Журавлина — кілер мікробів

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
05.04.2021

 

■ Морс журавлинний – найвідоміший лікувальний засіб, який має бактерицидну, сечогінну та протизапальну дію. Ось один із його рецептів приготування: розтерти ягоди журавлини  з цукром (3:1), дві столові ложки суміші залити 0,5 л теплої води.
■ Якщо підвищений ризик тромбоутворення — полюбіть журавлину або чай із неї: дві чайні ложки ягід на склянку окропу.
■ Варення з журавлини надзвичайно корисне, але його аромат подобається не всім (зрештою, як і самих ягід). Тому краще додати до варення мандаринову чи апельсинову цедру або запашне яблуко. Матимете дуже смачні ліки проти застуди й кілера шкідливих мікроорганізмів. Також напої із журавлини посилюють дію антибіотиків, особливо при пієлонефриті.

⌂ Морс журавлинний — найвідоміший лікувальний засіб, який має бактерицидну, сечогінну та протизапальну дію

■ При гастритах із підвищеною кислотністю шлункового соку журавлину краще обмежувати, а ось гастрити з нормальною та зниженою кислотністю (у стадії ремісії) успішно лікують такою сумішшю: вичавити сік із 200 г очищеної картоплі, змішати із соком 50 г журавлини та відваром, отриманим під час варіння вичавок журавлини, додати 15 г цукру. Випити впродовж дня.
■ За результатами клінічних досліджень встановлено, що сік журавлини стимулює  функцію підшлункової залози.
■ У народній медицині сік журавлини, а також суміш ягід із цукром рекомендували при гіпертонічній хворобі; розведений із водою сік використовували як протигарячковий засіб; при ангіні, ревматизмі та кашлі вживали сік у суміші з медом; при зниженій кислотності шлункового соку, порушеннях обміну речовин, анемії - ягоди і відвар із листків; при задишці — відвар із листків журавлини.
■ Позбутися задавненого кашлю допоможе така суміш. Вичавте сік зі склянки журавлини, додайте туди по склянці меду та коньяку, перемішайте й вживайте столову ложку три рази на день, доки не використаєте всю суміш.
■ Журавлина має ще одну унікальну властивість — знижує в'язкість крові. Для цього її використовують як свіжою, так і сушеною. Вживають цільні плоди, а можна вводити їх і до складу соків, морсів, настоїв, а також додавати до чаїв та узварів.
■ При анемії фітотерапевти радять вживати суміш меду, волоських горіхів і журавлини (усе в однакових пропорціях, ретельно подрібнити і змішати) по столовій ложці на день (дітям — удвічі менше).

Учені встановили, що вживання журавлини, яка містить дуже багато антиоксидантів, сприяє кращій роботі серця і мозку, а також вона корисна для людей похилого віку — поліпшує роботу опорно-рухової системи.

Купити саджанці журавлини тут

Читайте ще:
Журавлина рекордсменка
Малина – здоров'я та прибуток
Кизил – лікар на всі сто

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram