Магнолія: основні поради по вирощуванню

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
02.11.2023

Ще 20 років тому магнолію можна було зустріти лише в ботанічному саду, а нині в багатьох містах вони є жителями парків, площ та скверів. Поціновувачі екзотики, навіть, садять їх на своїх подвір'ях. Якщо і ви любите магнолію, тоді це відео для вас. Про свої спостереження у цьому відеосюжеті розказує завідувач відділу дендрології Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка Юрій Клименко.

Спеціалісти Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка вже більше 60 років займаються вирощуванням теплолюбної магнолії в умовах прохолодного клімату Півночі України і вже накопичили чимало позитивного досвіду.

Важливим фактором для магнолії є достатня кількість простору навколо і в той же час затишок.

По спостереженням науковців відділу дендрології різновид Магнолія зірчаста виростає в кліматичних умовах Київщини розміром з невеликий кущ, тому відстань до сусідніх рослин має бути 3-4 метри.

Магнолія Кобус, яка на батьківщині виростає до 30 метрів, в Україні теж росте високою і розлогою, тому садіть таку магнолію не ближче, ніж за 8 метрів до інших дерев.

Юрій Клименко рекомендує насаджувати поряд з магнолією квіти, які будуть квітнути з нею одночасно, щоб підсилити декоративний еффект. Які рослини для цього підходять, де їх правильно садити, ви почуєте при перегляді відеосюжету.

Правилами догляду за магноліями експерт щедро поділився з читачами, як правильно поливати, коли і як обрізати, чи потрібно мульчувати пристовбурну ділянку.

Термін цвітіння магнолії може значно коливатись в залежності від погодних умов, оскільки магнолія дуже теплолюбна рослина і починає цвісти при настанні тривалого тепла.

 

Добірку статей про магнолії знайдете на нашому сайті.

Більше свіженької інформації отримуйте з наших сторінок у  Facebook,  Instagram. Підписуйтеся також на YouTube-канал.

Все про акції та знижки на рослини дому, саду та городу можна дізнатися на сайт розділ «акції»

LinkedIn
WhatsApp
Telegram