Буркун — цінний сидерат, корм і медонос

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
14.12.2022

Буркун — трав’яниста культура родини бобових. У народі він більш відомий як лікарська і медоносна рослина. Для сільськогосподарського виробництва буркун є прекрасним попередником і високоякісною кормовою культурою. Його яскраві жовті квіти приваблюють бджіл, тому його вважають чудовим медоносом.

Про вирощування буркуну, технології посіву, норми висіву культури розповідає Василь Бугайов, завідувач відділу селекції кормових культур Інституту кормів та сільського господарства Поділля.

Здійсніть відеомандрівку на буркунове поле разом з «СонцеСадом» і ви дізнаєтесь, як використовувати буркун на сидерат, тобто зелене біологічне добриво, перед посівом зернових та овочевих культур, як отримати корисний і поживний корм для сільськогосподарських тварин, а також, чому бджоли обожнюють ароматні суцвіття рослини. 

Цікава інформація про новий перспективний сорт буркуну Троян. Фахівець розповідає, у чому цінність та переваги Трояну над іншими сортами як насіннєво продуктивної і кормової культури. Буркун належить до посухостійких сидератів із властивостями азотфіксації та фітомеліорації.

Як поживну білкову кормову культуру буркун використовують не лише на зелений корм для випасу тварин чи виготовлення силосу,  але й для заготівлі сіна, трав’яного борошна.

Бажаєте збагатити свою земельну ділянку біологічним добривом, отримати високоякісний енергонасичений корм для сільськогосподарських тварин і смачний мед з пасіки, тоді поспішіть придбати насіння буркуну на сайті «СонцеСаду».

Як покращити родючість ґрунту культурами-сидератами читайте у статті «Сидерати — група підтримки».

Рекомендуємо прочитати ще статтю про ще один крутий сидерат і кормову культуру — люцерну. Вона містить чимало клітковини, протеїнів, амінокислот, білків та інших речовин, необхідних для організму домашніх тварин. Як сидерат люцерна збагачує ґрунт азотом і збільшує його родючість. 

Не забувайте підписуватися на наші сторінки в соцмережах: Instagram, Facebook і Ютуб 

Читайте наші інші статті, ми щоденно оновлюємо розділ.

LinkedIn
WhatsApp
Telegram