Фундук із Польщі

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
06.05.2021

 

Відгук читачів

Шановна редакціє, із цього липня ми стали передплатниками вашої газети. З перших номерів побачили, що вибрали правильно. Ваше видання дійсно цікаве для тих, хто любить сільське господарство.

Хочемо подякувати вам за статтю Н.Волкової "Ті горішки не прості" у рубриці "А як у них?". Думаю, що років через десять, ваша газета опублікує статтю з такою ж назвою, але вже у рубриці "А як у нас?", де розповідатиме про досягнення наших виробників фундука.

Відео: Найпопулярніші питання, які стосуються фундука:

Розповідає селекціонер і саідвник із великим досвідом Ігор Цибенко

 

Відповідь на відгук

Говоримо про це як люди, що мають уже певний досвід у вирощуванні цих чудо-горіхів, що об’їздили багато фундукових плантацій за кордоном і навіть заклали свій розсадник саджанців фундука.

Сорти цієї культури дійсно діляться на столові, тобто десертні (або, як їх називає Волкова «гризові»), та промислові, які призначені в першу чергу  для кондитерської промисловості. Однак це не означає, що десертні сорти чимось гірші від столових, просто у них інше призначення. Це як у винограду: є промислові сорти для виробництва вина, а є і десертні, якими ми любимо ласувати у свіжому вигляді.
У своїй статті Волкова пише про те, що виробники фундука з США роблять щораз більшу конкуренцію Туреччині. Однак американці вирощують саме десертні, а не промислові сорти фундука.

Інший приклад – Франція, що також спеціалізується на десертних сортах. Цим же шляхом йдуть і наші сусіди-поляки, які вже понад 4000 га засадили фундуком.

Чи існують високоякісні сорти фундука, які б підходили для наших умов? Відповідь позитивна – так! Є ряд десертних сортів, що прекрасно підходять для вирощування в умовах українського Полісся. Перш за все це такі європейські сорти, як Галле, Барселонський, Косфорд, які дають у наших умовах урожай  до 20 і більше центнерів із гектара, мають великі красиві горіхи і до того ж добре запилюють один одногою Тому ми рекомендуємо висаджувати їх разом.

Відео: Фундук Варшавський червонолистий

Розповідає селекціонер і саідвник із великим досвідом Ігор Цибенко

Ще один цікавий сорт – Варшавський червоний. У нього врожайність трохи менша, але як прикрашає ділянку його пишна червонувато-коричнева крона! А які солодкі й смачні його великі горіхи! Висилаємо редакції для дегустації 14 горішків цього сорту. Хай редакція буде нам свідком! До речі, хорошим запилювачем для нього є сорт Галле.

⌂ Фото: Варшавський червоний

Думаємо, що ці сорти добре впишуться у пейзаж українського села і скоро багатьом співвітчизникам не треба буде перераховувати  гроші в гаманці і думати, чи можуть дозволити купити дорогий заморський фундук  для дітей та онуків. Цілий рік на столі стоятиме мисочка зі смаковитими горішками, вирощеними на власному городі.

А фундук — культура невибаглива. Усе, що йому треба — більш-менш родюча земля, добре освітлена сонцем, і в засушливий період час від часу — полив.

Якщо ця інформація викличе зацікавлення читачів, будемо раді відповісти на запитання та допомогти із саджанцями.

Відео: Інтенсивна технологія вирощування фундука: отримаєте втричі більше врожаю

Розповідає селекціонер і саідвник із великим досвідом Ігор Цибенко

В ексклюзивному інтерв’ю для «СонцеСаду» розповіли Остап та Любов МИХАЦЬ

(«Селяньска газета» от 11.9.2009 г.)

 

Купити саджанці фундука

 

Читайте ще:

Нові сорти фундука з Умані

Фундук: сорти в реєстрі України

Як вирощувати фундук? Рекомендації

 

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram