5 серпня. Спадаючий Місяць. Більшість серпневих робіт пов'язана зі збиранням урожаю та доглядом за пізніми культурами, збір яких проходить у вересні та жовтні. Велику увагу слід приділити поливу, адже в серпні ґрунт найсухіший. Цей день сприятливий для більшості робіт з рослинами.
Час підходить для посадки ягідних та декоративних кущів з контейнерів. Наступив час для посадки і пересадки полуниці та суниці. На початку місяця ці роботи ще не такі інтенсивні, з причини жарких днів, але при доброму поливі і щільному мульчуванні цілком реальні.
Продовжуємо викопування картоплі, збирання врожаю на зберігання. Буряки та моркву викопуємо для споживання відразу. Продовжуємо сіяти салат, руколу та інші листові, щоб вітаміни на столі не вичерпувались. Вдалий день для пересадки будь-яких квітів. Відцвілим і недорозвиненим необхідна обрізка. Можна заготовляти лікарські рослини. На кухні продовжуємо консервувати, готувати соління та вина.
6 серпня. Спадаючий Місяць. Неділя. Неродючий день. Не рекомендуються — посіви та посадки, пересадка, укорінення, пасинкування, поливи та підживлення. Можна збирати фрукти і ягоди. На городі викопуємо картоплю, готуємо грядки під посадку озимого часнику. В будинку при потребі чи бажанні влаштовуємо застілля, запрошуємо сусідів, родичів та знайомих і пригощаємо їх дарами свого саду та городу в свіжому, вареному, тушкованому, печеному та будь-якому іншому вигляді. Вдалими будуть також поїздки чи прогулянки.
7 серпня. Спадаючий Місяць. Один з найвдаліших днів місяця для рослин. Можна займатися усіма видами робіт на ділянці. Висаджуємо полуницю, як ту що створювала загущення на попередній площі, так і найбільші кущики з вкорінених вусів.
На городі час посіву пекінської капусти в ємності для осіннього дорощування. Прибираємо часник і цибулю, врожай картоплі. Займаємося посівом листової зелені – крес-салату, щавлю, руколи, редису, посадкою цибулі на зелень. Дуже корисним буде внесення компосту і перегною. У квітнику рекомендується полив і обприскування квітів і кімнатних рослин, внесення добрив. Період для посадки всіх квітів продовжується. Якщо ви живцювали листки сенполій і вони вже вкоренилися і випустили дрібні листочки, то саме пора висадити їх на постійне місце зростання – у горщики. Займаємося стрижкою газону. В будинку чи на горищі перевіряємо в якому стані покладені на сушіння лікарські рослини. Хороший день для консервування, соління, заготівлі соків і вина.
8 серпня. Остання чверть о 13:28. Продовжуються сприятливі дні для посівів, посадок та іншої роботи з рослинами. Гарний день для посадки плодово-ягідних і декоративних кущів, саджанців дерев із закритою кореневою системою. Збираємо урожай всіх фруктів, які дозріли.
Якщо у вас зростають горіхи, то спробуйте зварити оригінальне варення з їх незрілих плодів. Незамінними ліками при шлункових болях виявиться настоянка цих же плодів на міцній горілці. На городі також один з найвдаліших днів місяця. Прибираємо картоплю.
Вдалий день для роботи з овочами та зеленню: редисом, салатами, мангольдом, зеленою цибулею, руколою, кропом та іншими листовими. Корисним буде внесення компосту і перегною. У квітнику сприятливий день для посадки цибулинних та багаторічних квітів. Не слід займатися обрізанням і формуванням комнатніх рослин, поливати квіти. В будинку першочерговою є переробка врожаю. День підходить для консервування та приготування солінь.
9 серпня. Спадаючий Місяць. День сприятливий для робіт з рослинами. В саду можна косити траву, прополювати бурʼян та проводити санітарну обробку. Годиться посадка дерев та ягідних кущів із закритою кореневою системою. На плантації ягід продовжуємо укорінення вусів, розділення гнізд і посадку нових кущиків полуниці та суниці. Для городу цей день – один з найвдаліших в серпні.
Можна займатися будь-якими видами робіт на ділянці. Вдалі дні для посіву редису, салатів, руколи, мангольду, кропу. Висаджуємо цибулю на зелень. Впритул займаємося викопуванням картоплі, прибиранням на зберігання інших культур і збором насіння. Ще ростучі овочі обробляємо від хвороб і шкідників. Продовжуємо внесення компосту і перегною. В квітнику можна замінити ґрунт в горщиках, розпушити квіти. Проріджуємо однорічні та багаторічні рослини, вносимо органічні добрива, проводимо обробку від хвороб та шкідників.
10 серпня. Спадаючий Місяць. В саду продовжуємо посадку плодових дерев із закритою кореневою системою, укорінюємо відводки. Обрізаємо загущені гілки дерев, кущів і косимо траву. На городі не рекомендується рихлити землю в зоні коренів. Посів салату, щавлю, редису буде вдалим. Час для вибирання картоплі, прищіпки помідорів, перцю, баклажані щоб прискорити дозрівання плодів.
Перекопуємо грядки що звільнилися, розпушуємо сухий ґрунт, збираємо насіння. В квітнику можна розпочинати висадку цибулинних квітів – гіацинтів, нарцисів, тюльпанів, які дотепер зберігалися в сухому, добре провітрюваному місці. Проводимо ревізію кімнатних рослин, що з травня стали сусідами ростучих на дворі. Розпушуємо ґрунт в їх горщиках, підживлюємо комплексними добривами. Зрізаємо квіти для букетів. Особливо елегантний вигляд тепер мають букетики з цинії, або як в нас їх звуть «майори». Збираємо трави лікарських рослин, їх квіти. Один з найкращих днів для консервування, соління та квашення капусти, для варіння варення, заморожування фруктів та овочів на зиму. Всі органічні залишки виносимо в компостний ящик.
11 серпня. Спадаючий Місяць. Сприятливий день для органічного та мінерального підживлення садових рослин, поливів, розпушування пристовбурових кругів. Надійшла пора обрізки гілок волоських горіхів, які в жодному разі не можна спилювати весною, як гілки інших плодових дерев. Після березневої обрізки горіхове дерево стече соком, що може привести до серйозного захворювання і навіть до загибелі дерева. Здавна люди підмітили що горіхи потрібно чистити в жнива. До холодів ще далеко і дерево встигне адаптуватися і залікувати рани. Вирізаємо зайві пагони і на винограді, що надасть кращий доступ сонячних променів до зріючих грон. На городі видаляємо бур'яни. Займаємося збором буряка, моркви, ріпи, картоплі на зберігання. Готуємо грядки під посадку озимого часнику. Можна вносити попіл і перегній. В квітнику продовжуємо висадку цибулинних квітів. Продовжуємо заготівлі вирощеної продукції, а рештки виносимо в компост.