Чай замість ліків

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
09.04.2020

Японці кажуть, що чай з’явився як ліки, а вже потім став напоєм. Ще на початку ХIII ст. один із лікарів японського імператорського двору писав, що чаювання сприяє очищенню крові та слизових оболонок, регулює роботу печінки і селезінки, позбавляє втоми, тонізує м’язи. Сучасні уявлення про лікувальну дію цього напою лише розширилися. З досвідом накопичилося й чимало рецептів лікування чаєм різноманітних недуг.

Знижка на чайкаву та спеції -30%!

Болить голова? Допоможе склянка гарячого чорного чаю, якщо питимете його повільно, невеличкими ковтками.

Турбує розлад шлунка? Візьміть 100 г зеленого чаю, залийте 2 л води, настоюйте упродовж 20 хв., а потім прокип’ятіть протягом години. Процідіть і залийте заварку ще 1 л води та проваріть протягом 40 хв. Цей відвар пийте по 1–2 ст. л. тричі на день за 15 хв. перед вживанням їжі. Його також використовують для клізм. Міцний чорний чай також допомагає при проносі.

Купити чорний чай.

Замучили камені в нирках? При загостренні сечокам’яної хвороби пийте чорний чай без цукру (маленькими ковтками через кожні чотири години), додавши до склянки свіжозавареного напою 2 ст. л. молока. При циститі допоможе зелений чай, настояний протягом не менше 5 хв. із чайною ложкою меду (всього три склянки за день).

Підвищилася температура? Додайте до склянки чаю дрібку чорного меленого перцю, а після того, як напій настоїться, випийте (двічі на день і на ніч). Ну а про малинове варення й самі все добре знаєте. Після такого специфічного чаювання закутайтеся в ковдру і швиденько в ліжко – застуда вийде з потом.

Проблеми з лактацією? Треба багато пити, але не води, а чорного чаю (неміцного) з обов’язковим додаванням молока – по склянці кожні чотири години.

Купити зелений чай.

Підхопили вірусну інфекцію? Не забудьте про зелений чай, додавши до нього м’яту або мелісу (2 ст. л. кожної трави на 2 ст. л. зеленого чаю). Заваріть як зазвичай, додайте цукру, меду або молока і вживайте на здоров’я!

Знову безсоння? Візьміть за звичку за годину перед сном чаювати слабозавареним чаєм із додаванням ромашки. Зелений чай краще пити в першій половині дня. Любителям працювати вночі, навпаки, варто «підзарядитися» перед заходом сонця.

Обпеклися? Посипте уражене місце подрібненою заваркою чаю. Також вона допоможе подолати пітливість ніг.

Купити ройбуш

Запалилися повіки? Прикладіть до них змочені в чаю тампони. При кон’юнктивіті очі також варто промити неміцним настоєм чаю (використовуйте тільки переварену воду!).

Випадає волосся? Щодня втирайте в шкіру голови міцний настій зеленого чаю.

Помітили набряки? Заваріть неміцний теплий чай, додайте до нього меду, лимона і вживайте замість води.

Купити чай оолонг.

«Стрибає» тиск? Полюбіть чай каркаде (суданська троянда). Особам із низьким артеріальним тиском варто пити його гарячим, а з високим – холодним. Заварювати так, як чорний чай. Красуні Давнього Єгипту вважали цей напій секретом неперевершеності та здоров’я. Сьогодні каркаде визнано найпотужнішим антиоксидантом, який захищає від старіння.

Дошкуляє карієс? Доведеться йти до лікаря. Але надалі затямте: у зеленому чаї багато фтору, який зміцнює зуби й кістки, тож нехай цей напій стане вашим улюбленим (без цукру), про стоматологів тоді забудете. Американські дослідники виявили, що чорний чай стримує розвиток бактерій, які утворюють зубний наліт. До того ж ці бактерії спричиняють утворення мікротромбів у судинах, що згодом може призвести до виникнення інфаркту. Отож, регулярне споживання чаю вб’є двох зайців: позбавить зубного болю і не допустить серцевої катастрофи.

Купити чай пуер.

Боїтеся раку простати? Тоді для його профілактики також доведеться полюбити чай, адже науковці помітили, що чоловіки, які щодня випивають не менше двох горняток напою, на 37% рідше хворіють на цю недугу.

Анемія не відступає? Спробуйте нетрадиційні ліки – зелений чай, який стимулює процес кровотворення.

Хочете одужати швидше?

Дехто прагне отримати потужний лікувальний ефект і намагається додавати до звичайного чаю різні лікарські трави. Однак запам’ятайте, що при цьому його дія змінюється. Навіть «коктейль» із м’ятою та материнкою може спричинити безсоння та безпричинну плаксивість у жінок, а у чоловіків, навпаки, – знервованість. До того ж будь-яку лікарську рослину можна вживати з чаєм не більше 28 днів, потім треба робити таку ж перерву.

Купити трав'яний чай.

Будьте пильні! Ніколи не запивайте ліки чаєм. Китайські медики стверджують, що цей напій руйнує їхню дію, а гомеопати запевняють, що він перешкоджає їх засвоюванню.

Купити чаї можна тут

Читати ще:

Чайна веселка
Лимон, молоко мед: з чим смакує чай?
Кава: знайома і несподівана
Спеції. І смакують, і лікують

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram