Чудові айстри стануть яскравою прикрасою вашого саду. Різноманіття сортів допоможе у створенні нових і неповторних образів для вашої ділянки щороку. Про особливості айстр, правила вирощування та догляду розповідає аудиторії «СонцеСаду» Ганна Горай, кураторка Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка.
✔ Ранні сорти айстр починають радувати нас своїм цвітінням з середини липня, пізні – з середини вересня. Ці чудові квіти можна використовувати як для озеленення, так і для зрізу в букети. Продовжує термін цвітіння правильний полив та внесення добрив.
✔ Бордюрні айстри мають висоту до 30 см, починають цвісти рано, квітують пишно, широко використовуються в контейнерній культурі. Зрізочні айстри зазвичай високорослі та мають колоноподібну форму куща, суцвіття великі, пишні.
✔ Серед всього кольорового багатства виду, найрідше зустрічаються жовті та червоні, тому що вони часто вражаються фузаріозом. Найперше, що варто робити городникам для боротьби з цією хворобою це сівозміна.
✔ Часто зараження відбувається через насіння, коли сам сортовий матеріал був недобросовісно зібраний на ділянках з хворими рослинами. На активацію фузаріозу негативно впливає надмірна вологість ділянки, тому обирайте для айстр місце з середніми чи легкими ґрунтами та добрим дренажем. Також не забуваємо про використання добрив по листу для підвищення імунітету рослин, розумний полив, вчасне прополювання. При появі проявів фузаріозу, рослину одразу ж виривають і утилізують за межами ділянки.
Головним шкідником айстр є гусінь вогнівки, яка виїдає середину квітки. Борються з ним оприскуванням інсектицидами.
✔ Насіння з айстр можна збирати самим, коли квітка повністю відцвіте і засохне.
✔ Чому насіння айстр має низьку схожість? Відповіді на це та інші питання у цьому відеосюжеті.
Експертка дала багато важливих порад по вирощуванню цієї культури, тому не гайте часу і дивіться відео, дізнаєтесь багато нового.
► Добірку статей про айстри знайдете на нашому сайті
► Підписуйтеся на наші сторінки, аби бути у курсі нових акцій та корисних порад фахівців. «CонцеСад» у Facebook, Instagram.