Головні правила догляду за чорницею

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
01.01.1970

⌂ Саме такі врожаї чорниці матимете, якщо будете притримуватися правил догляду

Важливо знати!

Щоб кущ чорниці на вашій ділянці прижився і невдовзі порадував вас смачними та корисними ягодами, необхідно дотримувати певних правил посадки та догляду за рослиною.

 

  1. Чорниця росте лише на кислих ґрунтах (оптимальний показник для неї pH 3,5-5,5). Якщо грунт у вашому саду має недостатню кислотність, то у яму потрібно додати суміш кислого торфу та ялиці (пропорція 1:1).
  2. Місце для посадки куща має бути сонячне, захищене від вітру. Проте варто пам’ятати, що чорниця любить вологу. І якщо немає змоги слідкувати за вологістю землі, то для посадки куща краще обрати півтінь. Крім того, бажано, щоб ділянка, на якій ви посадите чорницю, кілька років побула під чистим паром.
  3. При садінні кореневу шийку не можна прикривати землею, щоб не почала розвиватись гниль.
  4. Чорниця — рослина перехреснозапильна, тому вона дасть кращий урожай, якщо на одній плантації посадити декілька сортів з однаковим періодом цвітіння.
  5. При недостатньому поливі, кущ може осипатися. Стежте, щоб ґрунт залишався вологим на глибині 15-20 см, але не надто сирим. Щоб надовго зберегти вологу, можна заповнити пристовбурне коло опалим листям, хвоєю, торфом або тирсою.
  6. Червоне листя на кущі — перша ознака того, що ґрунт під ним недостатньо кислий і терміново потребує підкислення. Удобріть його кислим торфом, ялицею, розчином сироватки (1л сироватки на 10л води).
  7. Періодично кущ потребує прорідження — видалення сухих та пошкоджених пагонів.

Відео Чорниця (лохина). Коли проводити обрізку?

Пояснює Дмитро ГОНЧАРУК, співвласник господарства «Фруктовий сад АТ».

 

Купити саджанці чорниці можна тут

Читайте ще:
Вирощуємо чорницю в контейнері
Як з одного куща лохини отримати 1000 гривень?
Еколохина із Закарпаття

LinkedIn
WhatsApp
Telegram