Користь трюфеля для рослин

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
25.08.2023

Як створити сад, щоб він приносив радість, давав високі врожаї при мінімальних витратах і залишився для прийдешніх поколінь? 

Користь мікоризи для рослин

Для здорового саду потрібен здоровий ґрунт. Одним з найважливіших процесів, що забезпечують здоров'я ґрунту є мікоризація, тобто заселення його грибами, які у симбіозі співпрацюють з рослинами.

Створення мікоризного симбіозу сприяє тому, що площа поверхні рослини, яка живиться, зростає у 2-10 разів за рахунок гіф гриба, який виходить з коріння.

Гриб переводить важкодоступні для рослини речовини, і, особливо, фосфор у доступну для рослини форму.

Рослина використовує біологічно активні речовини, які синтезує гриб. Наприклад, концентрація гормонів росту у мікоризованих рослин у 7-10 вища, ніжу немікоризованих.

Один з найсприятливіших видів мікоризного симбіозу відбувається між фундуком (ліщиною) та чорним (перигорським) трюфелем.

Що таке мікориза

⌂ Фото: Що таке мікориза

 

Як поліпшити врожайність фундука

Мікоризу чорний трюфель утворює з багатьма рослинами на Землі, але плодове тіло формує лише з окремими видами, зокрема з ліщиною (фундуком). Мікориза з фундуком утворюється на ґрунтах з дуже широким діапазоном кислотності (pH від 3,5 до 9), плодові тіла активно утворюються на нейтральних та легко лужних ґрунтах.

⌂ Фото: Плодове тіло труфеля

Мікоризовані корені фундука матимуть підвищену стійкість до ґрунтових хвороб за рахунок утворення природних антибіотиків, посилиться дія корисних бактерій, зокрема бульбочкових. В екосистемі горіхового саду між деревами та усіма культурами, які ростуть у саду, чи то кущі, чи то городина утвориться єдина мікоризна сітка, яка відповідає за розподіл вуглецю всередині екосистеми, здійснює живлення, перерозподіл азоту, фосфору, води між мікоризованими рослинами, підвищує транспірацію і стійкість до посухи та приморозків.

Цей симбіоз гарантує великий приріст врожаю, даючи такі позитивні ефекти:

покращує міжклітинне дихання в тканинах рослини;

інтенсивно стимулює весняну вегетацію;

сприяє синтезу незамінимих амінокислот та відповідних білків;

підвищує стійкість рослини до посухи;

захищає рослину від хвороб, стимулюючи її імунні процеси;

сприяє збільшенню урожаю;

захищає від заморозків;

покращує приживлюваність рослин;

стимулює ріст та цвітіння, охороняє зав'язь від опадання;

підвищує стійкість до захворювань;

мікориза не токсична, не шкідлива для людини і тварин.

І до того ж, крім підвищеного урожаю горіхів, ви збиратимете ще й елітні суперсмачні і супердорогі чорні трюфелі.

⌂ Фото: Чорні трюфелі дуже смачні

 

Як знайти гриб трюфеля

Шукають трюфелі часто з допомогою свиней чи собак. Однак і неозброєним оком можна помітити місця їх розміщення: над трюфелем трава ніби вигорає, стає жовтого кольору і над нею літають маленькі жовті мушки, схожі на дрозофіл (їх, як і свиней, приваблює запах гриба).

Клімат України ідеально підходить для отримання рекордних врожаїв якісного чорного (перигорського ) трюфеля. Ціна цього гриба коливається від 1000 до 2000 євро за кілограм, а з 10 соток за сезон можна зібрати від 400 г до 2 кг. Тобто за сезон на 10 сотках можна заробити від 400 до 4000 євро.

В ексклюзивному інтерв’ю для «СонцеСаду» розповіла В.П. Оліферчук доц. каф. екології НЛТУ України, кандидат біологічних наук.

Купити саджанці фундука

LinkedIn
WhatsApp
Telegram