Дослідна станція помології імені Л.П. Симиренка Інституту садівництва НААН України

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
22.03.2024

У цьому відеосюжеті виконуючий обов'язки директора Мліївської дослідної станції Володимир Фільов розповів для аудиторії «СонцеСаду» про історію заснування цієї наукової установи та її діяльність на сьогодні.

 

Левко Платонович Симиренко був освідченою людиною, сином поміщика і повернувшись в 1887 році на батьківщину вирішив закласти сад. Згодом він так захопився цією справою, що його сад перетворився на плодорозсадник. Він збирав рослини з Іспанії, Італії, Німеччини, Нідерландів та багатьох інших країв світу та створив розплідник, який налічував близько 2500 різновидів зерняткових, кісточкових, горіхоплідних та інших культур. В 1921 році сином засновника цей плодорозсадник було реорганізовано в Мліївський плодоовочевий розсадник. Ця установа відігравала важливу роль у розвитку аграрної науки та продовжує цим займатися зараз.

Основні напрямки наукової діяльності Мліївської дослідної станції на сьогодні:

►  генофонд рослин;

►   рослинництво-ягідництво;

►   захист рослин;

►   економіка.

Багато цікавого науковець розповів про свій колектив та свою основну колекцію. Вона налічує більше 2500 сортів і видів плодових і ягідних культур,  є найбільшою в Україні.  Фахівець детальніше розповів про кількісні показники генетичних ресурсів кожної групи рослин їхньої станції. Зокрема, нині станція має 1250 сортів яблунь, 68 сортів груш, 81 сорт слив, решта сортів поділяє група горіхоплідних та малопоширених культур.

 Добірку статей про плодові знайдете на нашому сайті.

 Більше свіженької інформації отримуйте з наших сторінок у  Facebook,  Instagram.

  Підписуйтеся також на YouTube-канал. Чимало цікавих відеозустрічей з експертами з вирощування плодових та ягідних чекає Вас на каналі.

 Все про акції та знижки на рослини дому, саду та городу можна дізнатися у розділі сайту «Акції»

  Купити саджанці плодових Мліївської дослідної станції можна у каталозі сайту «СонцеСад».

LinkedIn
WhatsApp
Telegram