Слава переможцям і Ренет Симиренко та інші найкращі сорти яблунь в Україні

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
08.04.2024

Про переваги виведених сортів яблунь в Україні в подкасті розповідь кандидатки сільськогосподарських наук, старшої наукової співробітниці станції Варвари Волошиної

 
 
 

Існує багато сортів яблунь. Але одними з найкращих вважаються ті, які створили в умовах, де вони зростатимуть. Так, у запасах Досвідченої станції помології імені Л. П. Симиренка ІС НААН України, що у Млієві є чимало сортів, якими пишаються фахівці-селекціонери.

Автор однієї з новинок, яблуні Мир – кандидат сільськогосподарських наук, старша наукова співробітниця станції Варвара Волошина. Вона розповідає про переваги найкращих сортів в Україні.

Яблуня сорту Мир. Плід запашним стає в середині вересня. Яблуко зимового терміну дозрівання. Коли яблука полежать у підвальному приміщенні, запах, що походить від плода посилюється. Сорт урожайний, зимостійкий, має високу стійкість до парші та борошнистої роси, навіть у несприятливі за погодними умовами роки.

Інші сорти українських сортів яблунь, про які розповідає Варвара Волошина: Мавка, Полум'яне, Мліївська осіння. А Слава переможцям та Ренет Симиренко ось уже довгий час є еталоном у садах Досвідченої станції завдяки стабільному врожаю.

LinkedIn
WhatsApp
Telegram