Невибагливі фікуси: догляд у домашніх умовах

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
28.07.2022

Кімнатні рослини створюють красу та затишок у будинку. Фікуси — найбільш розповсюджені улюбленці господарок, які розводять мініпалісадники у себе на підвіконні. Експертка «СонцеСаду» Лілія Таран розповість, як доглядати фікуси.

Експертка «СонцеСаду» Лілія Таран

⌂ Фото: Експертка «СонцеСаду» Лілія Таран

 

Який ґрунт підійде для фікусів

Серед ФІКУСІВ виділяють дві основні групи — невибагливі в догляді великі деревоподібні й кущові рослини та тропічні фікуси, які набагато вибагливіші.

Молоді фікуси віддають перевагу легкому ґрунту із суміші листяної землі, торфу та піску в однакових пропорціях. Дорослі потребують більш щільного ґрунту, тому до субстрату додають дернову землю та перегній. Добрий дренажний шар унизу вазона з керамзиту та шматочки вугілля в ґрунті захистять рослину від застою води й гниття коренів.

 

Де поставити фікуси

Найкращі для фікуса східні або західні вікна в напівтіні, оскільки рослина не любить прямого сонячного проміння. Фікуси з жорстким листям можуть бути навіть на літньому ранковому сонці. Види з ніжними листками (карликовий чи пуміла) витримують лише розсіяне світло. Фікуси з темно-зеленим листям стійкі до тимчасової нестачі світла. А ось строкаті рослини погано витримують навіть півтінь, одразу втрачаючи яскраве забарвлення. Тому взимку багато видів потребують додаткового освітлення за допомогою лампи денного світла.

Оптимальна температура утримання фікусів — 25-30 градусів улітку та 15-20 узимку. Улітку поливання рясне, але ґрунт між поливаннями має просохнути.

Фікуси ідеально вписуються в інтер'єр і дома, і офісу

⌂ Фото: Фікуси ідеально вписуються в інтер'єр і дому, і офісу

 

Як і коли поливати фікуси

Потребу в поливанні визначають таким способом: палець або паличку занурюють у ґрунт на два-три сантиметри; якщо земля розсипається та не забруднює палець або паличку, то терміново треба полити рослину теплою водою. А через 30 хвилин воду, що залишилася у піддоні, злити. Влітку фікусу шкодить брак, а взимку — надлишок води.

Навесні та влітку фікус підживлюють раз на 10-14 днів органічними чи мінеральними добривами. Узимку та восени рослину не удобрюють.

Більше інформації про розведення та догляд за фікусами різних сортів можна знайти в книзі «Фікуси» (рос. мовою)

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Філодендрон: догляд за «деревом любові»
Філодендрон («дерево любові») — дивовижний тропічний гість, який поводиться в будь-якій кімнаті невимушено й невибагливо. Як доглядати за рослиною з такою яскравою назвою, щоб вона розкрила свою красу, розповість експерт «СонцеСаду» Тамара Бєлова
Гіностема. 10 аргументів чому потрібно споживати і вирощувати траву безсмертя
Вирощуйте й ви траву безсмер­тя — живіть довше і щасливіше!
Сантоліна — пухнаста окраса клумби
Вирощування та догляд за невибагливою сантоліною

Рекомендовані товари!