Кожен господар рано чи пізно стає перед потребою обрізки та омолодження своїх садових дерев. Як правильно це зробити, щоб досягти головної мети – отримати більший урожай, стимулювати ріст та продовжити життя рослини? Для багатьох садівників ця задача здається непосильною. Але редакція «СонцеСаду» хоче запевнити вас у протилежному. Все можливо, Віктор Жук, провідний науковий співробітник селекційно-технологічного відділу Інституту садівництва НААН розкаже і покаже, як це потрібно робити.
✔ Фахівець озвучив головні принципи формування крони плодових дерев.
✔ Важливим є вибір форми крони і постійна підтримка цієї форми за рахунок санітарних та проріджуючих обрізок.
✔ Достатня освітленість середини крони дуже важлива, тому потрібно постійно враховувати кількість скелетних гілок у ярусах та кути розходження між ними. Найчастіше вирізають гілки, які відходять до стовбура під гострим кутом і прагнуть до вертикального росту. Зайві скелетні гілки видаляють, залишаючи невелике утвореня на стовбурі, щоб його не травмувати. Подовження скелетних гілок обмежують.
✔ Потрібно дотримуватися принципу підпорядкування гілок у кроні, тобто пагони не мають перевищувати по силі росту гілку, від якої вони відростають. Кількість обростаючих гілок в середині крони обмежують, ті що залишають – укорочують. Гілкам другого порядку намагаються надати горизонтального напрямку росту за допомогою обрізки на зовнішню бруньку.
✔ Більш детально дізнатись про обрізку дерев можете переглянувши цей відеосюжет.
► Добірку статей про груші знайдете на нашому сайті.
► Більше свіженької інформації отримуйте з наших сторінок у Facebook, Instagram. Підписуйтеся також на YouTube-канал.
► Все про акції та знижки на рослини дому, саду та городу можна дізнатися на сайт розділ «акції».