Календар робіт за Місяцем 9–15 вересня 2023 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
07.09.2023

9 вересня. Спадаючий Місяць. В саду продовжуємо збирати урожай груш, яблук, персиків, слив. Можна провести підживлення органічними добривами. Готуємо ями для посадки саджанців плодових дерев і висаджуємо молоді деревця. У винограднику садимо вкорінені чубуки винограду. Ведемо посадку кущів смородини, йошти, аґрусу. На городі цього дня небажано копати картоплю та коренеплоди. Кориснішим буде посів швидкоростучої зелені – салату, кропу. Слід зайнятися розпушенням грудок, що залишилися після викопування картоплі. В цьому подвійна користь – поліпшується структура ґрунту і знищуються підземні шкідники, насамперед вовчок. Щедро поливаємо капусту. В квітнику продовжуємо посів багаторічних квітів що мають цвісти навесні. Квітконоси троянд потрібно обрізати до листка із сплячою брунькою. Далі збираємо лікарські трави, сушимо їх листя і квіти. На зиму заготовляємо дрова та сіно. На кухні продовжуємо робити заготівлі на зиму, а органічні відходи виносимо на компост.

 

10 вересня. Спадаючий Місяць. Неділя.  День відпочинку, але достиглий урожай не повинен пропасти. В саду зриваємо яблука, груші та сливи. Робимо це обережно, щоб мати плоди якомога довше. Заносимо їх в місця зберігання, готуємо з них варення, джеми, повидло, соки, сушимо на зиму. На городі збираємо достиглий урожай помідорів та баклажанів. В квітнику можна зайнятися доглядом за кімнатними рослинами, якщо вони ще не занесені в будинок. На кухні також є робота: консервування, соління, квашення помідорів, огірків, кабачків.

 

11 вересня. Спадаючий Місяць. В саду збираємо врожай, готуємо ями для посадки нових саджанців та висаджуємо молоді деревця. У винограднику та ягідниках продовжується час посадки полуниці, малини. На городі за сухої погоди можна приділити час ділянкам, де зібрано врожай. Очищаємо їх від бадилля та перекопуємо. Після бур’янів і для наступної профілактики можна обробити землю гербіцидами. Збираємо врожай на зберігання картоплі, шніт-цибулі, коренеплодів. Ведемо збір насіння. В квітнику день підходить для посадки і посіву декоративних рослин. Можна сіяти під зиму айстри, гвоздику, декоративні маки, сальвію, незабудки. У цей день добре косити газони. На кухні консервуємо, солимо, заготовляємо соки і вино.

 

12 вересня. Спадаючий Місяць. В саду продовжуєм збирання врожаю. Цього дня рекомендується також зайнятися облаштуванням саду, тобто вирізкою сухих та пошкоджених гілок дерев та кущів. Видалити слід не тільки їх, а й тих, що загущують крону. Видаляємо зайву поросль біля дерев. Прибираємо гілки на землі, складаємо їх окремо. Пізніше відберемо найбільш годящі на дрова. При бажанні в саду можна посіяти газонні трави. Не рекомендується поливати та підживлювати рослини. 

На городі сприятливий час для збору врожаю, викопування картоплі з подальшим перебиранням по розміру, вибракуванням різаної та хворої, закладанням на зберігання здорових бульб.

В квітнику висаджуємо декоративні кущі та троянди. За потреби можна пере садити багаторічники, якщо їх квіти здрібніли і цвітуть  нерясно. В будинку із частини врожаю робимо заготівлі на зиму - сушимо чи заморожуємо.

 

13 вересня. Спадаючий Місяць. В саду, якщо там є бурʼяни, їх необхідно прибрати на компост. Прибираємо бадилля і опале листя, продовжуємо займатися благоустроєм саду. Можна провести мінеральне та органічне підживлення. На городі також вносимо добрива, поливаємо рослини, як ті, що мають на собі плоди, так і з підземними коренеплодами.

Копати картоплю, збирати врожай помідорів, баклажанів та перцю цього дня не варто. Не бажано також сіяти швидкоростучу зелень. Але день сприяє тому щоб на клумбі виконувати всі види робіт. Можна висаджувати молоді кущі клематисів, жимолості, троянд. У всіх посаджених в цей день квітів та кущів буде гарне цвітіння. Розпочинаємо висаджувати цибулини гіацинтів, нарцисів, тюльпанів, які після викопки зберігалися у сухому, напівтемному місці. На периферії ділянки можна посадити шипшину та барбарис. Поливаємо кімнатні та балконні рослини.

 

14 вересня. Спадаючий Місяць. Якщо в саду є рослини, котрі ви планували пересадити, зараз пора це зробити. Пересадка має бути уважною і акуратною, щоб пошкодити мінімум коренів. Є ще один давній секрет, котрий варто знати. Деревце на новому місці повинно мати те ж розташування по сторонах світу, яке мало на попередньому. Живий організм рослини пристосовується до магнітних полів Землі, і якщо при пересадці орієнтацію порушити, це викличе стрес, або просто неприживлення на новому місці.

Щоб правильно пересадити деревце, потрібно на старому місці зростання помітити кору, наприклад з північного боку. А потім на новому місці розмістити саджанець так само. 

На городі продовжуємо  збирати врожай, адже багато овочевих культур ще в плодах. В квітнику можна посіяти під зиму стокротки, матіолу, нагідки, декоративні маки і фіалки. Квіти, які ще цвітуть, підживлюємо для покращення естетичного вигляду. На кухні продовжуємо консервувати, солити і квасити, заготовляти вино і соки.

 

15 вересня. Молодик о 04:40. У період Молодика всі рослини дуже вразливі і більшість робіт з ними варто припинити.  Все ростуче негативно реагує на пошкодження, а посадки взагалі не потрібні. В саду прибираємо урожай на зберігання. Зриваємо грона винограду, як на десерт, так і на вино. На городі прибираємо бадилля та інші рослинні залишки. Перекопуємо землю та готуємо її до підзимових посівів, посадок чи посіву сидератів.

Теплолюбні культури захищаємо від нічного зниження температури. Загромаджуємо газон, щоб побачити, де за літо поріділа або зовсім пропала трава. Пізніше засіємо ці місця новою травою. На кухні займаємося переробкою врожаю в домашні консерви: солимо, варимо, маринуємо фрукти і овочі, вичавлюємо соки.

LinkedIn
WhatsApp
Telegram