⌂ Саме такі врожаї чорниці матимете, якщо будете притримуватися правил догляду
Важливо знати!
Щоб кущ чорниці на вашій ділянці прижився і невдовзі порадував вас смачними та корисними ягодами, необхідно дотримувати певних правил посадки та догляду за рослиною.
-
- Чорниця росте лише на кислих ґрунтах (оптимальний показник для неї pH 3,5-5,5). Якщо грунт у вашому саду має недостатню кислотність, то у яму потрібно додати суміш кислого торфу та ялиці (пропорція 1:1).
- Місце для посадки куща має бути сонячне, захищене від вітру. Проте варто пам’ятати, що чорниця любить вологу. І якщо немає змоги слідкувати за вологістю землі, то для посадки куща краще обрати півтінь. Крім того, бажано, щоб ділянка, на якій ви посадите чорницю, кілька років побула під чистим паром.
- При садінні кореневу шийку не можна прикривати землею, щоб не почала розвиватись гниль.
- Чорниця — рослина перехреснозапильна, тому вона дасть кращий урожай, якщо на одній плантації посадити декілька сортів з однаковим періодом цвітіння.
- При недостатньому поливі, кущ може осипатися. Стежте, щоб ґрунт залишався вологим на глибині 15-20 см, але не надто сирим. Щоб надовго зберегти вологу, можна заповнити пристовбурне коло опалим листям, хвоєю, торфом або тирсою.
- Червоне листя на кущі — перша ознака того, що ґрунт під ним недостатньо кислий і терміново потребує підкислення. Удобріть його кислим торфом, ялицею, розчином сироватки (1л сироватки на 10л води).
- Періодично кущ потребує прорідження — видалення сухих та пошкоджених пагонів.
Відео Чорниця (лохина). Коли проводити обрізку?
Пояснює Дмитро ГОНЧАРУК, співвласник господарства «Фруктовий сад АТ».
Купити саджанці чорниці можна тут
Читайте ще:
Вирощуємо чорницю в контейнері
Як з одного куща лохини отримати 1000 гривень?
Еколохина із Закарпаття