Також слухайте цю статтю в аудіоформаті:
Зробити вино з першого разу цілком можливо!
Розповімо детальніше, за яким рецептом ми приготували наше перше рожеве вино. До речі, його високо оцінили на локальних фестивалях в Одесі, Миколаєві. Для решти міст вина не вистачило.
✔ Ми взяли сорт винограду Каберне Совіньйон, добре пристосований до виноградарства на території України. Він протестований у нашій країні. Цей сорт вирощують у багатьох господарствах України. Каберне Совіньйон збирали тоді, коли рефрактометр показав цукор вимірювальний як 22 відсотки. Урожайність була середня. Збирали виноград уручну.
⌂ Фото: Каберне Совіньйон
✔ Потім його подрібнили автоматичною дробильницею, із системою видалення гребнів. Краще додати в мезгу подробленого винограду, 10-15 г сірки — у разі потрапляння гнилих ягід. Інтенсивність забарвлення рожевого вина можливо регулювати методом короткої мацерації сусла на меззі близько двох годин. Через дві години відділяємо сусло-самоплив — сік мезги (рештки шкірок, кісточок, гребнів, листя).
Рожеве та біле вино краще робити в прохолодних приміщеннях (у підвалах, погребах, кімнатах із кондиціюванням), оптимальна температура соку перед додаванням винних дріжджів має становити 14-16 С.
✔ Ми вирішили додати спеціальних винних дріжджів, бо вони скоріше та якісніше, ніж дикі, працюють у вині, виробляють складні ефіри високої концентрації і відповідні аромати (малина, полуниця, вишня, ожина, чорниця).
Дуже важливо утримувати температуру бродіння спочатку при 17 °С. Як тільки почалося бродіння — до 14-15 °С. Для посилення синтезу складних ефірів, що забезпечують фруктові ноти в ароматі вина, температуру можна виміряти звичайним термометром.
✔ Приблизно за два чи три тижні бродіння закінчується. Відціджуємо товстий шар дріжджового осаду. Додаємо калію метабісульфіт (сірки): на 5 г напою — 100 л. Вино майже готове.
✔ Є фінальна спіртуозність і кислотність, але напій ще не досить прозорий. Тоді настають холоди, тому найкраще винести його разом із посудиною на вулицю на мороз. Цю процедуру називають стабілізацією вина холодом. Напій на 100% стане прозорим, водночас майже всі домішки й непотрібні речовини кристалізуються та осядуть на дно вашого посуду. Потім ще раз перелийте — і матимете 100% кришталево прозорого вина. Насолоджуйтеся його смаком й ароматом!