31 грудня. Хоч зростаючий Місяць цього дня радить робити багато справ — захищати сад, робити снігозатримання, вкривати ягідні кущі і троянди, навіть корчувати непотрібні дерева. В теплиці сіяти овочі, робити вигінку зелені, захищати сховища від гризунів…
Але навіть найпрацьовитіші ґазди навряд чи будуть цього дня займатися господарськими справами. А ось в підвал, з власними смачними заготовками, обовʼязково спустяться і видобудуть на святковий стіл — банки з маринованими огірочками і помідорами, знайденими літом і восени маринованими білими грибами та підпеньками, тарілки квашеної капусти, пляшки яблучного оцту, виноградних, яблучних і смородинових вин і наливок — плодами своєї нелегкої праці протягом цілого року. Найщиріші побажання всім господиням і господарям в Новому році — Перемоги, Миру, Спокою, Достатку! Слава Україні!
1 січня. Зростаючий Місяць. Неділя. З Новим роком! День відпочинку.
2 січня. Зростаючий Місяць. В зимовому саду можливо провести заготівлю живців. В теплиці рекомендується посів салату та різної листової капусти (броколі, цвітної, кале, Пак Чой). Це ж можна робити і в будинку з послідуючим перенесенням сходів в теплицю. З інших листових овочів можна сіяти селеру черешкову і листову, мангольд, кріп, петрушку, кінзу. З декоративних рослин однорічники і трав'янисті багаторічники. Проведемо підживлення мінеральними добривами. В будинку, ✔ сприятливий день для обрізання кімнатних рослин та квітів і пророщування насіння. В підвалі можна влаштувати місце для росту міцелію грибів.
3 січня. Зростаючий Місяць. В теплиці потрібно готувати субстрати для майбутніх посадок. Правильно підготовлений субстрат має містити всі живильні елементи, необхідні рослинам. Як і попереднього дня проводимо посів у ящики, або тепличні грядки зелених та листових культур, цибулі на перо. Рекомендується провести видалення зайвих пагонів, боротьбу з шкідниками та хворобами, профілактичні обробки. Бо ж підтримання чистоти в теплиці — відправна точка для попередження появи шкідників і хвороб.
4 січня. Зростаючий Місяць. В саду притоптуємо сніг навколо дерев та кущів. На теплиці перевіряємо та, при необхідності, поправляємо зимові укриття. Можна посіяти петрушку, кінзу та селеру на листя. Рекомендується видалення зайвих пагонів, боротьба з шкідниками та хворобами. В будинку сприятливий день по догляду за кімнатними квітами, іншими рослинами, підживлення рослин комплексними добривами.
5 січня. Зростаючий Місяць. На городі, в квітнику, на клумбі проводимо роботи по снігозатриманню. В теплиці рекомендується посів овочевих культур — редису, дайкону, селери черешкової та на листя, руколи, кресу, листової гірчиці, петрушки, кінзи. Підживлення мінеральними добривами. В будинку гарний час для пересадки кімнатних рослин, закладення насіння на пророщування. В підвалі влаштовуємо міцелій грибів, одночасно перевіряючи температуру та вологість приміщення, сприятливі для його розвитку.
6 січня. Зростаючий Місяць. Святий вечір. Вранці і вдень доглянемо свої домашні рослини, вимиємо їх листя, підлиємо.
А ввечері, після першої зірки, господиня подасть на стіл 12 пісних страв з власних продуктів, вирощених спільною працею в минулому тривожному році. Кутю і узвар з грушок, пісні вареники з капустою, вінігрет з квасолею, буряками, морквою та квашеною капустою, пісний борщ з грибами, пісні голубці, пироги з сливами, салат з квашених огірків й цибулі на олії, вареники з вишнями та черешнями та інші страви, які підкаже її багата фантазія.