Айстри: вирощування, хвороби і використання у ландшафті

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
30.10.2023

Чудові айстри стануть яскравою прикрасою вашого саду. Різноманіття сортів допоможе у створенні нових і неповторних образів для вашої ділянки щороку. Про особливості айстр, правила вирощування та догляду розповідає аудиторії «СонцеСаду» Ганна Горай, кураторка Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка.

 

Ранні сорти айстр починають радувати нас своїм цвітінням з середини липня, пізні – з середини вересня. Ці чудові квіти можна використовувати як для озеленення, так і для зрізу в букети. Продовжує термін цвітіння правильний полив та внесення добрив.

Бордюрні айстри мають висоту до 30 см, починають цвісти рано, квітують пишно, широко використовуються в контейнерній культурі. Зрізочні айстри зазвичай високорослі та мають колоноподібну форму куща, суцвіття великі, пишні.

Серед всього кольорового багатства виду, найрідше зустрічаються жовті та червоні, тому що вони часто вражаються фузаріозом. Найперше, що варто робити городникам для боротьби з цією хворобою це сівозміна.

Часто зараження відбувається через насіння, коли сам сортовий матеріал був недобросовісно зібраний на ділянках з хворими рослинами. На активацію фузаріозу негативно впливає надмірна вологість ділянки, тому обирайте для айстр місце з середніми чи легкими ґрунтами та добрим дренажем. Також не забуваємо про використання добрив по листу для підвищення імунітету рослин, розумний полив, вчасне прополювання. При появі проявів фузаріозу, рослину одразу ж виривають і утилізують за межами  ділянки.

Головним шкідником айстр є гусінь вогнівки, яка виїдає середину квітки. Борються з ним оприскуванням інсектицидами.

Насіння з айстр можна збирати самим, коли квітка повністю відцвіте і засохне.

Чому насіння айстр має низьку схожість? Відповіді на це та інші питання у цьому відеосюжеті.

Експертка дала багато важливих порад по вирощуванню цієї культури, тому не гайте часу і дивіться відео, дізнаєтесь багато нового.

Добірку статей про айстри знайдете на нашому сайті

Підписуйтеся на наші сторінки, аби  бути у курсі нових акцій та корисних порад фахівців. «CонцеСад» у Facebook, Instagram.

LinkedIn
WhatsApp
Telegram