«СонцеСад» розіграв на своїй сторінці у Фейсбук дуже цікаву книгу рецептів «Домашнє консервування. Ілюстрована колекція кращих рецептів». Консервування є хорошим способом забезпечення організму корисними речовинами цілий рік.
Наші учасниці прислали цікаві рецепти, які допомагають зробити зимовий стіл не тільки смачним, а і яскравим. Салати, компоти, ікра та ще багато іншого зроблять ваших рідних ситими та щасливими. Читайте, робіть помітки, дерзайте!
1 кг черешні, сік одного лимона, 2 склянки цукру, 2,5 літра води
Черешню перебрати, ретельно промити й скласти в стерилізовану банку, залити окропом і залишити на 6 хвилин. Потім воду злити в каструлю закип'ятити з лимонним соком і цукром. Залити черешню сиропом і закатати банку.
Малина — ідеальна ягода для консервування. Навіть при термічній обробці вона майже не втрачає корисних речовин. Представляю на ваш суд оригінальний рецепт джему.
2 склянки малини, 3 нектарини, 4 склянки цукру, 180 мл води, 1 ст. л. лимонного соку, 1 пакетик «Желфікс1:1».
Нектарини і малину промити, з нектаринів видалити кісточки. Збити м'якуш нектаринів і малину в блендері, процідити пюре через сито. закип'ятити і проварити 1 хвилину воду з 1 пакетиком Желфікса. Помішуючи варення, ввести в нього тонким струмком воду з Желфіксом і ретельно розмішати. Зняти з вогню, розфасувати в банки, закатати та укутати до остигання.
Хтось їх обожнює, а хтось думає: "Та що це таке? Як подібне взагалі можна їсти?"
2 кавуни по 3-4 кг. Для маринаду: 1 ст. л. солі, 3 ст. л. цукру, 50 г оцту, 2 таблетки аспірину.
Кавуни вимити щіткою, сполоснути. Розрізати на часточки, потім на трикутники. Укласти в банки. додати сіль, цукор.У кожну банку додати оцет: 1 дес. л. на 3 л. Закип'ятити, залити розсолом кавуни, закатати, перевернути й укутати до остигання. Зберігаються такі кавуни добре при кімнатній температурі, але якщо є підвал або льох, краще зберігати там.
2 кг слив,200 г часнику,3-4 штуки гострого перцю, 2 ст. л томатної пасти,200 г цукру, 2 ст. л солі.
Сливи добре промити. Очистити сливи від кісточок. Гіркий перець вимити, відрізати хвостики. Очистити часник. Пропустити через м'ясорубку сливи, часник і гострий перець. Додати цукор, томатну пасту і сіль. Добре все перемішати і поставити на вогонь. Варити протягом 20 хвилин, постійно помішуючи. Гарячу аджику розкласти в сухі стерилізовані банки. Закатати і укутати теплою ковдрою до повного охолодження.
Смакота!
500 г зеленого чи червоного перцю чилі, 1 літр води, 3 ст.л. оцту, 50 г солі.
Якщо хочете прибрати гіркоту, зрізати плодоніжки й прибрати насіння. Акуратно щільними рядами укласти в помиті банки (можна не стерилізувати). Закип'ятити воду, додати оцет і сіль. Киплячим розчином залити перець. Готово! Такий перець можна подавати як закуску, додавати в салати або при тушкуванні м'яса, та й просто з супом чи борщем.
0,5 кг полуниці, 1 склянка цукру, 1/2 лимона, 8 листочків базиліка, 10 г сухого пектину.
Полуницю промити, просушити, обірвати чашолистки. Листки базиліка, також промити, обсушити, дрібно нарізати. З половинки лимона віджати сік. Зняти пінку, зменшити газ і варити на повільному вогні 3-4 хвилини. Потім додати базилік, влити лимонний сік, проварити ще 2 хвилини. Всипати пектин, змішаний з 1 ст. л цукру, ретельно перемішати й проварити ще 3 хвилини. розлити в простерилізовані банки, закупорити.
800 г вишень без кісточок, 200 мл води, 900 г цукру, 2 пакетики ванільного цукру, 1 пакетик "Желфікс 1:1", 6 ст. л рому.
Вишні залити водою, додати ванільний цукор і вміст пакетика "Желфікс 1:1", попередньо змішавши з 2 ст.л цукру. При постійному помішуванні довести масу до кипіння. ж зняти з плити. Залити в стерилізовані банки, закрутити кришками, перевернути і залишить до повного остигання.
Гриби білі 1 кг.
Лимонна кислота 0,5 ч.л.
Після закипання варити 5 хв, злити воду, промити під проточною хол. водою.
Маринад:
Заливаємо киплячим маринадом грибочки даємо закипіти та варити 20 хв, наприкінці варіння додаємо оцет. Не знімаючи з плити розливаємо по баночках уже стерилізованих, сухих, закручуємо.
Всім смачного!
1 кг вишні без кісточок та 350 г засипати на ніч, щоб пустили сік.
Проварити 3 хв.
Вміст пакета змішати з 200 г цукру, помішуючи всипати суміш, проварити ще 5 хв і — в банки. Дуже яскравий колір, економія цукру і газу. Все швидко та економно, а ще й смачно. Готуйте. Баночки стерилізую, кришки пропарюю.
►Нарізати соломкою цибулю. Відправляємо цибулю в каструлю, смажимо на олії, постійно помішуючи.
►Нарізати моркву слайсами, крупно подрібнити часник. Додати часник та моркву до цибулі.
►Видалити серцевину у гарбуза, очищаємо. Одну частину гарбуза нарізаємо хаотично. Тушимо на повільному вогні, поки гарбуз не віддасть сік. Періодично помішуємо.
►Очистити помідори, зняти шкірку. Нарізати слайсами та додати до гарбуза, додати цукор та сіль, будь-який гострий соус. Перемішати. Томити на повільному вогні під кришкою, поки консистенція не стане густішою.
►Довести масу до однорідності за допомогою картоплем’ялки. Викласти ікру у простерилізовані банки й закрити стерилізованими кришками. Остудити до охолодження.
Більше смачних страв — на нашому сайті у розділі РЕЦЕПТИ