Пряні трави у саду

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
21.02.2024

У подкасті Ольги Корабльової ви почуєте, які пряно-ароматичні рослини можна посадити у вашому саду, щоб створити в ньому справжній рай.

 

Наукова співробітниця відділу культурної флори, кандидатка сільськогосподарських наук Ольга Корабльова більш ніж 40 років займається розведенням та дослідженням пряно-ароматичних рослин у Національному ботанічному саду імені М. М. Гришка.

У цьому подкасті вона поділиться своїми враженнями та спостереженнями за цією групою рослин. Ви почуєте цінні поради фахівчині, які рослини найчастіше обирають українські садівники та садівниці, зі вдалим поєднанням декоративності та цінності, приємного аромату та лікувальних властивостей.

Експертка радить звернути увагу на котячу м'яту кавказьку. Ця низькоросла трав'яниста рослина утворить ошатний квітучий бордюр вздовж доріжок вашого саду, зрізана трава використовується для приготування чаїв та ароматичних саше.

Зверніть увагу на шавлію лікарську, її дві форми: пурпурна та пістрява має високі декоративні якості та чудовий аромат.

Про лаванду неможливо забути. Науковиця поділилася правилами посіву та догляду за цією багаторічною рослиною. Різні сорти лаванди мають суцвіття різного кольору. Тому можна обрати види, які впишуться саме у вашу садову композицію.

Гісоп лікарський заслуговує право рости біля вашого будинку, бо він має приємний аромат, кулінарну та лікувальну цінність.

Квіти кареопсису прикрасять вашу ділянку, а також в засушеному і перемеленому вигляді можна використовувати, як харчовий барвник.

Пахучка або каламінта наповнить подвір'я казковим ароматом. Її пагони та суцвіття активно використовують для приготування корисних оздоровчих чаїв.

Змієголовник прикрасить вашу ділянку красою суцвіть та ароматом. Господиня може виготовити пряні суміші з засушеними частинами рослини.

⌂ Фото: Аудіоверсію статті начитав читач «СонцеСаду» Володимир Бекало

LinkedIn
WhatsApp
Telegram