Кулінарні рецепти з бузини чорної

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
27.06.2022

У всьому світі вже давно оцінили корисні властивості чорної бузини. Але в Україні ця рослина здебільшого — дикорослий чагарник. Як використовувати квіти та плоди бузини у приготуванні різних страв, розповість «СонцеСад». Цікаві рецепти особливо знадобляться тим, хто вирішить вирощувати чорну бузину не тільки для себе, але з метою розвитку бізнесу.

Давнє походження бузини

Наші предкі, древні словя’ни поклонялися бузині, приносячи до її кущів жертву з їжі і напоїв, вва­жаючи, що у її корінні живе бог зе­млі. За їхніми віруваннями, навіть пошкодження куща бузини при­зводило до тяжких хвороб, а то й смерті.

За переказами XVII-XVII століть, що походять із південного заходу Польщі, перед тим як зірва­ти гілку бузини, слід було скласти долоні, стати навколішки і сказати так: «Пані Бузино, дай мені трохи свого дерева, а я дам Тобі трохи мого, як в лісі виросте». Для кельтів бузина теж була святим деревом. Вона уособлювала вічне життя: взи­мку рослина була мертва, а навесні знову відроджувалася. Обожнюва­ли бузину і багато інших народів.

Бузину споконвіків справедливо вважали однією з найважливіших лікарських рослин. І дійсно, всі ча­стини рослини є корисними: листя, квіти, плоди, кора. Але, щоб пра­вильно використовувати рослину, треба правильно заготовляти лі­карську сировину.

Читайте ще:

 

Кулінарні рецепти з бузини чорної

 Омлет з квiтами бузини

Омлет з квiтами бузини

З муки, яєць, солі, масла, пива і молока зробити тісто, умочувати суцвіття в тісті і смажити на сковорідці у гарячому жирі, квітами вниз. Відрізати стебла, перевернути омлет і підсмажити другу сторону до золотистого кольору. Посипати цукром і подавати теплим.

 

Печена дика качка з соусом з плодiв бузини

Печена дика качка з соусом з плодiв бузини

Відрізати стегна качок для приготування соусу. Потушкувати овочі на сковороді середньої величини, додати 25 г масла, потім — стегна. Як тільки вони трохи підрум’яняться, долити вина і залити масу водою. Смажити на слабкому вогні 2-3 години. Коли м’ясо буде готове, вийняти зі стегон кістки. Утворений соус, м’ясо і овочі перетерти через сито. Нагріти духовку до 220 С і пекти в ній качині груди протягом 15-20 хвилин. Потім витягнути їх з духовки і поставити у тепле місце на 10 хвилин.

Додати до соусу плоди бузини і решту масла, а також сіль і перець для смаку. Трохи підігріти, аж доки плоди не пустять сік. Вирізати філе і розкласти на попередньо нагрітих тарілках перед тим, як подавати на стіл. Полити готовим соусом.

 

Квiти бузини в вишневому соусi — особливий рецепт

Квiти бузини в вишневому соусi — особливий рецепт

Вишневий соус :

Делікатно помити і відцідити квіти бузини. Витерти паперовим рушником.

Відділити білки від жовтків. Покласти білки в холодильник.

Пересіяти муку до миски, долити вино і вимісити тісто, додаючи до нього анісову олію, жовтки, цукор, сіль, кардамон. Залишити на 30 хвилин.

Білки збити до густоти сметани і додати до тіста. Суцвіття бузини занурити в тісто і засмажити. Подавати з вишневим соусом.

Вишневий соус:

Вийняти кісточки з вишень, половину призначити для декорації. Недовго кип’ятити в червоному вині, збити міксером і пропустити через сито. Додати мед і  вишневу горілку для смаку.

 

Йогуртове морозиво з квiтiв бузини

Йогуртове морозиво з квiтiв бузини

Закип’ятити молоко в кастрюлі. Збити жовтки і цукор до пінистої маси. Залити масу з жовтків киплячим молоком, збити і знову все покласти в кастрюлю.

Постійно помішуючи, підігріти масу на слабкому вогні до температури 80-85 С так, щоб жовток звернувся, але щоб ціла маса не загусла. Відразу поставити кастрюлю у дуже холодну воду. Додати йогурт, сироп з бузини, легко збиті вершки і заморозити.

Сироп з квiтiв бузини

Залити квіти і лимонну кислоту літром води і відставити на добу. Додати цукор, перемішати і доповнити соком з лимонів. Перелити у пляшки.

 

Пудинг з квiтiв бузини i полуниць

Пудинг з квiтiв бузини i полуниць

Обірвати товсті стебла на суцвіттях. Делікатно, але ретельно очистити квіти і покласти у посудину (наприклад, банку), яка щільно закривається. Долити молока, закрити банку і покласти в холодильник на добу. Час від часу витягувати посудину і сильно її збовтувати.

Молоко перелити через густе сито так, щоб в ньому не залишилися квіти. Відлити кілька ложок, які знадобляться для розбавлення картопляної муки. Решту молока закип’ятити з цукром.

Розвести картопляну муку холодним молоком. Додати її до молока, яке кип’ятиться, постійно помішуючи. Кип’ятити хвилину-дві і зняти з вогню. Влити до мисочок для пудингу і охолодити. Подавати на стіл з полуницями, порізаними на дрібні шматочки і посипаними цукром.

 

Мус з квiтiв бузини

Закип’ятити суцвіття бузини зі сметаною і відцідити. Потім добре охолодити суміш і подрібнити міксером. Досипати цукру на свій розсуд і приправити лимонним соком для смаку. Ще раз сильно перемішати мус. Поставити в холодне місце.

 

Торт з бузини

Торт з бузини

Замісити муку з маслом, дрібкою солі і сметаною. Вимісити тісто, відкласти на годину до холодильника. Потім розкачати тісто і перекласти його у тортівницю, змащену жиром.

Посипати цукром плоди бузини, підігрівати їх протягом кількох хвилин на слабкому вогні (без води). Додати мигдаль, корицю, ваніль, потерту шкірку лимона і алкоголь, перемішати. Збити білки до густоти сметани, досипавши пучку солі, обережно додати до плодів бузини. Викласти утворену масу на тісто, пекти протягом 40 хвилин при температурі 150 С.

Купити саджанці бузини

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Гіностема. 10 аргументів чому потрібно споживати і вирощувати траву безсмертя
Вирощуйте й ви траву безсмер­тя — живіть довше і щасливіше!
Гінкго — дерево здоров`я
Унікальне дерево, яке лікує...
Лаванда — витончена гостя з Провансу (журнал СонцеСад №2/2021)
Поради щодо вирощування лаванди

Рекомендовані товари!