Дивовижна «ягода-овоч» акебія: морозиво і баклажани на одній ліані

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
25.03.2024

У саду В'ячеслава Францішко редакція «СонцеСаду» на власні очі побачила, як росте акебія – новинка та східна екзотика для українських садів. Гібридний сорт Бордо вже кілька років радує господарів красою куща та незвичними, але такими смачними плодами.

 

Батьківщиною цієї цікавинки є Корея, Східний Китай і Японія. Там це звичайний овоч, а також лікувальна рослина, тому її активно споживають, навіть вирубують насадження для заготівлі цінної лози, листя та коріння. Східні вчені стверджують, що вона дуже ефективна у лікуванні онкозахворювань. Садівник розповів, про історію вирощування цієї культури на Сході.

Ліана в'ється по деревах або перголах, в середньому росте завдовжки 3-7 метрів. Пан В'ячеслав поділився своїм досвідом вирощування цієї культури. Як культура помірних широт вона холодостійка, її насіння добре проростає після стратифікації в морозильній камері або при підзимовому посіві.

Для ділянки цілком достатньо двох рослин різних сортів для перехресного запилення. Вони будуть добре розростатися і запилювати одна одну. Які хитрощі можна застосовувати, щоб прискорити дозрівання урожаю розповідає садівник у відеосюжеті.

Із запиленням рослині потрібно допомогти, бджоли не справляються з цією задачею на 100 %. У відеосюжеті садівник покаже, як запліднити акебію самотужки. Після відцвітання квітів починають активно відростати бічні пагони росту, їх варто зрізати без жалю до довжини 20 – 50 см. Так плоди будуть значно більшого розміру і соковитіші.

Мають гарний вигляд ліани при вирощуванні на перголах. Так і плоди добре освічуються. Як споживати акебію? Навколоплідник відварюють і потім тушкують, як баклажани. З внутрішньої частини можна робити смачний десерт, сок заморожують на зиму.

Які страви з акебії готують у родині В'ячеслава Францішко побачите у відеосюжеті.

 

 Замовити якісні саджанці акебії можна на нашому сайті.

 Добірку цікавих статей про вирощування плодових рослин знайдете тут.

 Більше свіженької інформації отримуйте з наших сторінок у  Facebook,  Instagram. Підписуйтеся також на YouTube-канал.

 Все про акції та знижки на рослини дому, саду та городу можна дізнатися у розділі сайту «Наші акції»

LinkedIn
WhatsApp
Telegram