема сприймається жіночим організмом краще, ніж женьшень. Вона підвищує енергію Інь і підтримує Янь. Перші описи цієї рослини датуються 1400 роком. Солодко-пряна заварка з листочків гіностеми багато століть використовувалась у гірських районах південного Китаю як освіжаючий, омолоджуючий чай щоденного вжитку. Місцеві називають її «травою безсмертя» і вони кажуть: «Вона діє, як женьшень, але краще, ніж женьшень».
✔ В провінції Гуйчжоу, де поширене чаювання гіностемою, особливо висока кількість довгожителів. У чайних будинках пропонують чай зі скрученої в кульку висушеної трави безсмертя. Однак чай зі свіжої гіностеми смакує значно краще.
✔ У 1976 р. в Японії відкрили в гіностемі ті ж лікувальні речовини, якими славиться женьшень. Через деякий час гіностема набуває поширення в Японії, Китаї та США як дешевший замінник женьшеню.
✔ Чай з листків гіностеми смачний з легкою терпкою ноткою. Його можна приготувати як з сушеного, так і свіжого листя, причому свіже листя смакує краще. Молоді хрумкі пагони збагачують салати приємним екзотичним смаком. Якщо Ви знаєте смак справжнього женьшеню, то при ласуванні свіжими пагонами гіностеми Ваш язик відчує схожість між ними. Це відчуття пояснюється наявністю в обидвох рослинах одних і тих же компонентів.
✔ Як справжній адаптоген, гіностема не має негативних побічних ефектів, вона привносить в організм гармонію, баланс. В той час, як женьшень містить 20 сапонінів, у складі гіностеми їх понад 80. Ці сапоніни — це природні органічні сполуки, яки, між іншим, беруть участь у виробленні гормонів.
⌂ Гіностема — це легка у вирощуванні рослина
Гіностема — це легка у вирощуванні рослина з родини гарбузових. Її легко можна вирощувати на сітці або як ґрунтопокривну рослину. Вона дає маленькі ягоди, які під час дозрівання міняють колір з зеленого на майже чорний. Рослина швидко росте у родючому грунті і вже через кілька тижнів можна збирати урожай листя. Ідеальне для неї напівзатінене, захищене від вітру місце. Восени надземна частина рослини засихає, а весною випускає нові потужні пагони. На зиму її треба добре укривати, або пересадити в горшок і забрати в дім, де вона росте цілий рік.