Як листя впливає на смак персиків

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
13.02.2024

Минуло небагато часу відтоді, як екзотичний раніше персик став окрасою чи не кожного саду українських господарів. Сьогодні ці соковиті плоди ростуть скрізь, не тільки на Півдні. Їх вирощують і на Львівщині, навіть у промислових масштабах.

Про найкращі сорти персика «СонцеСаду» розповів Любомир Стельмащук, помолог, консультант із вирощування кісточкових культур.

Любомир Стельмащук, помолог, консультант із вирощування кісточкових культур

⌂ Фото: Любомир Стельмащук, помолог, консультант із вирощування кісточкових культур

Також слухайте цю статтю в аудіоформаті:

 — Чому садівники вважають сорт Вайн Ґолд (Wine Gold) одним із найкращих персиків для присадибних ділянок?

— Вайн Ґолд – сорт персика канадської селекції. Багатьом відомий ще як Т3. Перевага цього сорту – великоплідність (вага – від 300 г і більше). Плоди красиві, жовтого кольору, з невеликим рум’янцем, який укриває 30% поверхні персика. Вони мають гарний оранжевий м’якуш. Навіть перестиглі плоди тверді, що свідчить про їхню високу транспортабельність.

Єдиний недолік – кісточка, що не відділяється від персика. Вайн Ґолд належить до технічних сортів, які використовують для переробки. Я готував із нього варення. На мою думку, воно найсмачніше.

Оскільки сорт майже завжди плодоносить, його можна вирощувати на присадибних ділянках. Це канадська селекція. А в нас, як відомо, усім «канадцям» дуже добре!

Раніше персики росли переважно на Півдні України. Чи комфортно їм на Львівщині?

— У кліматичних умовах Львівської області персики мають унікальну особливість. Їхній смак набагато кращий, ніж, наприклад, на Півдні, де їм бракує вологи, внаслідок чого стають «гумовими». На Львівщині персики хрусткі, бо досить зволожені. Цього року дощі там випадали майже щодня, а це сприяло тому, щоб плоди були солодкими.

Персик Вайн Ґолд

⌂ Фото: Персик Вайн Ґолд

— У чому особливість «інжирного» персика Сатурн, який Ви також вирощуєте?

— Сатурн – сорт середнього терміну достигання, який дуже часто називають інжиром. Він – один із найсолодших! Хто спробував цей сорт раз, переконався, що солодшого персика нема.

— Яка врожайність Сатурна?

— Сатурн високоврожайний. Ми маємо тільки два з половиною рядки по 200 метрів. З цих дерев збираємо приблизно дві чи три тонни плодів.

Єдиний мінус – маса персиків. Якщо порівнювати з традиційними сортами, його плоди набагато менші. Наприклад, якщо маємо два з половиною рядки інжирного персика, з дерев зберемо три тонни. Якщо ж узяти традиційні сорти, зокрема Редхейвен, отримаємо приблизно три тонни плодів з одного рядку. Тобто врожайність Сатурна трохи нижча.

Відео: Літнє формування персика та як зробити персик швидше червонішим

Розповідає Любомир Стельмащук

— Досвідчені садівники вихваляються, що знають, як зробити персики червонішими. Чи можете поділитись такими секретами із читачами «СонцеСаду»?

— Колір плоду — це генетично закладена особливість. Якщо сорт це має, то відповідно він потребує сонця, щоб стати червоним. У садах, особливо присадибних, навколо персика зривають листя, щоб він краще забарвився у червоний колір, але буде втрачатиметься солодкість. Щоб нормально розвивався персик, варто щоб, було мінімум 20-25 листків на кожен плід. У промислових садах такого не роблять, бо завеликі масштаби.

Персик Сатурн

⌂ Фото: Персик Сатурн

У присадибних і промислових садах застосовують ще один метод – зрізування гілочки. Дехто, щоб отримати червоні плоди, одразу за персиком зрізає гілку, але я цього не раджу. Він червоніє, але втрачає смакові властивості, бо видалено сусідні листочки, що відповідають за його цукристість.

Спеціально для «СонцеСаду» матеріал підготувала Людмила Калита

Переглянути повний зміст статей журналу «СонцеСад» 1/2024

Купити саджанці персика

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Турбота про нектар літа: як обрізати персик після збору плодів восени 2024 року
Хто ж із дачників не мріє влітку ласувати соковитими персиками з власного саду — простягнув руку і перед тобою райський фрукт літа. Але щоб персики були саме такими, як ви собі уявили, їм потрібен правильний догляд та грамотна обрізка
Як садити та обрізати кісточкові плодові дерева (журнал СонцеСад 2/2022)
Як правильно посадити кісточкові плодові дерева, доглядати за ними та обрізати, читачам «СонцеСаду» розповіла Олена КІЩАК
Коли і як обрізати персик навесні 2024 року
Одним із секретів надзвичайного врожаю є правильне обрізування. Як і коли проводити обрізування персика — «СонцеСад» запитав у Любомира Стельмащука, селекціонера-любителя
Формові дерева: як перетворити ділянку на казковий сад
Сад може бути справжнім місцем сили, захопленням та естетичною насолодою. Як це зробити, «СонцеСаду» розповів садівник плодового сад «Мур» Микола Іллєнко
Підживлюємо кісточкові культури
Лише при збалансованому живленні рослина може максимально реалізувати свій генетичний потенціал в різних ґрунтово-кліматичних зонах
Морозостійкі персики з Волині дали перший урожай
Як можна зробити персик морозостійким. Досвід садівників-аматорів з Волині
Які персики добре ростуть на півночі України
Мрієте про ароматні, соковиті персики у вашому садку? Легко! Унікальний сорт персика Львівського селекціонера дає стабільно високі та якісні врожаї на всій території України та за її межами
Морозостійкий персик добре росте і в північних регіонах України
Досвід вирощування персиків на Волині
Чому варто садити персик та нектарин у себе в саду
Персик та нектарин — дуже цінні продукти в раціоні харчування людини, тому варто посадити їх у себе в саду

Рекомендовані товари!