Календар робіт за Місяцем 16–22 вересня 2023 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
14.09.2023

16 вересня. Зростаючий Місяць. В саду займаємося обрізкою плодових та декоративних дерев та кущів. В цю пору вегетація практично закінчилася і тому добре видно де проводити операції. Видаляємо сухі, травмовані, хворі гілки. Вирізаємо ті, які створюють загущення крони – залишаємо сильніші, решту видаляємо. Зрізи замащуємо садовим варом, або фарбою.

Сприятливою буде пересадка рослин. З овочевих культур на городі можлива посадка з дорощуванням в теплиці сіянців огірків. Із зелені рекомендується сіяти петрушку, кріп, естрагон. Бажано вносити в грунт органічні добрива – компост, перегній.

В квітнику можна висаджувати трав'янисті і деревовидні півонії, сіяти під зиму однорічні квіти, далі висаджувати декоративні кущі. Проводимо обрізку кімнатних рослин, які ще не занесені в будинок, косимо газон та заготовляємо лікарські трави. На кухні консервуємо, солимо, маринуємо.

 

17 вересня. Зростаючий Місяць. Неділя. У вихідний день у всіх виникає бажання відпочити після трудового тижня. Але садівники та городники це особлива «раса». В неділю вони обходять свої ділянки і підбивають баланс – що зроблено, а що ще потрібно зробити. І дехто зразу ж береться за діло. Для них Місячний календар рекомендує такі дії:

 

18 вересня. Зростаючий Місяць. Продовжується чудова пора для посадки нових плодових та ягідних рослин. Посадкові ями нами вже підготовлені, в них вкинуті добрива змішані із землею. Готові для посадки і саджанці, коріння яких попередньо замочене і насичене водою. Після посадки рослину потрібно добряче підлити і прив’язати до кілка. На городі можна виконувати більшість агрозаходів, які проводяться у вересні. Збираємо врожай коренеплодів, висаджуємо озимий часник.

Можна сіяти зелень: петрушку, селеру, кріп, щавель, шпинат. Деякі з кімнатних рослин, що провели літо на дворі, вже потрібно занести в будинок. Наприклад сенполії. Ці чудові, але ніжні квіти негативно реагують на нічне зниження температури, гальмують ріст, хворіють. На кухні можна спекти пироги чи пиріжки з сливами. Смакота надзвичайна !

 

19 вересня. Зростаючий Місяць. В саду продовжуємо висаджувати всі заплановані саджанці персика, черешні, груші, сливи, абрикоси. Висаджуємо по тій же технології, що в попередні дні, щедро поливаємо, підживлюємо органічними добривами. Це буде запорука доброго зростання, формування потужного коріння, соковитих та смачних плодів.

Висаджуємо саджанці ягідних культур. Цікаво, що для них, як і для однорічних культур, існує сівозміна. Аґрус не садимо там, де попередниками були смородина чи малина. Ці культури також вимагають органічного підживлення, гарного освітлення, а місце посадки постійного провітрювання. На городі можна садити огірки з дорощуванням в теплиці, або на підвіконні, поливати рослини з плодами, готувати грядки для підзимових посадок.

Для квітникарів сприятливий день для посадки будь-яких квітів, особливо троянд та клематисів. Доглядаємо газон на якому за літо завелися «лисини» і він позбувся насиченого кольору. Щоб повернути яскравий колір та густоту трави, бажано підживити газон добривом для газонних трав.

 

20 вересня. Зростаючий Місяць. В саду і цього дня висаджуються плодові дерева. В ягідниках також сприятлива нагода для посадки кущів смородини, аґрусу, малини, ожини, полуниці. На городі продовжуємо ті ж роботи, що й раніше: збираємо врожай наземних плодів, обробляємо землю: рихлимо, звільняємо від бур'янів.

Для отримання пізньої осені свіжих овочів без теплиці, можна використати підвіконня чи балкон. Тут можна виростити не тільки зелень, а й плодові овочі – декоративний перець, сорти помідорів з компактними кущиками. Для успішного росту та плодоношення їм потрібне добре освітлення, оптимальна вологість повітря, своєчасний полив. У вас в листопаді-грудні на столі будуть свіжі салати. В квітнику буде вдалим посів пряних трав. На кухні заготовляємо продукцію на зиму: консервуємо, робимо соки з яблук, винограду, помідорів.

 

21 вересня. Зростаючий Місяць. В саду цього дня основні роботи – обробка від хвороб і шкідників. Полив та обрізку варто перенести на інший день. У винограднику час збирання врожаю. Виноград вже достигає практично у всіх регіонах. Цьому, зокрема, сприяла наджарка серпнева погода, яку принесла тропічна повітряна маса. Обривати грона краще вдень коли висохла роса.

На городі сіємо кріп, листову петрушку. Можна садити озимий часник. Якщо не викопана вся картопля, пора закінчувати цю найважливішу справу на городі. Для викопування вибираємо сухий день. Збираємо пізні помідори, гарбузи, селеру, насінники та насіння. На звільнених ділянках ведемо посів сидератів. В ґрунт вносимо добрива, а рослинні рештки закладаємо в компост.

В квітнику час для підзимової посадки ірисів, холодостійких лілій, цибулин гіацинтів та нарцисів. Висаджуємо молодь клематисів, вкорінених цього літа, турбуючись про наступне укриття ніжних рослинок. Поливаємо клумби, розпушуємо землю навколо квітів.

 

22 вересня. Перша чверть о 22:32. В саду рекомендована обробка вільних ділянок землі: перекопування, розпушування. Продовжуємо висаджування укорінених живців і саджанців плодових дерев та ягідних кущів. Збираємо врожай на зберігання, обрізаємо сухі гілки, очищуємо стовбури дерев. Не рекомендується поливати. На городі продовжуємо збирати урожай коренеплодів.

Спорожнілих ділянок стає все більше. На них починають вегетувати бур'яни. Проти них застосовуємо гербіциди, або ще надійніший засіб – сапу. Полив робити не варто. В квітниках та на клумбах цей день сприятливий для посадок декоративних рослин – вони будуть рясно цвісти в наступному сезоні.

Час для посадки саджанців троянд, декоративної калини Буль де Неж, клематисів, інших декоративних кущів. Добре приживуться і саджанці вирощені у контейнерах, і з відкритою кореневою системою. Пора очистити стежки на ділянці від небажаної рослинності. На кухні випічка пирогів з яблуками та сливами вийде особливо смачною.

LinkedIn
WhatsApp
Telegram