Нут — це однорічна бобова культура, відома під назвою турецький або баранячий горох. Також нут — це цінний продукт харчування з високим вмістом білка, макро, мікроелементів, зокрема таких як фосфор, калій, магній, вітаміни групи В, залізо... Жителі країн Близького Сходу з найдавніших часів шанували нут, як цінне джерело вітамінів і широко використовували його в кулінарії.
До речі, турецький горох в Україні сіяли в степу і в північному степу в довоєнні, і післявоєнні роки Другої світової війни. Про особливості вирощування нуту, терміни, норми та способи посіву культури розповідає для «СонцеСаду» Василь Бугайов, кандидат сільськогосподарських наук, завідувач відділу селекції кормових культур Інституту кормів і сільського господарства Поділля.
З відео ви дізнаєтеся, чому експерт серед різноманіття сортів нуту звичайного виокремлює сорт Октавіус, про його переваги, одна з яких — стійкість до хвороб. Також довідаєтеся, чому нут можна висівати ранньою весною, зокрема в посушливих регіонах.
З паном Василем ви на мить перенесетеся в його дитинство, яке пройшло на Кіровоградщині. Ця рослина вирощувалася на великих площах в господарствах, і кожна господиня заготовляла його. Чому кіровоградські ґаздині так любили нут, які страви з нього готували? Чому діти з задоволенням їли насіння нуту? Відкривайте відео і ви почерпнете корисну для себе інформацію про нут.