Формування черешні задля більшої врожайності

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
31.10.2023

Черешня – популярний і, для багатьох, улюблений представник родини кісточкових в українських садах. Саме вони відкривають сезон плодових і є безумовним фаворитом на ягідному ринку. Як створити оптимальні умови для своїх черешень, як за ними доглядати розкаже доктор с.-г. наук, завідувач селекційно-технологічним відділом Інституту садівництва НААН Олена Кіщак у цьому відеосюжеті.

Спеціалісти інституту садівництва вже понад 60 років займаються вдосконаленням методів вирощування черешень в прохолодних кліматичних умовах України.

Вчені дійшли висновку, що найкраще формувати круглу крону без головного провідника, щоб обмежити вертикальний ріст дерева. Добре впливає на урожайність низьке закладання нижнього плодоносного ярусу.

Експертка розсіює багато розповсюджених міфів про вирощування черешень і щедро ділиться, як можна знизити витрати на вирощування цього виду кісточкових і підвищити урожайність.

В промислових садах західних країн популярним є метод формування крони по типу KGB. Зараз випробування цього способу для українських умов проводять  в Інституті садівництва НААН. Крона при ньому одноярусна і складається з 17-25 гілок вісей, без 2-3 річних бічних розгалуджень. Урожай закладається саме на них, довгі пагони пригинають і збирають урожай. При такому способі об'єм урожаю дерева такий же, як і при круглій багатоярусній кроні, але розмір ягоди менший на декілька відсотків. Також він потребує трохи більших трудовитрат. Експерт відмітила для яких саме сортів підходить цей спосіб формування.

Омолодження крони черешні проводять з 6-ти річного віку, як правильно його робити в кліматичних умовах України, щоб не зашкодити дереву розказує наша експертка.

При формуванні крони вишні варто дотримуватися тих же підходів, що і для черешні. Варто звернути додаткову увагу створення розрідженої середини крони, щоб всі частини дерева були добре освітлені і урожай буде закладатись рівномірно на всіх гілках.

 Ознайомтеся з каталогом черешень, які найкраще підходять для вирощування в Україні.

 Добірку статей про черешні знайдете на нашому сайті.

 Більше свіженької інформації отримуйте з наших сторінок у  Facebook,  Instagram. Підписуйтеся також на YouTube-канал.

 Все про акції та знижки на рослини дому, саду та городу можна дізнатися на сайт розділ «акції»

LinkedIn
WhatsApp
Telegram