Кімнатні рослини створюють красу та затишок у будинку. Фікуси — найбільш розповсюджені улюбленці господарок, які розводять мініпалісадники у себе на підвіконні. Експертка «СонцеСаду» Лілія Таран розповість, як доглядати фікуси.
Серед ФІКУСІВ виділяють дві основні групи — невибагливі в догляді великі деревоподібні й кущові рослини та тропічні фікуси, які набагато вибагливіші.
Молоді фікуси віддають перевагу легкому ґрунту із суміші листяної землі, торфу та піску в однакових пропорціях. Дорослі потребують більш щільного ґрунту, тому до субстрату додають дернову землю та перегній. Добрий дренажний шар унизу вазона з керамзиту та шматочки вугілля в ґрунті захистять рослину від застою води й гниття коренів.
Найкращі для фікуса східні або західні вікна в напівтіні, оскільки рослина не любить прямого сонячного проміння. Фікуси з жорстким листям можуть бути навіть на літньому ранковому сонці. Види з ніжними листками (карликовий чи пуміла) витримують лише розсіяне світло. Фікуси з темно-зеленим листям стійкі до тимчасової нестачі світла. А ось строкаті рослини погано витримують навіть півтінь, одразу втрачаючи яскраве забарвлення. Тому взимку багато видів потребують додаткового освітлення за допомогою лампи денного світла.
Оптимальна температура утримання фікусів — 25-30 градусів улітку та 15-20 узимку. Улітку поливання рясне, але ґрунт між поливаннями має просохнути.
⌂ Фото: Фікуси ідеально вписуються в інтер'єр і дому, і офісу
Потребу в поливанні визначають таким способом: палець або паличку занурюють у ґрунт на два-три сантиметри; якщо земля розсипається та не забруднює палець або паличку, то терміново треба полити рослину теплою водою. А через 30 хвилин воду, що залишилася у піддоні, злити. Влітку фікусу шкодить брак, а взимку — надлишок води.
Навесні та влітку фікус підживлюють раз на 10-14 днів органічними чи мінеральними добривами. Узимку та восени рослину не удобрюють.
Рекомендовані товари!