Календар робіт за Місяцем 3–9 червня 2023 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
01.06.2023

3 червня. Зростаючий Місяць. Згідно з місячним календарем на червень, перші три дні місяця дуже ✔сприятливі для робіт на городі і в саду. Теперішня фаза Місяця наповнена максимальною енергією для рослин. Сіємо та садимо саме третього червня.

Сад підживлюємо органічними добривами в невеликих дозах, щоб не викликати розвитку грибкових хвороб і гнилі. У винограднику не бажані обрізка та карбування. На городі також ✔сприятливий день для посіву та посадки всіх овочевих культур. Температура повітря вимагає поливу грядок. Можна пересаджувати рослини, вносити мінеральні, особливо фосфорні, добрива. У квітнику висаджуємо розсаду однорічних квіткових рослин. Удобрюємо квіти, поливаємо, позакоренево підживлюємо. Підстригаємо та косимо газони. Заготовляємо лікарські трави: лист кропиви, подорожника, споришу, меліси, мʼяти, живокосту; квіти: глоду, чебрецю; корені: кульбаби, лопуха.

 

4 червня. Повня о 06:42. Неділя. Місячний календар ✔не рекомендує працювати з рослинами в повний Місяць. Проте існує проблема, яка зводить нанівець наші зусилля по вирощуванню чи не найсмачнішої ягоди – черешні. Шпаки, яких нас з дитинства привчали оберігати, виявилися найбільшим ворогом для ягід. В країнах Середземноморʼя з ними чинять радикально – знищують мільйонами. Ми ж поступаємо більш гуманно – молоді невисокі деревця окутуємо сіткою від птахів; на дорослих розвішуємо компакт-диски на гілках. Але через декілька днів шкідники до них звикають і далі нищать врожай. Але існує найдієвіший спосіб відлякування. Знаходимо в Ютубі записи криків хижаків – яструба, шуліки, сокола; і через колонку періодично включаємо поблизу наших дерев. «Любителі солодкого» відлітають шукати іншого корму. Ще цього дня можна займатися установкою опор, підв’язкою у винограднику, в квітнику та на клумбі.

 

5 червня. Спадаючий Місяць. Наступний день після Повні – ✔несприятливий для посіву, посадки та пересадки будь-яких рослин. ✔Не рекомендується – поливи та обрізка, пасинкування, карбування. В саду можна видаляти поросль, прищипувати паростки, виконувати легку санітарну обрізку, боротися з бур'янами та шкідниками.

На городі також боремося з шкідниками та хворобами, вносимо фосфорні підживлення, вириваємо, висапуємо, виполюємо бур'яни. Розпушуємо та зволожуємо ґрунт. В квітнику, на клумбі займаємося прополюванням, установкою опор, підв’язкою ліан та високорослих квітів, профілактичними обробками. Годиться стрижка газону та косовиця трав.

 

6 червня. Спадаючий Місяць. Добрий день для роботи в саду. Можна обрізати та формувати дерева. Проводиться обробка від хвороб та шкідників. Ведемо обрізку, раннє карбування винограду. Можна спробувати провести щеплення лози, при двох умовах – якщо пагони частково здеревʼяніли і у вас є в холодильнику заготовлені навесні чубуки іншого сорту. Виноград, як і садові культури обробляємо від хвороб та шкідників.

Заготовляємо живці для зеленого живцювання та прикопуємо відводки смородини, порічок, агрусу, йошти. На городі сприятливий день для роботи з овочами. Так, як основні культури вже висаджені – сіємо швидкоростучі листові овочі – салат, редиску, стеблеву селеру, кріп, фенхель, петрушку, а також зимову редьку та ріпу. Підживлюємо коренеплоди органічними та зеленими добривами, проріджуємо. Проводимо вегетативне розмноження декоративних квіткових культур, вносимо для них живлення, підв’язуємо. Чудовий час для сінокосу. В будинку, або краще вже на дворі, час сушити зелень.

 

7 червня. Спадаючий Місяць. В саду доглядаємо за деревами, проводимо мінеральне підживлення, обрізаємо, формуємо та омолоджуємо. Звертаємо пильну увагу на ягідники. Червень це основний час для розмноження живцями. Пагони ще не здерев’янілі і тому швидко вкорінюються. Відмінно розмножуються малина, смородина, самшит та багато інших кущів, а також деякі дерева – кизил, айва, шовковиця.

На городньому просторі цей день також сприятливий для роботи з овочами, висаджування їх розсади. Насамперед це стосується помідорів, перцю, баклажанів. Якщо ви висадили кавуни чи дині, і в одному гнізді їх забагато, можна акуратно вибрати зайві і перенести їх на інше місце. Вони добре приживуться при рясному поливі і ретельному мульчуванні. На клумбі вносимо добрива, розрихлюємо землю. Розділяємо гнізда примул, які сильно розрослися. Нові рослини також щільно вкриваємо мульчею. Заготовляємо коріння лікарських рослин.

 

8 червня. Спадаючий Місяць. В саду рекомендовані обрізка гілок, скошування трави, прищіпка пагонів дерев. У винограднику – карбування лоз, довжина яких сягнула 30–40 і більше см від останнього суцвіття, чи вже ростучих завʼязей ягід. В ягідниках – прищіпка пагонів кущів.

На городі несприятливий день для посіву, посадки та пересадки будь–яких рослин, а також підживлення та поливи. Проте рекомендоване пасинкування, прищипка, формування батогів огірків, формування кущів помідорів, розпушування та робота з ґрунтом, боротьба з шкідниками та хворобами. Заготовляємо листя та коріння лікарських рослин. Викошуємо буйні трави у всіх кутках своєї садиби і за парканом від вулиці.

 

9 червня. Спадаючий Місяць. Як і попередній, цей день несприятливий для посіву, посадки та пересадки будь-яких рослин. В саду проводимо лікування захворювань дерев, якщо такі виявлені. Аналогічні дії виконуємо у винограднику. На насадженнях полуниці та суниці оновлюємо свій ягідний фонд – укорінюємо вуса цих кущиків.

На городі не рекомендується посадки більшості культур, підживлення та поливи. Краще організувати розпушування без поливу, підгортання, проріджування і прополювання. Проводимо в черговий раз огляд картоплі, помідорів, баклажанів і, при виявлені на них ворогів з окрасом георгіївської стрічки нещадно «мочимо» їх хімзасобами. Знаходимо час для облаштування та прикраси ділянки. Займаємося впорядкуванням газону. Збираємо лікарські трави, квіти та коріння.

 
LinkedIn
WhatsApp
Telegram