Троянди в ландшафтному дизайні (журнал «СонцеСад» 3/2022)

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
11.08.2022

⌂ Фото: Олена Рубцова, доктор біологічних наук, куратор саду троянд Національного ботанічного саду ім. М. Гришка

Троянда — одна з найкращих культур для декоративного садівництва й ландшафтного дизайну. Яскраві квітучі клумби, рабатки, фантастичні арки, чарівні живоплоти та дивовижні штамби переносять нас у вишуканий світ барв і краси. Про використання саджанців троянд у ландшафтному дизайні розповідає Олена Рубцова, доктор біологічних наук, куратор саду троянд Національного ботанічного саду ім. М. Гришка.

Які троянди обрати для декору і ландшафтного дизайну, щоб створити дивовижної краси клумби, рабатки, живоплоти, бордюри, трояндові арки, трельяжі тощо слухайте в нашому подкасті:

Ландшафтні композиції з троянд

«Загалом існує близько 30 тисяч сортів троянд, які поділяються на садові групи», — зазначає експертка. Завдяки вмілому їх поєднанню за кольором, величиною квітів і висотою кущів можна створити найоригінальніші ландшафтні композиції: клумби, рабатки, живоплоти, бордюри, трояндові арки, трельяжі, перголи й навіть невеличкі альпійські сади. Для ландшафтного дизайну використовують чайно-гібридні, виткі, канадські, англійські, паркові троянди та сорти групи флорибунда.

 

Трояндові клумби й рабатки

Найбільша група — чайно-гібридні троянди. Вони мають поодинокі квіти, красиві й великі. З них створюють клумби й рабатки. У рабатках висаджують два ряди кущів троянд на відстані 60— 70 см.

Надзвичайно вишукана клумба з різних сортів кущових і штамбових троянд, які належать до імпресіоністів — групи, що має смугасте кольорове забарвлення квітів. Для такої ландшафтної комбінації також підійде група троянд флорибунда. Вона відрізняється від чайно-гібридної меншим розміром квіток, які зібрані в пишні суцвіття.

Рабатка з троянд

⌂ Фото: Рабатка з троянд

 

Живопліт із троянд

Відгородитись від сусідів допоможе трояндовий живопліт. «Для цього вибирайте високі сорти троянд, — зауважує пані Олена. — Підійдуть канадські троянди, шраби, англійські». Англійські відрізняються від інших груп оригінальною формою бутонів із багатьма пелюстками, духмяним ароматом і стійкістю до хвороб. Для живоплоту кущі троянд висаджують на відстані від одного до півтора метра довгим рядом.

Живопліт із паркових троянд

⌂ Фото: Живопліт із паркових троянд

 

Арки та штамби з витких троянд

Окрасою вашого саду стануть композиції з витких троянд. Їх кріплять на різні опори. Це можуть бути арки, декоровані трельяжі, перголи. Виткі троянди успішно використовують для створення штамбів.

Штамбова троянда

⌂ Фото: Штамбова троянда

 

Солітерне насадження троянд

Троянди тішать око як у групових композиціях, так і в солітері. Це може бути одиничне насадження або із трьох кущів, які щільно прилягають один до одного.

Солітерна посадка троянд

⌂ Фото: Солітерна посадка троянд

 

Міксбордери й троянди для бджіл

Сьогодні популярні серед садівників міксбордери. Це квітники, на яких разом із кущами троянд висаджують багаторічні або цибулинні рослини. Вони створюють вишукані гармонійні ландшафтні групи.

Ще одне ноу-хау — троянди для бджіл. Їхні квіти мають кілька пелюсток і яскраву серединку, яка приваблює бджілок.

 Поєднання різних сортів троянд

⌂ Фото: Поєднання різних сортів троянд

 

Догляд за трояндами

Щоб трояндовий розарій милував своєю красою і неповторністю, кущі треба висаджувати в поживний ґрунт, кілька разів підживлювати мінеральними добривами й проводити весняне формувальне обрізування.

На зиму крону штамбових троянд вкривають. «Ми їх підкопуємо біля коріння, вкладаємо на землю і вкриваємо крону хоча б агроволокном», — пояснює експертка. У березні — на початку квітня троянди розкривають і знову прив’язують до опори.

Виберіть найкращий ландшафтний проєкт для створення трояндового розарію на своєму подвір’ї, щоб насолоджуватися красою королеви квітів та її  незрівнянно приємним ароматом.

Спеціально для «СонцеСаду» матеріал підготувала Іванна Струбіцька

Купити саджанці найкращих сортів троянд

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Як зберегти букет із троянд
Створюйте дивовижні композиції, щоб порадувати себе та рідних пахощами та переливом фарб прекрасної рослини вже у будинку, у вазі. Але як правильно зрізати, а потім зберегти букет, щоб продовжити відчуття свята? Пропонуємо поради експертів
Петро Хлєбнік: «Мої троянди за літо квітнуть тричі»
Хлопчина переймав досвід дядька, мріючи про власні сад та квітник. Зараз його обійстя нагадує оранжерею
Троянди. Любов, що зцілює і надихає
Історія Зої Яценко, читачки журналу СонцеСад, про любов до троянд
Що заважає троянді бути королевою (журнал СонцеСад №2/2021)
Хвороби, шкідники троянди та боротьба з ними
5 порад по вирощуванню троянд та правильного зберігання взимку
Правила вирощування троянд
Сучасна класифікація троянд
Види і особливості троянд
Троянди. 18 практичних порад по догляду за трояндами
Головні вимоги по догляду за трояндами
Троянди в горщику
Мобільні розарії. Створюємо клумбу з рослин у горщиках
Як підготувати троянди до зими
Поради як підготувати троянду до зими.

Рекомендовані товари!