Календар робіт за Місяцем 14–20 жовтня 2023 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
11.10.2023

14 жовтня. Молодик о 20:55 і сонячне затемнення. Все вказує, що турбувати рослини не слід. Їм потрібно відпочивати, а нам відкласти агрозаходи на інші дні. Якщо город сухий, можна перекопувати грядки з внесенням добрив, виносити в компостну яму рослинні залишки.

При перекопувані ділянки, де росли сидерати, зелені добрива вже будуть в ґрунті. Саме час заготовляти садову та городню землю для майбутньої розсади. Для заготівлі якісного субстрату найкраще пересівати ґрунт через металеве сито (рафу). Ще цвітуть айстри та хризантеми. Після відцвітання зрізаємо квітконоси. В цей день добре проводити генеральне прибирання на садибі. Крім заборони роботи з рослинами, День зовсім не підходить для консервації фруктів та овочів.

 

15 жовтня. Зростаючий Місяць. Неділя. Другий день після Молодика і затемнення Сонця також не сприяє роботам з рослинами. А вихідний день призначений для відпочинку від робіт та турбот. Сухі, та без перебільшення жаркі, вересень і початок жовтня не сприяли появі грибів на більшій території країни. І не у всіх регіонах безпечно ходити до лісу.

Краще зайнятися своїми квітами. З ще квітнучих троянд, хризантем, жоржин, гладіолусів, урізноманітнених жовтим листям кленів, ясеня, ліщини, можна створювати прекрасні композиції для свого будинку, дарувати їх родичам. Якщо досвід малий, то YouTube підкаже безліч варіантів цієї захоплюючої роботи.

 

16 жовтня. Зростаючий Місяць. На відміну від попередніх днів рекомендовано практично всі роботи на присадибній ділянці. В саду, якщо погодні умови дозволяють, висаджуємо плодові та ягідні саджанці, обираючи найбільш вигідні місця для кожної культури та враховуючи оптимальну відстань між саджанцями. Добре угноюємо посадку. На городі садимо часник, сіємо щавель. Часник під зиму можна садити до листопада, головне щоб до зимових морозів був проміжок часу приблизно півмісяця для вкорінення зубців.

В квітнику продовжуємо розмноження багаторічників поділом коренів. Це стосується дельфініуму, морозцю (айстри кущової), морозників, седуму, флоксів та багатьох інших чудових квітів. В будинку далі сіємо зелень для вирощування в хатніх умовах. Хто має вдома сушарку – дуже добре буде покришити падалицю яблук та груші покласти її в це тепле місце. Сушеня вийде відмінною.

 

17 жовтня. Зростаючий Місяць. В саду, при сприятливій погоді, можна продовжувати садити кісточкові та зерняткові породи. Якщо сухий ґрунт, ведемо підзимовий полив і органічне підживлення. Теплолюбні сорти винограду потрібно прикопати до весни, або пригнути до землі і вкрити товстим шаром опалого листя. Продовжуємо глибоке копання городу.

В квітнику можна висадити крокуси, зимостійкі лілії, іриси та лілейники. Не рекомендується займатися розмноженням рослин розділом коренів та бульб. В кого не скошений газон, у другій половині місяця варто провести останнє скошування в сезоні. День сприяє такій роботі. Прибираємо скошену траву і виносимо в компостну яму. А сам газон на зиму підживлюємо мінеральними добривами. В будинку можна посіяти шпинат, петрушку, базилік чи кріп в контейнери для вирощування на балконі або підвіконні та забезпечити їм оптимальне освітлення, регулярний полив та поживну ґрунтосуміш.

 

18 жовтня. Зростаючий Місяць. Цей день також підходить для посадки плодових дерев та ягідних кущів. Якщо досі на городі залишається врожай буряків, моркви чи топінамбуру, потрібно його зібрати, очистити, обірвати чи зрізати гичку, просушити, перебрати і знести на збереження в сховище. Частину овочів можна засушити або заморозити. Зіпсовані викидаємо на компост, порізані вживаємо одразу.

Для вирощування на підвіконні цибулі на перо чи швидкорослу зелень висіваємо її насіння та садимо цибулини. Можливо пересадити деякі кімнатні рослини. В квітнику утримуємся від обрізки квітів, краще перекопати вільні його ділянки. Якщо в теплиці підтримується відносно теплий мікроклімат, можна посіяти кріп, петрушку, салат. Добре було б зробити чергове прибирання на вулиці біля своєї садиби. На кухні продовжуємо робити заготівлі на зиму.

 

19 жовтня. Зростаючий Місяць. В саду можна виконувати технічні роботи, як то очищення старої кори, ремонт стовбурів, перекопування пристовбурових кругів із внесенням добрив. Збираємо опале листя в саду та виносимо на компост. Обрізаємо виноград, щоб підготувати його до зими. Видаляємо старі, неплодоносні, травмовані, слабкі лози і залишаємо найбільш продуктивні.

На городі ще можна викопувати хрін, редьку, збирати гарбузи та заносити останній врожай року у місця зберігання. Якщо ґрунт не мокрий, добре висаджувати озимий часник. Чистий від зібраних овочів город перекопуємо, вносимо органічні добрива та загромаджуємо. Ділянка в такому стані буде підготовлена до наступного сезону.

В квітнику, якщо ґрунт ще не надто холодний – можна продовжити поділ та розсаджування клематисів, декоративних кущів, багаторічних квітів. Під пересаджені рослини вносимо органічні добрива. В будинку висаджуємо на підвіконня петрушку, селеру, салат, кріп, руколу, а на кухні ведемо заготівлі врожаю.

 

20 жовтня. Зростаючий Місяць. Сприятливі посадкові дні дерев у жовтні продовжуються, тобто при сприятливій погоді можна садити багаторічники, як плодові дерева та кущі, так і декоративні листяні та хвойні породи. Тільки потрібно врахувати, що тепер якомога менше потрібно зачіпати кореневу систему рослин.

Найкраще в цей день висаджувати саджанці вишні по простій технології - посадити саджанець, засипати яму, несильно утрамбувати, добре полити, замульчувати тирсою чи сухим листям. Ці саджанці будуть повноцінно розвиватися, вийдуть міцні, рідко хворітимуть та будуть стійкі до перепадів температур. На городі необхідно завершити збір врожаю і занести його на зберігання. В квітнику та інших місцях садиби висаджуємо клематиси та декоративні кущі.

LinkedIn
WhatsApp
Telegram