Амариліс. Яскраве диво в помешканні

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
03.09.2020

Якщо ви захотіли змінити інтер'єр своєї кімнати, принести до неї щось особливе, яскраве, екзотичне, то амариліс чудово впорається з цим завданням, подарувавши вам своє неповторне квітування.

Ботанічна довідка.

Амариліс, чи гіппеаструм (Нірpeastrum) – ефектна цибулинна рослина з родини амарилісових з темно-зеленими, лінійними, ременеподібними листками завдовжки 40-60 см. Напровесні у нього з'являється міцна довга стрілка і на ній розбруньковуються від 2 до 4 (рід­ше 6) великих квіток діаметром до 20 см.


Амариліси вражають різноманітнітю форм і кольорів

Квітки вишуканої широко лійкуватої форми, білого, рожевого, темно-бордового забарвлення, часто з білими смужками або червоними штрихами. Батьківщина – субтропічні й тропічні райони Америки.

Особливості культивування.
Світлолюбний, краще розміщувати на підвіконнях південно-західних і південно-східних вікон. Полив водою кімнатної температури без перезволоження. причому цибулину слід оберігати від потрапляння на неї води. Підгодівлі з травня по серпень мінеральними чи органічними добривами.
У серпні полив скорочують, після відмирання листків –  припиняють. У період неросту горщики тримають у сухому темному прохолодному місці за температури 10-16°С. Зрідка: 1 раз на місяць у піддення наливають воду, щоб не допустити відмирання коренів.


⌂ Амариліси — яскравий акцент у дизайні

У грудні-лютому горщики переставляють на тепле місце поруч із батареєю центрального опалення) з температурою 20-25°С до появи квіткової стрілки. Коли вона досягне висоти 4-5 см, рослину поміщають на світле місце та починають регулярно поливати. Надто ранній полив може викликати ріст листків і загальмує цвітіння. Подовжить період цвітіння амариліса його тримання за нижчої температури: до 18°С.

Пересаджування 1 раз на 3 роки після цвітіння в субстрат з дернової, листкової землі, перегною, торфу та цегли (2:1:1:1:0,5) з обов'язковим отвором на дні горщика та дренажем з трощеної цегли, керамзиту чи піску шаром 2- 2,5 см. Цибулину оглядають, видаляють старий субстрат, ножем вирізають гнилі ділянки, сухі й пошкоджені корені. Ранки присипають товченим деревним вугіллям. При садінні цибулину заглиблюють тільки на 2/3 її висоти. Пересаджені рослини поміщають у теплі й світлі місця.


⌂ Щоб отримати рясне цвітіння, потрібно дотримуватися правил посадки цибулин

Горщики використовують невеликі керамічні, їх об’єм визначається розміром цибулини, від краю якої до стінок повинна бути відстань не менше 1,5-2 см.
При вирощуванні амарилісів без періоду неросту їх тримають цілий рік на сонячному вікні в теплій кімнаті за регулярного помірного поливу водою кімнатної температури.
Розмножують цибулинами або насінням.

Це цікаво.

Назва рослини походить від грецьких слів: hippeos — кавалер та astronзірка, що стосується його прегарних великих квітів.

Згідно із вченням фен-шуй, амариліс володіє позитивною енергетикою, що дозволяє зберегти душевну рівновагу та прийняти правильне рішення. Прекрасний амариліс додає бадьорості, свіжості його господареві чи господині, тому його краще не розміщувати у спальнях.

Харченко А. Л., м.н.с. лабораторії дендрології та квітникарства Нікітського Ботанічного саду – Національного наукового центру

Купити найкращі цибулини амарилісів можна тут

Читати ще:
Гіпеаструм – розкішний букет на вашому вікні
Іриси: і чарують, і лікують, і молодість та красу дарують
Іриси – квіти веселки
Величезні ароматні півонії. Від посадки до зрізу

 

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram