В цій відеозустрічі голова «Фундації жінок-пасічниць» Леонора Адамчук познайомить аудиторію «СонцеСаду» зі справжнім рекордистом по медопродуктивності – з гісопом лікарським.
Гісоп лікарський – цікава багаторічна рослина, на луках її квіти можуть мати різне забарвлення: синє, фіолетове, рожеве і біле. На одному місці може рости до 40 років.
Зовні ця ефіроолійна рослина схожа на лаванду, їх часом навіть плутають.
Квітує вона близько місяця, в червні, і своїм ароматом приваблює багато бджіл. Медопродуктивність гісопу дуже висока, до 800 кг/га., рослина - рекордист.
Вирощування цієї рослини не завдасть вам складнощів. Її потрібно обрізати пізно восени або рано навесні на висоту до 10 см. Обрізку проводити не обов'язково, рослина і так виживе, і зацвіте. Але так пагоноутворення буде повільніше і цвітіння не інтенсивне. Тому медопродуктивність буде менша в рази.
Господині можуть її використовувати у різний спосіб. З нього варять чаї, паростки використовують для приготування м'ясних страв, як пряність.
Як лікарська рослина містить багато вітамінів та інших корисних речовин. В лікувальних цілях використовують всі частини рослини.
Гісоповий мед має бурштиновий колір, трохи світліший, ніж гречаний. Ароматний, в'язкий, кристалізується за три місяці. Набуває корисних властивостей від гісопу.
Як добути чистий гісоповий мед, за яких умов це можливо, науковиця детально розповідає у відеосюжеті.
Також буде цікаво послухати про монофлорність меду і як вона впливає на властивості меду. В залежності від того, наскільки рослина може передавати свої властивості в мед і встановлюються норми монофлорності для кожного виду меду.
Виділіть на своїй присадибній ділянці клаптик землі для гісопу лікарського і завжди будете мати під рукою пряність та корисне зілля для чаю.
► Купити насіння гісопу можна на сайті «СонцеСад».
► Більше свіженької інформації отримуйте з наших сторінок у Facebook, Instagram. Підписуйтеся також на YouTube-канал.
► Все про акції та знижки на рослини для дому, саду та городу можна дізнатися на сайті, розділ «Акції».