Хвороби квасолі: як боротися

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
06.12.2023

У цьому відеосюжеті Інна Темченко, завідувачка відділом лабораторії селекції сої та зернобобових культур Інституту кормів і сільського господарства Поділля розповіла, які проблеми виникають при вирощуванні та зберіганні квасолі і які є методи боротьби з ними.

Науковиця рекомендує сіяти квасолю на місцях, на яких до цього росли зернові, овочеві, трав'янисті культури. Єдиним поганим попередником для квасолі є бобові, тому що тоді у ґрунті накопичуються специфічні шкідники бобових, які можуть зіпсувати урожай.

Після бобових будуть добре рости будь-які культури, тому що вони добре накопичують атмосферний азот і будуть сприяти проходженню у ґрунті сприятливих біологічних процесів.

При тривалому вирощуванні бобових на одному місці, чи, наприклад, на невеликих ділянках, де немає можливості проводити сівозміну, збудники бактеріальних, вірусних і грибкових хвороб накопичуються в ґрунті і поступово знижують якість посадкового матеріалу і урожаю. Часто серед хвороб зустрічаються септоріоз, пероноспороз, бактеріальне в'янення, вірус мозаїки сої, вірус мозаїки квасолі.

Спеціалістка радить при появі шкідників одразу проводити оприскування інсектицидами, оскільки біологічні методи боротьби з бобовою зернівкою, з бруксом показують низьку ефективність. Коли краще провести оприскування під час вегетації почуєте під час перегляду відеосюжету.

Після збору зерна при масовому вирощуванні потрібно ще раз обприскати насіння, щоб берегти його вже від ушкодження шкідниками у сховищі. Обробка насіння - фумігація може знижувати схожість насіння, але все ж принесе значно більше користі, ніж шкоди.

 

 Цікаву інформацію про бобові знайдете на нашому сайті.

 Більше свіженької інформації отримуйте з наших сторінок у Facebook, Instagram. Підписуйтеся також на YouTube-канал.

 Все про акції та знижки на рослини дому, саду та городу можна дізнатися на сайті, розділ «Акції»

LinkedIn
WhatsApp
Telegram