Руйнуємо стереотипи! Незвичне використання чаю

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
01.01.1970

Чай має свої невеличкі таємниці. Його можна використовувати не тільки з гастрономічною метою, а й як чудовий косметичний засіб чи для розв’язання побутових проблем. Не здогадуєтеся як?

Як приправу. У Китаї її готують із подрібненого зеленого чаю та часнику і додають до страв із креветок, м’яса, риби, сиру. Чайну заварку або сухі листки чаю можна використовувати і для приготування різних маринадів. 

Рецепти

Маринад для м’яса. Заварити чай, настояти впродовж 10 хв., додати улюблених спецій, можна – соєвого соусу, солі. Залити м’ясо і залишити в холодильнику на годину. Запікати в духовці. Можна укласти шматки м’яса на вологі чайні листки і вкрити ними ж зверху. Сховати на добу в холодильник і готувати так само.

«Засмагла рибка». Салаку почистити, приправити спеціями, поскладати в посудину, додати настою чаю і тушкувати на повільному вогні. Таким чином із салаки отримаєте «шпроти».

Оригінальні креветки. Морепродукти можна варити як зазвичай, додавши до води зеленого чаю. Або ж спочатку заварюйте зелений чай (краще улун) впродовж п’яти хвилин. Після цього креветки посоліть, поперчіть, залийте їх «зеленим» маринадом на 30 хв. Потім заправте оливковою олією і запікайте в духовці.

Як косметичний засіб. Чай допомагає підтримувати здоров’я шкіри не тільки зсередини, а й ззовні. Чайні настої корисні для різних процедур і всіх типів шкіри.

Скраб. Просто змішайте залишки заварки з піною від мила і користуйтеся на здоров’я.

 Молочко. За допомогою слабозавареного чаю легко й безпечно змиєте макіяж.

Тонік. Заварити 1 ч. л. чаю у склянці окропу, процідити, додати трохи лимонного соку. Цей настій допоможе при жирній шкірі, а також позбутися вугрів і звузити пори.

Маска. Приготуйте міцний чайний настій (2 ч. л. на склянку окропу), додайте 200 г меду. Маску тримають протягом 20 хвилин і змивають холодною водою. Вона не лише тонізує, а й відбілює шкіру.

Засіб для «засмаги». Міцний чайний відвар (краще не настоювати, а прокип’ятити упродовж двох хвилин і процідити) використовують для щоденного протирання шкіри, завдяки чому можна отримати хоча й штучний, але зовсім нешкідливий ефект засмаги.

Ванна. Завдяки високому вмісту антиоксидантів «чайна» тепла ванна омолоджує і тонізує шкіру. Підійде як звичайний чай, так і жасминовий чи інший, що має релаксаційну дію.

Замість добрива. Не викидайте листки чаю після використання – підсушіть їх (тільки якщо чай не підсолоджували разом із заваркою!) і посипте ґрунт у вазонах із кімнатними квітами чи на присадибній ділянці. Це добре впливає на кислотність ґрунту, додаючи до нього цінних елементів.

Як освіжувач. Використану заварку можна покласти в холодильник – вона вбере неприємні запахи. Або помийте руки чаєм – таким способом «вб’єте» всі небажані запахи, навіть після обробки риби.

Для боротьби з брудом. Розсипте вологу заварку на килим і залиште її на 20–25 хв. Потім зметіть чаїнки, які вберуть із килима всю пилюку. Такий «фокус» можна випробувати й на забрудненому одязі з темного натурального хутра. Злегка вологу заварку рівномірно насипають на хутро, залишають на кілька хвилин і змітають вологою щіткою.

Як відновник кольору. Чаєм можна мити дощаті та дерев’яні підлоги. Завдяки цьому відновиться їхній яскравий колір. Спочатку вимийте підлогу з мийним засобом, а потім протріть розчином чайного настою. Так само можна освіжити колір дерев’яних меблів.

Як склоочисник. Чаєм можна мити вікна. Заварку висушують, потім змішують із спорошкованою крейдою, додають води до утворення кашкоподібної маси і натирають нею шибки. Коли суміш висохне, витріть скло. Загалом чай має «мийні» властивості: за допомогою чайних пакетиків можна очистити посуд і дзеркало. Опісля треба сполоснути вироби або протерти вологою тканиною.

Замість фарбника. Чаєм можна фарбувати Великодні яйця. До літра води додати 4 ст. л. сухого чаю і варити в ній яйця, додавши 2 ст. л. оцту. Також чайний настій можна додавати до тіста, яке набуде приємного відтінку, а вироби будуть більш рум’яними. Розчином чаю можна змащувати пиріжки перед випічкою.

Як репелент. Чай подобається не всім. Наприклад, його не люблять гризуни і комахи. Тому розкладіть використану заварку в мішечках у місця, де шкідники можуть «гостювати». А якщо вкинути чайну заварку у вогнище на дачі, комарі оминатимуть територію навколо нього. Міль також втікає із шафи, де «оселився» зелений чай.

Купити чай можна тут

Читати ще:

Чай замість ліків
Чайна веселка
Лимон, молоко мед: з чим смакує чай?
Бар'єри для вірусів

LinkedIn
WhatsApp
Telegram