Лимон, молоко мед: з чим смакує чай?

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
02.04.2020

Скільки б нас не переконували у неповторності аромату і смаку «чистого» чаю, а звичка вкинути в горнятко шматочок лимона вже, здається, міцно вкоренилася. Дехто полюбляє чай із молоком. Що краще?

Гарячий «лимонад»

Чай із лимоном – це не лише задоволення чи напій, що зігріває взимку, а й максимум користі.

За хімічним складом цей напій містить понад 300 різноманітних компонентів (дубильні речовини, які надають напою терпкого присмаку, алкалоїди, що тонізують нервову систему, багато корисних вітамінів, мінералів і органічних кислот, пектини). Аскорбінова кислота, ефірні олії і фітонциди дають можливість ефективно боротися з інфекційними захворюваннями, активізують імунітет і відновлюють сили.

Коли пити чай із лимоном?

У екстрених випадках – для втамування спраги, при застуді, ангіні, для полегшення кашлю та закладеності носа.

Для регулярного споживання: при підвищеному холестерині, для зміцнення судин, для підвищення розумової та фізичної працездатності, протистояння стресам.

Правило №1. Не кладіть лимон у занадто гарячий чай і тим більше не заливайте його окропом – таким чином зруйнуєте багато корисних речовин. Якщо любите дуже гарячий чай, краще споживати лимон вприкуску: його ріжуть, присипають цукром і смакують шматочками. Однак, додавши лимон до не дуже гарячої води, отримаєте набагато смачніший напій, до того ж антиоксиданти чаю значно поліпшують засвоєння аскорбінової кислоти з лимона.  

Медове задоволення

Чай із лимоном і медом стабілізує артеріальний тиск і швидко відновлює сили після хвороби чи виснаження, підвищує імунітет, допомагає подолати вірусні та бактеріальні інфекції. Його рекомендують вживати при бронхіті, головному болі, ангіні, напій також поліпшує травлення. Дієтологи вважають, що дві-три чайні ложки меду в день допоможуть поліпшити обмін речовин і розщепити «погані» жири. Мед дуже добре засвоюється із зеленим чаєм, який містить речовини, що стимулюють ендокринну систему.

Правило №2. Не додавайте меду до гарячого чаю: при температурі вище плюс 45–50°С корисні сполуки цього продукту руйнуються. Теплим напій можна споживати у спеку: спрагу втамує і функцію внутрішніх органів підтримає.

Лайм проти депресії

Лайм – близький родич лимона, який також містить рекордну кількість вітаміну С, тому чай із ним незамінний для профілактики різних інфекцій, атеросклерозу і старіння. Навіть його аромат тонізує, підвищує працездатність, усуває депресію, дратівливість, допомагає зосередитися, проганяє втому і млявість. Також лайм сприяє схудненню, поліпшує роботу шлунка та кишечнику, допомагає шкірі зберігати пружність і еластичність, зміцнює зуби та ясна. Деякі народи світу додають до чаю грейпфрут і апельсин. Спробуйте!

Правило №3. Якщо маєте підвищену кислотність шлунка, регулярне споживання лимона та лайма може загострити хворобу. Протипоказаний такий напій особам із алергією на цитрусові.

Молочні ріки

Щодо вживання чаю з молоком думки різняться. Одні вважають це нісенітницею, інші – найблагороднішим напоєм. Хто має рацію – судіть самі.

Правило №4. Найкраще вживати в суміші з чаєм не кип’ячене, а сире пастеризоване молоко, підігріте до плюс 40–60°С, або сухе порошкове. Щоб приготувати літр такого напою, візьміть 750 мл води, 250 мл молока і 4–4,5 ч. л. сухого чаю.

Цінна порада

Усі добавки змінюють колір і аромат чаю, хоча при цьому зазвичай поліпшують корисні властивості напою. Тож, якщо бажаєте скуштувати новий сорт чаю чи просто насолодитися його природними особливостями, не домішуйте нічого. Найкраще пити «чистий чай» гарячим, невеликими ковтками, тримаючи напій у роті впродовж кількох секунд, смакуючи.

Любителі прохолодних напоїв мають пам’ятати, що чай, який має нижче ніж плюс 18°С, втрачає аромат і смак. Чай «із тарілочки» збільшує поверхню випаровування не лише температури, а й аромату напою, який вилетить – не спіймаєш.

Печиво чи цукерка?

Дехто не уявляє чаювання без солоденького десерту, а хтось вважає чай неодмінним «супутником» бутербродів. Дійсно, про смаки не сперечаються. Нікого нині не здивуєш і чаєм із перцем, хтось солодить улюблений напій, а хтось підсолює.

Однак якщо вже хочете солодкого – замініть цукор медом, а цукерку – шоколадом. У взаємодії з таніном чаю шоколад посилить тонізуючий ефект, активніше стимулюватиме мозковий кровообіг і навіть може зняти спазми судин. Але тільки тоді, коли шоколад – темний.

Щодо бутербродів, то змішувати їх із чаєм не варто. Та й тістечка й печиво у поєднанні з водою перевантажують організм вуглеводами, які погано засвоюються, спричиняють тяжкість у шлунку і безпричинну втому. Тому краще пити чай по-тибетськи – з пересмаженим борошном, який там додають до напою, однак його готують по-особливому.

Правило №5. Якщо вже вирішили присмачити чай тортом чи іншими борошняними виробами, заваріть його якомога міцніше – менше води, більше заварки. Міцний чай «подолає» важкі бутерброди.

 

Читати ще:

Кава: знайома і несподівана
Чайна веселка
Чай замість ліків
Спеції. І смакують, і лікують

LinkedIn
WhatsApp
Telegram