Чаї з травами — максимум користі й задоволення

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
07.05.2020

Чай не п’єш — де сили береш? Відомий вислів, який зазвичай сприймають із усмішкою, має цілком наукове підґрунтя. Бо чай — це бадьорість, відмінний настрій, неабияка користь для організму, а іноді й справжні ліки. Особливо якщо посилити дію напою цілющими властивостями інших рослин.

Троянда. До чайних сумішей додають її спеціальні сорти, так звані чайні троянди. Вони містять багато корисних речовин, та чи не найважливішою з них є вітамін Е. Відомо, що він гармонізує роботу статевої системи, тому завдяки регулярному вживанню ароматних трояндових чаїв не лише поліпшиться настрій, а й посилиться сексуальне бажання. Такі чаї здатні вирішити різноманітні «жіночі» проблеми, пов’язані з порушенням менструального циклу чи емоціями напередодні, подбають про красу й здоров’я шкіри. До того ж трояндовий чай, завдяки дії ефірних олій, має потужну противірусну й стимулюючу дію, добре впливає на роботу шлунка, печінки й жовчних шляхів. Вчені довели, що аромат чайної троянди позитивно впливає на кровообіг та роботу легень, а також діє як антидепресант.

 

М’ята. Її дія унікальна й залежить навіть від часу споживання напою. Це ідеальний тонік у вечірні години й заспокійливий засіб першої половини дня. Однак у поєднанні з дією самого чаю відтінки такого впливу можуть посилитися або послабитися, тому зважте на ефект, який ви хотіли б відчути. Безумовно, у спеку такий чай охолодить, завжди допоможе шлунку, поліпшивши апетит і процеси травлення, позбавить печії. Якщо вживати його регулярними курсами, діє як жовчогінний засіб і добре впливає на серце. Адже м’ята перцева містить багато ментолу, який розширює судини, регулює серцевий ритм. Так званий природний валідол у приємній формі споживання. Мігрені також не буде, якщо поряд м’ятний чай. Наші предки м’яту додавали до всіх напоїв для причарування, оскільки вона насправді є потужним афродизіаком. Нині лікарі радять пити м’ятні чаї ще й тим людям, які страждають від надмірної метеочутливості.

Меліса. Це родичка м’яти, але її ефірна олія діє трохи інакше. Чай із меліси знижує артеріальний тиск, якщо вживати його певними курсами, заспокоює нервову систему, допомагає подолати безсоння, корисний при вегетативних розладах, проблемах із травленням. Меліса – жіноча трава, тому рекомендована при розладах менструального циклу. У разі застуди також можна приготувати чай із мелісою – він має протигрипозні й потогінні властивості. А ось у спеку, коли вологу в тілі треба зберігати, не варто захоплюватися таким чаєм, особливо заварювати його міцним. У перші шість місяців вагітності такий напій також протипоказаний. Але людям похилого віку (особливо при проблемах із кишечником) і тим, хто втомився від виснажливої фізичної й розумової роботи, цей чай піде лише на користь.

Купити насіння меліси.

 

Османтус (кінмокусей). Його додавання до чаю повністю змінює наше уявлення про цей напій, бо він набуває оригінального кольору й незвичного смаку та аромату. Такий чай тонізує організм, напрочуд швидко відновлює сили, нормалізує артеріальний тиск. Якщо вживати напій тривалий час, то проявиться його атеросклеротична, антисептична та антиоксидантна дія. Ви подбаєте про оздоровлення травної системи, поліпшення обмінних процесів (це сприяє, зокрема, й схудненню), очищення й омолодження всіх систем організму.

Жасмин. Тисяча й одна ніч не обійшлися без чаю із жасмином. Тільки зважте на те, що «жасмин» під вашим вікном – це насправді чубушник, який додають хіба що до дешевих підробок із назвою «Жасминовий чай». Для ароматизації справжнього чаю використовують і справжній жасмин. Він має безліч корисних властивостей. Наприклад, відновлює роботу печінки, допомагає при головному болю та безсонні, нормалізує емоційний стан (особливо корисний при депресії, нав’язливих страхах, стресі). Японські вчені довели, що тонізувальні властивості аромату жасмину перевершують дію кави. До того ж він не просто бадьорить тіло, а й стимулює діяльність головного мозку. У Китаї здавна використовували жасминові чаї для лікування дизентерії, гепатиту, виразок, шкірних хвороб, а в країнах Заходу – для лікування безпліддя, респіраторних та нервових захворювань, проти болю в суглобах та м’язах. Такі чаї рекомендують пити жінкам напередодні пологів та після них для стимуляції лактації. Якщо ж раптом застудилися – жасминовий чай позбавить захриплості.

