Черешня – популярний і, для багатьох, улюблений представник родини кісточкових в українських садах. Саме вони відкривають сезон плодових і є безумовним фаворитом на ягідному ринку. Як створити оптимальні умови для своїх черешень, як за ними доглядати розкаже доктор с.-г. наук, завідувач селекційно-технологічним відділом Інституту садівництва НААН Олена Кіщак у цьому відеосюжеті.
✔ Спеціалісти інституту садівництва вже понад 60 років займаються вдосконаленням методів вирощування черешень в прохолодних кліматичних умовах України.
✔ Вчені дійшли висновку, що найкраще формувати круглу крону без головного провідника, щоб обмежити вертикальний ріст дерева. Добре впливає на урожайність низьке закладання нижнього плодоносного ярусу.
✔ Експертка розсіює багато розповсюджених міфів про вирощування черешень і щедро ділиться, як можна знизити витрати на вирощування цього виду кісточкових і підвищити урожайність.
✔ В промислових садах західних країн популярним є метод формування крони по типу KGB. Зараз випробування цього способу для українських умов проводять в Інституті садівництва НААН. Крона при ньому одноярусна і складається з 17-25 гілок вісей, без 2-3 річних бічних розгалуджень. Урожай закладається саме на них, довгі пагони пригинають і збирають урожай. При такому способі об'єм урожаю дерева такий же, як і при круглій багатоярусній кроні, але розмір ягоди менший на декілька відсотків. Також він потребує трохи більших трудовитрат. Експерт відмітила для яких саме сортів підходить цей спосіб формування.
✔ Омолодження крони черешні проводять з 6-ти річного віку, як правильно його робити в кліматичних умовах України, щоб не зашкодити дереву розказує наша експертка.
✔ При формуванні крони вишні варто дотримуватися тих же підходів, що і для черешні. Варто звернути додаткову увагу створення розрідженої середини крони, щоб всі частини дерева були добре освітлені і урожай буде закладатись рівномірно на всіх гілках.
► Ознайомтеся з каталогом черешень, які найкраще підходять для вирощування в Україні.
► Добірку статей про черешні знайдете на нашому сайті.
► Більше свіженької інформації отримуйте з наших сторінок у Facebook, Instagram. Підписуйтеся також на YouTube-канал.
► Все про акції та знижки на рослини дому, саду та городу можна дізнатися на сайт розділ «акції».