«Насіннєву картоплю бажано придбати восени», — вважає аматор органічного землеробства Крутофіст Василь Васильович. Він поділився з читачами «CонцеСаду» важливими аспектами підготовки садивного матеріалу картоплі.
Коли варто придбати насіннєву картоплю? Вважаю — саме восени. Така картопля має багато переваг, адже ви самі можете, до заносу у підвал:
Слухайте також наш подкаст про спосіб вирощування картоплі під соломою, що дозволяє зекономити час на висапуванні бур’янів та підгортанні овочу. Своїм досвідом посадки картоплі під соломою ділиться з «СонцеСадом» Володимир із села Романівка на Тернопільщині:
✔ Як не дивно, картоплю потрібно мити. Після миття обов’язково продезінфікувати в розчині марганцю на 5 хв.
⌂ Фото: Після миття обов’язково продезінфікувати в розчині марганцю
✔ Важливий фактор у підготовці насіннєвої картоплі — це озеленення. Якщо ви озеленили насіннєву картоплю до заносу в підвал — це великий плюс до ваших успіхів у врожайності. Посадкову картоплю краще озеленювати з осені, не на прямому сонці, а в тіні. Так у неї накопичується багато соланіну, який додатково захистить посадковий матеріал від гризунів, посприяє швидкому проростанню та збільшить врожай. Озеленену картоплю слід зберігати у пластикових чи дерев’яних ящиках невеликого об’єму.
⌂ Фото: Важливий фактор у підготовці насіннєвої картоплі — це озеленення
✔ Важливо під час відбору картоплі на насіння калібрувати її за фракціями. Пам’ятайте, якщо у вас бульби високої репродукції, тобто еліта, то навіть дрібна фракція дасть чудовий врожай! Бульби до 40-50 г. класти в ямку по дві штуки, від 60 до 90г. — по одній. Фракції більші за 120 г. розрізаємо на долі з 1 або 2 вічками за 3 дні до посадки та кладемо по 3-4 дольки в одну лунку. Під час збору врожаю з одного куща викопуємо по 3-4 бульби великої фракції від 200 до 600 г., дрібної та середньої майже немає (це за посадки різаних дольок).
✔ Тепер ви можете порахувати врожай з вашої сотки, якщо в одній сотці в середньому до 500 кущів. Коли заготовляємо насіневу картоплю зі своєї ділянки, то головне у відборі — це вибрати із кращих за врожайністю кущів.
⌂ Фото: Озеленену картоплю слід зберігати у ящиках невеликого об’єму
!!! Постарайтеся не затримуватися з графіком копання картоплі на насіння. Чим довше картопля сидить у землі, тим більше вона накопичує інфекції. У врожайності ви трішки програєте (так як вона ще могла збільшитися в масі), але у вас буде чудовий посадковий матеріал. ✔ А особливо важливо, що ця картопля ще не дозріла та зберігає в собі силу росту весною у майбутній посадці.
Рекомендовані товари!