Невибаглива, корисна айва: вирощуємо в задоволення

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
18.05.2023

Айва звичайна — це декоративна, корисна, урожайна і харчова культура. Про вирощування айви в Україні розповідає для «СонцеСаду» Світлана Клименко, доктор біологічних наук, професор, завідувач відділу акліматизації плодових рослин Національного ботанічного саду ім.М.М.Гришка НАН України, всесвітньо відомий селекціонер плодових рослин.

«Айва звичайна цікава тим, — каже біолог, — що вона абсолютно невибаглива: посадив і росте собі». Плодоносить деревце щороку. Щоб дізнатися, коли вперше  молодий саджанець потішить врожаєм, прослухайте наш подкаст. Скільки кілограмів плодів можна зібрати з дорослого дерева? Якої маси досягає один плід? Коли достигають плоди айви та як зрозуміти, що їх можна зривати? Про все це розповідає селекціонерка у нашому подкасті. До речі, кожен з нас може посадити айву у своєму саду, адже, як запевняє експертка, культура добре почувається як в південних, так і в північних регіонах України. Прослухайте аудіо та вирощуйте айву в задоволення.

Статті про вирощування ароматної, урожайної та корисної айви читайте на нашому сайті.

«СонцеСад» допоможе обрати найкращий час для посадки айви в матеріалі Коли садити айву: правила обрізки і догляду.

Що таке хеномелес або айва японська? Про лікувальні властивості плодів цієї культури читайте тут

Більше інформації про айву отримайте від відомої селекціонерки, авторки низки українських сортів айви, доктора біологічних наук, професора, завідувачки відділу акліматизації плодових рослин Національного ботанічного саду НАНУ ім. Гришка Світлани Клименко.

Підписуйтесь на YouTube — СонцеСад і дізнаєтеся як правильно вирощувати айву та про корисні властивості її плодів

Найсвіжіші пости про новинки рослин для дому, саду та городу отримуйте зі сторінок у Facebook, Instagram.

Стежити за акційними пропозиціями можна на сайті розділ «акції».

Купуйте саджанці айви на сайті «СонцеСаду».

LinkedIn
WhatsApp
Telegram