Леонора Адамчук: як добувають мед, створення «Фундації жінок-пасічниць»

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
27.11.2023

Редакція «СонцеСаду» рада запропонувати вашій увазі надзвичайно цікаве інтерв'ю з відомою пасічницею і науковицею Леонорою Адамчук, засновницею «Фундації жінок-пасічниць». Було цікаво послухати про її життєвий шлях та професійну діяльність. Також до вашої уваги шлях меду від вулика до банки – відкачування меду. Приємного перегляду.

 

Любов до бджіл і бджільництва у родині нашої героїні передається з покоління в покоління. З дитинства дідусь вкладав у допитливу голівку малої Леонори знання про квіти і природу та щедро наповнював її картину світу яскравими барвами життя поряд з бджолами.

Ще у 8 класі майбутня голова «Фундації жінок-пасічниць» обрала свою майбутню професію. В Чернятинському коледжі Вінницького аграрного університету отримала диплом «Зоотехніка із бджільництва». За вищою освітою бджолярка вже приїхала в найкращий ВНЗ України по сільському господарству НУБіП. Отримала степінь Бакалавра, Магістра, звання Кандидатки сільськогосподарських наук. Зараз науковиця займається написанням докторської дисертації у напрямку глибокої переробки продуктів бджільництва у харчовій технології.

Паралельно з освітньою і науково-педагогічною діяльністю завжди займалася родинною пасікою.  

За час своєї роботи фахівчиня неодноразово помічала, що жінки-пасічниці мають не таке впевнене становище всередині бджолярської сфери, як чоловіки. Тому в 2019 році ініціювала офіційне створення «Фундації жінок-пасічниць», в різний час ця організація налічувала до 65 членкинь. Цікаво буде послухати розповідь пані Леонори про своїх колежанок, тих хто є членами цієї організації.

Разом з бджоляркою ви зазирнете в середину вулика та подивитеся, як живе родина українських бджіл.

Також ви почуєте багато цікавого про життєвий цикл бджіл, матки. Побачите, які рамки готові до викачування, які-ні, як виглядає розплід бджіл, трутневий розплід.

Буде цікаво послухати про корисні властивості окремих продуктів бджільлництва, побачите, як їх збирають.

До вашої уваги детальний майстер-клас з відкачування меду. Цей процес включає зрізання кришечок комірок, безпосереднє відкачування та фільтрування меду.

В кінці відео Леонора Адамчук звернулася із закликом до читачів «СонцеСаду» і самим долучитися до цієї благородної та корисної справи, як розведення бджіл на власній ділянці.

 Більше свіженької інформації отримуйте з наших сторінок у  Facebook, Instagram. Підписуйтеся також на YouTube-канал.

 Все про акції та знижки на рослини для дому, саду та городу можна дізнатися на сайті, розділ «Акції»

LinkedIn
WhatsApp
Telegram