8 квітня. Спадаючий Місяць. ✔ День сприятливий для роботи садівників та городників. Рослини посіяні та посаджені в цей час добре приживуться і будуть врожайними. Свій сад поповнюємо саджанцями плодових дерев, враховуючи стан їх бруньок.
Не садимо ті, в яких бруньки почали пробуджуватися. Вони мають мало шансів прижитися. Молоді рослини садимо в підготовлені ямки з насипаним компостом, добре поливаємо та підвʼязуємо. У винограднику та ягідниках висаджуємо вкорінені чубуки винограду, кущі малини, аґрусу, смородини, шипшини. На городі продовжуємо роботи, розпочаті в попередні дні. Цей час сприятливий для посіву практично всіх овочевих культур і є запорукою гарного врожаю. В квітниках висіваємо, висаджуємо квіти, удобрюємо їх. Викошуємо та підстригаємо газони. В теплицю висаджуємо розпікірувану розсаду. На підвіконнях можна сіяти на розсаду всі овочі. Поливаємо кімнатні квіти. Сприятлива в цей день пересадка рослин, вони легко приживуться.
9 квітня. Спадаючий Місяць. Неділя. Місячний календар вказує, що день також сприятливий для садівників та городників, але в неділю ми трохи «зменшуємо оберти».В саду бажано добре полити саджанці та підживити їх мінеральними та органічними добривами. Це піде їм на користь, як і полив вже засіяних грядкок. На клумбі можна засіяти квітами пустуючі місця. Газону навесні також потрібне підживлення. Але це не грядки, тут можна застосувати і мінеральні добрива. Поливаємо кімнатні квіти.
10 квітня. Спадаючий Місяць. В цей період можна здійснювати посадку практично усіх дерев та кущів. Добре мають прижитися щеплення. Хоча основна обрізка дерев проводиться ще з лютого і досягає піку в березні, але цю операцію частково можна проводити весь вегетативний сезон, що не тільки не зашкодить деревам, але й в багатьох випадках підвищує їх продуктивність. Тому ведемо обрізку в потрібних місцях. На городі, як і в саду здійснюємо посадку і посів більшості овочів — ранньої картоплі, редису, зелені, цибулі, ярого часнику. ✔Сприятливий посів пряних та зелених культур які швидко вегетують. Одночасно окремі ділянки перекопуємо, розпушуємо ґрунт, гербіцидами обробляємо його від багаторічних бурʼянів. Ще тепер варто сіяти і садити більшість квітів, які стануть прикрасою вашої садиби. Вазони ж на підвіконнях поливати сьогодні не потрібно, враховуючи вразливість кореневої системи.
11 квітня. Спадаючий Місяць. В саду, як і в попередні дні, обрізка та щеплення дерев буде вдалою. Крім того рекомендований достатній полив, особливо висаджених восени та цього року саджанців. Вносимо під дерева мінеральні та органічні добрива, обробляємо від шкідників. Садимо чубуки винограду, полуницю, малину, ожину, шипшину, айву. Відводки ягідних кущів присипаємо землею. На городі сіємо зелень, щавель, гірчицю, салат, редьку, шпинат, естрагон. Місця, де заплановано розмістити грядки перекопуємо та розрівнюємо. Квітникарі укорінюють живці декоративних кущів, висаджують бульбові і цибулинні квіти, клематиси. Можна висаджувати молоді кущі троянд. В теплиці ✔не рекомендується пікірувати сходи рослин.
12 квітня. Спадаючий Місяць. Садимо персик, абрикос, сливу, обережно поводячись з корінням рослин. На городі цього дня бажано сіяти зелень, щавель, листову гірчицю, салат, редис, редьку. Ще цибулю-батун, ріпчасту і на перо, коріандр, петрушку на зелень. Можна висаджувати ранню картоплю. А також висаджувати ранню капусту, чи не найбільш морозостійкий у нас овоч, здатний витримувати до -9°С. Висаджувати пізню білокачанну капусту, призначену на зберігання. Проводимо висапування, зачистку площ городу від бурʼянів, які через прохолодну і вогку весну дуже розплодилися. В теплиці йде прополка, кореневе і позакореневе підживлення рослин, захист від хвороб і шкідників, пікіровка розсади. В квітнику сіємо, висаджуємо і однорічні і багаторічні і цибулинні квіти. В будинку висіваємо капусту на розсаду. Вона піде вже в «другу хвилю» висадки на город.
13 квітня. Остання чверть о 12:12. Підживлюємо дерева і кущі, що ростуть в саду та ягідниках, вносимо компост, перегній в ямки під саджанці. Сприятливий день для обприскування рослин проти хвороб та шкідників. Перед цвітінням вишні, черешні, сливи та інші кісточкові рослини обприскуємо проти попелиці, брунькового довгоносика. Це ж стосується і зерняткових, а також винограду, смородини, аґрусу. За сприятливої погоди проводимо щеплення. Потрібно обережно поводитися з корінням рослин,тому не поспішаємо з рихленням ґрунту. Розсаджуємо на постійні місця кущики полуниці та суниці. На городі продовжуємо висівати всі види овочів, як листових, так і тих, що дають підземні плоди. Можна полоти та удобрювати ґрунт. На клумбі висаджуємо і пересаджуємо практично всі квіти, в тому числі теплолюбиві жоржини і канни.
14 квітня. Спадаючий Місяць. Обприскуємо наш сад від шкідників, очищаємо стару кору, білимо стовбури дерев. Попутно вирізаємо приземну поросль, проводимо боротьбу з шкідниками і хворобами. Пересаджувати будь-які рослини, обрізати їх не рекомендується. Можна видаляти бур'яни. Поливати рослини не потрібно, щоб запобігти загниванню кореневої системи. Проводити підживлення також ✔не рекомендується. На городі відкладаємо посадки та посіви. Рослини, посаджені цього дня, будуть ослабленими, а насіння буде довго сходити. Приділяємо час ненасадженим грядкам, перекопуємо та розрівнюємо їх. В теплиці посів, посадка, пересадка також небажані. Можна зайнятися розпушуванням, прополкою, проріджуванням сходів, пасинкуванням. А ось у квітнику час для посіву та посадок чорнобривців, запашного горошку, ірисів, лілійників, настурції.