У нашому відеорепортажі фахівець дає відповіді на найпоширеніші запитання по спаржоведенню. Смакувати вітамінним, надраннім овочем можна вже на початку квітня.
Спаржа — рослина, яка належить до роду Asparagus та має безліч сортів. Вона високо цінується в продажі. Якщо у вас виникли сумніви щодо вирощування цієї культури, їх розвіює Павло Булгаков.
Як вирощувати та правильно доглядати за спаржею, щоб отримати цінні пагони рослини? Коли зрізати молоді, соковиті гілки? Чому потрібно восени обрізати кущ спаржі? Як отримати екологічно чистий овоч, їсти який можна з грядки? Експерт рекомендує, зрізати в перший рік життя лише 10 молодих пагонів з куща. Для чого залишати решту гілок на рослині, дивіться у відео. Молоді пагони, за словами Павла Булгакова, збирають до червня. Щоб отримати щедрі врожаї спаржі, дотримуйтесь правил посадки.
До речі, офіційна назва спаржі в Україні холодок заячий лікарський. Для їжі використовують пагін 15-17 см, товщиною від 8 мм з закритою брунькою. Розпущений пагін підійде для декору букетів. «Його часто моя мати ставила в букети до троянд», — каже фахівець. Також не потрібно плутати спаржу зі спаржевою квасолею.
Чим відрізняється посадка та догляд за спаржею на маленькій присадибній ділянці та на великому фермерському полі? Які попередники спаржі? Скільки кілограмів пагонів можна зібрати з одного куща? Чи потрібно мульчувати культуру? Як вберегти рослини від захворювань та шкідників? Чому експерт не радить садити інші культури в міжрядді спаржі?
Чому фахівець називає спаржу овочем, за яким майбутнє? Кому не рекомендовано їсти спаржу? Готуємо смачні страви з цієї культури разом з експертом.