Як правильно обрізати грушу: поради фахівця

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
03.11.2023

Кожен господар рано чи пізно стає перед потребою обрізки та омолодження своїх садових дерев. Як правильно це зробити, щоб досягти головної мети – отримати більший урожай, стимулювати ріст та продовжити життя рослини? Для багатьох садівників ця задача здається непосильною. Але редакція «СонцеСаду» хоче запевнити вас у протилежному. Все можливо, Віктор Жук, провідний науковий співробітник селекційно-технологічного відділу Інституту садівництва НААН розкаже і покаже, як це потрібно робити.

Фахівець озвучив головні принципи формування крони плодових дерев.

Важливим є вибір форми крони і постійна підтримка цієї форми за рахунок санітарних та проріджуючих обрізок.

Достатня освітленість середини крони дуже важлива, тому потрібно постійно враховувати кількість скелетних гілок у ярусах та кути розходження між ними. Найчастіше вирізають гілки, які відходять до стовбура під гострим кутом і прагнуть до вертикального росту. Зайві скелетні гілки видаляють, залишаючи невелике утвореня на стовбурі, щоб його не травмувати. Подовження скелетних гілок обмежують.

Потрібно дотримуватися принципу підпорядкування гілок у кроні, тобто пагони не мають перевищувати по силі росту гілку, від якої вони відростають. Кількість обростаючих гілок в середині крони обмежують, ті що залишають – укорочують. Гілкам другого порядку намагаються надати горизонтального напрямку росту за допомогою обрізки на зовнішню бруньку.

Більш детально дізнатись про обрізку дерев можете переглянувши цей відеосюжет.

 

Добірку статей про груші знайдете на нашому сайті.

Більше свіженької інформації отримуйте з наших сторінок у  Facebook,  Instagram. Підписуйтеся також на YouTube-канал.

Все про акції та знижки на рослини дому, саду та городу можна дізнатися на сайт розділ «акції»

LinkedIn
WhatsApp
Telegram