Гінкго білоба. Це справжній лікар для судин, тому всім, хто має проблеми із серцево-судинною системою та кровообігом, радять полюбити такий чай. Флавоноїди гінкго зумовлюють спазмолітичну, судинорозширювальну дію, водночас не спричиняючи перепаду артеріального тиску, тож можна не боятися, що «перелікуєтеся». Чай із листям цієї рослини, а також напій лише з листя гінкго нормалізує ваш стан. Дуже корисний для курців, хворих на бронхіальну астму, при кашлі. Також гінкго поліпшує пам’ять, але для досягнення лікувального ефекту його треба вживати не час від часу, а курсами. Ця чайна добавка допоможе вивести зайвий холестерин з організму, зміцнить при застуді, заспокоїть при стресі.

Купити саджанці гінкго дволопатевого.

Амарант. Овоч додати до чаю? Не дивина! Якщо хочете зробити напій поживним – додайте до нього амарант, багатий на білок, який легко засвоюється організмом, вітаміни, солі натрію, магнію, калію, фосфору, кальцію, заліза. Це зміцнить ваш імунітет, нормалізує обмін речовин (важливо при ожирінні та цукровому діабеті). Крім того, амарант корисний при запаленні сечостатевої системи, хворобах шлунка, анемії, авітамінозі, неврозах, хворобах шкіри. Окрім того, він містить багато важливих для організму амінокислот та клітковину, що зменшує ризик виникнення атеросклерозу, хвороб серця, сприяє виведенню з організму радіонуклідів. Такий чай буде корисним після фізичного виснаження, у разі надмірного перевантаження чи хвороби.

Увага! Амарант протипоказаний при холециститі, жовчнокам’яній і сечокам’яній хворобах.

Купити насіння амаранту

Гіностема. За смаком гіностема нагадує солодку, тому чай із нею одразу набуде приємного смаку – без додавання цукру. Науковці виявили в ній понад 80 різних видів рослинних глікозидів, сапонінів, флавоноїдів, багато вітамінів, протеїнів, амінокислот і навіть селен. Тож недаремно в Китаї гіностему здавна називають травою безсмертя! Також у цій країні чай із гіностеми радили в разі виснаження організму, вважаючи, що напій урівноважує енергію тіла й поліпшує самопочуття. Сучасна наука додає: гіностема зміцнює серцево-судинну систему, нормалізує артеріальний тиск та вміст холестерину в крові, поліпшує в’язкість крові. Ви здорові й не хворієте? Дуже добре! Тоді гіностема просто додасть вам сил і енергії, допоможе міцно спати вночі й активно працювати вдень.

Купити саджанці гіностеми.

Стевія. Це ще один подарунок природи для охочих схуднути «солодко», а також хворих на цукровий діабет чи тих, хто не хоче потрапити у його пастку. Адже листя стевії містить глікозид, який у сотні разів солодший за цукор, тому в усьому світі, де дбають про здоровий спосіб життя, дієтологи неодмінно додають цю рослину до раціону хворих на ожиріння, цукровий діабет другого типу, гіпертонічну недугу та здорових людей. Адже вона містить ще й флавоноїди, калій, кальцій, фосфор, магній, кремній, мідь, селен, хром, вітаміни С, А, Е, вітаміни групи В. Стевія має імуномодулюючу дію, підвищує енергетичні можливості, покращує роботу серцево-судинної системи, має антиоксидантні, протизапальні властивості. Доцільно вживати стевію і при патології суглобів, артритах, гострому артрозі. Солодка трава зменшує в’язкість крові, зміцнює судини, сповільнює розвиток карієсу, зміцнює ясна при пародонтозі. До того ж її можна вживати не курсами, а впродовж тривалого часу. Стевія нормалізує роботу кишково-шлункового тракту.

Увага! Якщо вирішили пройти курс оздоровлення лікувальними чаями – він не має тривати більше місяця. Якщо ж додаєте добавки до чаю не щодня, а для задоволення, щоб покращити настрій, головне – мати міру в дозуванні такого напою.

 

Чай з лавандою. Найціннішими в цій рослині є квітки, але можна готувати чай й із трави. Напій з квітками та гілочками корисний при гіпертонії, діє як потужний антидепресант (у малих дозах). До того ж лаванда краще діє на організм увечері, тому починайте таке чаювання перед сном. Чай з лавандою заспокоїть нерви, допоможе серцю, поліпшить мозковий кровообіг. Завдяки цій сприятливій дії в ранці після пробудження людина буде себе почуватися бадьорою та повної енергії. Лаванда також прискорює процеси травлення, корисна для легенів, особливо в разі бронхіту чи астми.

Купити саджанці лаванди.

Тетяна Гарник, професор, фітотерапевт.

Читати ще:

Чай замість ліків
Кава: знайома і несподівана
Спеції. І смакують, і лікують
Чайна веселка
Правила заварювання чаю

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram