Чорна бузина: смачна та корисна

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
22.06.2022

За кілька років пандемії у всьому світі стрімко зріс інтерес до такої рослини як бузина завдяки високому вмісту вітаміну С. Україна стала одним із основних постачальників цього продукту до країн Європи, а також Японії, США, Китаю. Але, як не парадоксально, в самій Україні мало знають про властивості цього дивовижного продукту.

Для популяризації цієї цінної рослини, «СонцеСад» підготував маленький екскурс в історію та ділиться оригінальними рецептами приготування напоїв із бузини.

Історія бузини: деякі факти, що свідчать про давнє походження

Бузину споконвіків вважали одною з найважливіших лікарських рослин. Латинська назва цього куща, sambucus, походить від давньогрецького слова sambuke, яке означає інструмент, схожий на малу арфу, який зроблений з бузини.

Для кельтів бузина була святим деревом. Вона уособлювала вічне життя : взимку рослина була мертва, а навесні знову відроджувалась.

Германські племена поклонялися бузині і приносили їй в жертву хліб, молоко і пиво.

Австралійські аборигени, багато індіанських племен Північної, Центральної і Південної Америки, а також азіатські кочівники вважали бузину цінною лікарською рослиною. Індіанці, наприклад, використовували кору бузини для припарок, які допомагали витягнути отруту з рани.

Бузину знали і особливо цінували в Античну епоху. В Римі його застосовували як продукт харчування, лікарську рослину і барвник.

Численні попередники сучасної медицини і природознавці, такі як Гіппократ, Парацельс, Хільдегарда Бінгенська докладно вивчали вплив бузини на людський організм.

Читайте ще:

 

Рецепти молочних та алкогольних напоїв із бузини

Рецепти молочных и алкогольных напоїв із бузини

Йогурт з бузини

Перемішати всі інгредієнти, можна додати меду.

Коктейль із замороженої бузини

Почистити яблука, поділити на четвертини, видалити насінники і порізати фрукти на шматки. Закип’ятити в кастрюлі біле вино з гвоздиками, палочкою кориці і цукром. Додати шматки яблук і тушити їх до м’якого стану 5 хвилин на середньому вогні. Потім охолодити і збити за допомогою міксера. Закип’ятити сік з бузини  з медом, потертою шкіркою і соком лимона. Додати збиті яблука і яблучну горілку. Зняти з вогню і охолодити. Білки збити до густоти сметани, обережно додати до маси і наповнити нею форму. Поставити у морозильник щонайменше на 12 годин. Перед тим, як подавати на стіл, треба перекласти заморожену бузину у миску, додати ігристе вино і горілку і збити міксером. Потім наповнити цією масою заздалегідь охолоджені келихи для шампанського і подати на стіл.

Йогуртовий напiй з бузини

Всі інгредієнти добре збити в 400 мл яблучного соку міксері, а потім додати мед для смаку.

Молоко з квiтами бузини

Залити суцвіття бузини холодним молоком, закип’ятити. Відставити на якийсь час, відцідити. Додати мед для смаку.

 

Солодкі напої з бузини

Соки, лимонади i сиропи  з бузини

 

Сiк з квiтiв бузини

Помити квіти бузини, покласти їх у велику фаянсову посудину, додати цукор, лимони і лимонну кислоту. Залити все 10 л кип’ятку. Відставити сік на 1 добу (найкраще прикрити кришкою і перенести його у підвал). Влітку цей напій, розбавлений мінеральною водою, є надзвичайно освіжаючим. Його можна тримати в холодильнику протягом кількох днів.

Сироп з квiтiв бузини

Залити квіти і лимонну кислоту літром води і відставити на добу. Додати цукор, перемішати і доповнити соком з лимонів. Перелити у пляшки.

Лимонад з бузини

Сік з лимонів перемішати з 1/2 склянки води і цукром. Перелити рідину в миску. Занурити в ній суцвіття бузини, стеблами до верху, і залишити на цілу ніч. Наступного дня процідити через сито і долити пляшку мінеральної води. Якщо покласти лимонад в холодильник, він буде свіжим протягом кількох днів.

 Потогінний чай з бузини

2 ложечки квітів бузини чорної зали­ти склянкою окропу, настояти упро­довж 5 хв., а потім відцідити. У разі нежитю й застуди треба кілька разів на день пити цей чай дуже гарячим настільки швидко, наскільки це можливо. (Рецепт взято з книги «Монастирська аптека. Лікувальні страви отця Кіліяна». В ній можна знайти ще безліч лікувальних рецептів.)

Купити саджанці бузини

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Гіностема. 10 аргументів чому потрібно споживати і вирощувати траву безсмертя
Вирощуйте й ви траву безсмер­тя — живіть довше і щасливіше!
Гінкго — дерево здоров`я
Унікальне дерево, яке лікує...
«Жива копалина» — гінкго дволопатевий
У перекладі з японської гінкго означає срібний абрикос чи срібний плід. З історії цього дивовижного дерева

Рекомендовані товари!